Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Pleszew. Przy ul. 70. Pułku Piechoty powstanie nowy blok?

› Aktualności 4 miesiące temu    29.09.2019
Redakcja
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A

Pleszew. Władze miasta mają w planach sprzedaż gruntów w okolicy ul. 70. Pułku Piechoty w Pleszewie. Teren miałby być przeznaczony na budowę nowego bloku z mieszkaniami.

 

Mimo, że budowa nowych domów czy mieszkań w Pleszewie od jakiegoś czasu trwa w najlepsze - wciąż widać ogromne braki w tej materii - zapotrzebowanie na nowe lokale jest bowiem o wiele większe niż realizowane i nawet planowane inwestycje.

„Głód mieszkań” dostrzegają władze miasta.

- Wszyscy wiemy, że brak mieszkań - w różnej formie - czy budowanych przez prywatnych deweloperów czy przez miasto - to mankament Pleszewa i generalnie powiatu pleszewskiego - zaznacza burmistrz Arkadiusz Ptak.

Dlatego, jak dodaje, miasto planuje kolejne działania, które mogą pobudzić rynek mieszkaniowy.

- Możliwości gminy są ograniczone, jednak posiadamy obecnie dwa grunty w Pleszewie, które chcemy przeznaczyć właśnie na budownictwo mieszkaniowe - komentuje włodarz.

Jednym ze wspomnianych terenów jest działka przy remontowanej właśnie ul. 70. Pułku Piechoty.

- Chodzi o teren, gdzie kiedyś było targowisko zwierzęce. Wystąpiliśmy o decyzję o warunkach zabudowy - i chcielibyśmy tę działkę sprzedać. Warunek jest następujący: kupujący zobowiązuje się w ciągu czterech lat zbudować w tym miejscu budynek wielorodzinny - zaznacza Arkadiusz Ptak.

Jak podkreśla włodarz - wspomniany zapis jest kluczowy - właśnie w kontekście budowy nowych lokali. - Nie chodzi nam bowiem o sprzedaż działki dla samej sprzedaży - podkreśla włodarz.

Według rzeczoznawcy wspomniany teren wyceniony został na ok. 600 tys. zł. - Sądzimy, że cztery lata - na taką nieruchomość - i postawienie jednego bloku - wystarczy - mówi włodarz. Zaznacza przy tym, że w razie gdyby inwestor nie zrealizował wspomnianego zapisu - władze miasta mają prawo odkupić ten teren.

O ilu konkretnie mieszkaniach mówimy? Na razie trwają analizy.

- To określone zostanie dopiero na etapie projektowania, ale zgodnie z warunkami zabudowy mają to być cztery kondygnacje z garażami wokół - wyjaśnia Roman Łukasik, szef wydziału gospodarki nieruchomościami i planowania przestrzennego w pleszewskim magistracie.

Drugi teren - o którym wspomina burmistrz - to rejony magazynów na terenie OHP - które obecnie są dzierżawione.

- Tu jednak jesteśmy dopiero na początkowym etapie analiz. Temat na pewno będzie przedstawiany w przyszłości szerzej na komisjach rady - zaznacza Ptak.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Beniamin
4 miesiące temu ocena: 100%  4
W przypadku nie zrealizowania inwestycji miasto ma prawo pierwokupu działki za jaką kwotę ? ( W przeszłości starostwo sprzedało budynek przy ul. Poznańskiej - dawną przychodnię za 135 000 zł a teraz może odkupić ale za...)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ przychodnia
4 miesiące temu ocena: 100%  3
Pan Starosta nie ma czasu na zajmować się pierdołami typu ruina przy Poznańskiej, on teraz zajmuje się agitacją wyborczą wisząc na plotach.
~ Marek
4 miesiące temu ocena: 100%  2
No i co na to nasz aktualny pan starosta i były pan starosta, który budynek po starej przechodni poprzez nieodpowiedzialna decyzję doprowadził budynek do ruiny. Dlaczego takich ludzi nie ściga się za niegospodarność ?
~ Olgierd
4 miesiące temu ocena: 86%  1
Dlaczego tylko 4 kondygnacje???? Czyli brak wind???? Co to za nowoczesne budownictwo będzie? Czy nie jest lepiej wybudować tam wyższe budynki np. 6-7 kondygnacyjne z windami i tarasami widokowymi? Zrobić ładne osiedle? Już widzę jak schody są uciążliwe na 4 piętrze!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji