Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AOrlen_A1

Pleszew. Przygotowują się do gruntowanej modernizacji Plant

› Aktualności 3 miesiące temu    9.03.2019
Redakcja
komentarzy 5 ocen 1 / 100%
A A A
Pod koniec lutego rozpoczęło się sprzątanie Plant po zimie.Pod koniec lutego rozpoczęło się sprzątanie Plant po zimie. fot. arch. miasta

Pleszew. Władze miasta chcą „odświeżyć” - pod kątem zieleni i rekreacji - pleszewskie Planty.

 

Pleszewskie Planty mają być "odświeżone" - pod kątem zieleni i rekreacji. Choć teoretycznie podczas ostatnich zmian budżetowych zdjęto ok. 113 tys. zł z projektu „Pleszew - miasto otwarte na zieleń” - to - zgodnie z zapowiedzią burmistrza - wspomniane pieniądze przeznaczone zostaną właśnie na prace w Plantach.

- Chcemy ostro przygotować się pod gruntowną modernizację - zapowiada włodarz Pleszewa. Co jest w planach? - Chcemy posprzątać teren, zrobić selekcję drzew, będziemy mieć także koszt odtworzenia alejek - wylicza Arkadiusz Ptak.

- Park będzie podzielony na dwie części: typowo parkową sprzyjającą spacerom oraz leśną, gdzie natura będzie miała pole do popisu - dodaje.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ld
3 miesiące temu ocena: 100%  5
Nasi dzielni leśnicy walczą również o zieleń w zawidowickim lesie! Te dzbany wycięły już chyba pół lasu! Jedźcie sobie zobaczyć... Po prostu masakra... Chyba brakło na nowe premie albo obietnice wyborcze...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ olo
3 miesiące temu ocena: 100%  4
Droga Redakcjo. "Gruntowanej"?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ewa
3 miesiące temu ocena: 100%  3
A kiedy się zajmiecie parkiem miejskim? Bo tam drzew jest już jak na lekarstwo.. jeszcze kawałem zabraliście na parking, toaletę.. i co jeszcze? Niedługo całkiem zniknie.. a miało być tam już kilka lat temu nasadzonych drzew..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ada
3 miesiące temu ocena: 100%  2
I jeszcze kawałek pod planowane rondo. Jest sporo miejsca na nasadzenie drzew, krzewów. Jest sporo gatunków, które nadają się idealnie do parku i miasta np. lipa srebrzysta, klon czerwony, jarząb pospolity, miłorząb dwuklapowy itd. Widziałam nasadzenia iglaków przy szkole nr. 2, dobre i to, ale jest tyle ciekawych roślin zimozielonych, drzew rodzimych i nie tylko, odpornych na miejskie warunki...
~ Adam
3 miesiące temu ocena: 100%  1
Tylko proszę nie sknoćcie tego. Po usunięciu drzew chorych będzie w okolicach większego stawu smutno - pamiętam jak wyglądało to miejsce 30-40 lat temu. Było tyle czasu, a dopiero niedawno nasadzono trochę drzewek i to w i innej części parku. Dobrze, że zachowany zostanie podział na część rekreacyjną i dziką. Byłoby warto przeprowadzić nasadzenia przy płocie oddzielającym planty od placu przy Kubackiego, ale zwłaszcza przy stawie, chociażby dlatego, aby zasłonić te paskudne góry gruzu i inne nieciekawe widoki.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji