Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aosobus

Pleszew. Przedsiębiorstwo Komunalne szykuje się do przeprowadzki

› Aktualności 3 miesiące temu    6.07.2019
Redakcja
komentarzy 0 ocen 3 / 67%
A A A

Wszystko wskazuje na to, że do końca 2020 roku siedziba Przedsiębiorstwa Komunalnego w Pleszewie zostanie przeniesiona z ul. Fabrycznej w rejon ul. Polnej. Zielone światło do przeprowadzki dała niedawno rada miasta. A obecnymi terenami PK - o czym już pisaliśmy - zainteresowany jest pleszewski Famot.

 

O ewentualnej przeprowadzce Przedsiębiorstwa Komunalnego pisaliśmy jako pierwsi jeszcze w ubiegłym roku.

Czytaj także: Pleszew. Przedsiębiorstwo Komunalne przeniesie swoją siedzibę?

Sąsiad PK - pleszewski Famot - który zbudował niedawno nową halę produkcyjną - wciąż potrzebuje miejsca na dalszy rozwój. Dlatego jest zainteresowany kupnem terenów pleszewskiej „komunalki”.

- By się rozwijać w Pleszewie potrzebujemy nowych terenów - nie ukrywał Zbigniew Nadstawski, prezes Famotu w niedawnym dużym wywiadzie dla „Życia Pleszewa”.

Czytaj także: Famot ma w planach poważne inwestycje? [DUŻY WYWIAD]

Plany są poważne, dlatego miasto podjęło już wcześniej działania w tej sprawie. Jeszcze w ubiegłym roku przegłosowano uchwałę odnośnie zmiany zagospodarowania przestrzennego dla terenów, na których w przyszłości mogłaby powstać nowa siedziba PK. Z kolei teraz - podczas ostatnich sesji w Pleszewie - radni przyjęli stanowisko i uchwały, które daje poniekąd zielone światło do dalszych działań.

WIĘCEJ O SPRAWIE PRZECZYTASZ WKRÓTCE W PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

 

+ 2 głosów: 3 (67%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!