Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Pleszew. Szpital dostał 400 tys. zł na nową karetkę

› Aktualności 4 miesiące temu    9.09.2019
Redakcja
komentarzy 9 ocen 0 / 0%
A A A

Pleszew. Do końca tego roku Pleszewskie Centrum Medyczne powinno kupić nowy ambulans wraz z wyposażeniem. Inwestycja możliwa będzie dzięki pieniądzom rządowym - nasz szpital otrzymał dziś oficjalnie 400 tys. zł na ten cel.

 

Do uroczystego podpisania umowy doszło dzisiaj w siedzibie pleszewskiego szpitala. - To element rządowego programu wymiany ambulansów - komentował Janusz Cieszyński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Jak zaznaczał, w sumie w całym kraju kupionych zostanie 200 nowych karetek - co ma pozwolić m.in. na spadek przeciętnego wieku ambulansów w Polsce. Docelowo - jak zaznaczał Cieszyński - wspomniana średnia ma wynieść co najwyżej 6 lat.

- Najwyższy czas nadrobić zaległości sprzętowe. Wiem, że wymieniany ambulans w pow. pleszewskim ma ponad 10 lat. Dziękuję pani wojewodzie, która osobiście zaangażowała się w proces wyboru tych ambulansów - zaznaczał Janusz Cieszyński.

- W Wielkopolsce takich ambulansów będzie w sumie 14 - przyznawała z kolei wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska. - Profesjonalna karetka z profesjonalnym sprzętem - to profesjonalna obsługa pacjenta i szybkie dotarcie do szpitala - zaznaczała.

Z inwestycji cieszył się obecny na podpisaniu umowy senator Andrzej Wojtyła, który jest także czynnym lekarzem, przyjmującym pacjentów w pleszewskim szpitalu.

- W Pleszewie karetki są wyeksploatowane, bo działają nie tylko na terenie naszego powiatu, ale obsługują również część sąsiedniego powiatu. Na pewno ten szpital wykorzysta tę karetkę dobrze - zaznaczał senator, chwaląc przy okazji PCM za profesjonalizm w każdym calu.

- To właśnie na ten szpital powołuję się często na komisjach. Panie ministrze - prosimy jeszcze o przyszłą pomoc - kończył żartobliwie Wojtyła.

Maciej Wasielewski, starosta pleszewski, dołączając się do prośby senatora również dziękował za otrzymaną dotację.

- To nie jest zwykły powiatowy szpital, znany jest nie tylko w Wielkopolsce, ale i w całym kraju. Cieszę się, że zauważone zostały efekty naszej pracy - podkreślał starosta.

Prezes szpitala, Błażej Górczyński dziękując za wsparcie podkreślał z kolei, że nowy sprzęt kupiony będzie w ramach przetargu. - Mam nadzieję, że uda się to do końca roku - komentował.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (15)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Trollka
  4 miesiące temu ocena: 68%  15
  Gdzie w Pleszewie mieści się wydział d/s trolii PO i N? Proszę o podanie adresu.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Realista
  4 miesiące temu ocena: 45%  14
  Jakim pieniądzom rządowym ?? Czy rząd ma jakieś pieniądze ? Typowa propaganda polityczna. To z naszych podatków, oczywiście osób które pracują, a nie żyją na zasiłku i z 500+. Radzę się obudzić, PIS nic nie daje od siebie, daje nasze własne pieniądze.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Juliusz Cezar
  4 miesiące temu ocena: 56%  13
  PiS daje pieniądze Polakom, zaś PSL i PO ich okradali. Pieniędzy nie ma i nie będzie tak mówiły "tuski".
  ~ Julian
  4 miesiące temu ocena: 54%  12
  Brawo, oby tak dalej tylko PiS
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ x
  4 miesiące temu ocena: 88%  11
  debil
  ~ Pleszewianka
  4 miesiące temu ocena: 39%  10
  Jaki "zły" ten PIS - znowu coś dał: a to na drogi, a to na karetki.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Waldek
  4 miesiące temu ocena: 60%  9
  Ten ,,dobry" Pis da Ci jeszcze 4 tys. na miesiąc bo pis ma ,,swoje" pieniądze to rozdaje. Dopiero jak chleb i maslo będzie po 8 zł to co zostanie z tej ,,dobroci" pisu? Ludzie jacy wy jesteście naiwni!
  ~ Frodo
  4 miesiące temu ocena: 50%  8
  Za PO/PSL nie było karetek? Nie było budowanych dróg? Jeśli chodzi o VAT, to JPK wprowadziło jeszcze PO a PIS teraz tylko z tego korzysta.
  ~ Nana
  4 miesiące temu ocena: 63%  7
  I tu masz rację, rząd dał na karetkę, bo złapał złodzieja co okradał Polaków z VAT /nota bene za przyzwoleniem rządu PO/PSL/.
  ~ hmm
  4 miesiące temu ocena: 46%  6
  "Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeżeli rząd mówi, że komuś coś 'da', to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy." - Margaret Thatcher
  ~ pacjent
  4 miesiące temu ocena: 60%  5
  Dzięki komu otrzymał te pieniądze ? - Dzięki rządom Zjednoczonej Prawicy. DZIĘKUJEMY.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ucho
  4 miesiące temu ocena: 100%  4
  Niby "wielki" szpital a loryngologa niet.Kompromita totalna.
  ~ Pacjent
  4 miesiące temu ocena: 46%  3
  Karetka jest, dziwnie że przed wyborami, ale kolejki do lekarza jeszcze większe przed wyborami, może tu by zabłysnęli. Łatwo kupić, łatwo rozdać, szczególnie jak nie swoje, ale trudniej dokonać zmian systemowych, ale na tym trzeba się znać, a nie co minister to inna wizja. Pozdrawiam