Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 LESZEK B

Pleszew. To ma być jedna z największych inwestycji na wsi

› Aktualności 6 miesięcy temu    30.01.2019
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Gmina Pleszew. Budowa boiska wielofunkcyjnego w Sowinie Błotnej to jedna z największych - poza przebudową sali wiejskiej w Rokutowie - inwestycji planowanych na wsiach w gminie Pleszew w tym roku.

 

Całkowity koszt to ponad 721 tys. zł. Czy się uda?

Boisko jest zapisane w budżecie na 2019 rok, ale władze miasta podkreślają, że wszystko zależy tak naprawdę od tego, czy uda się nam pozyskać pieniądze na to zadanie z zewnątrz. Miasto złożyło już odpowiedni wniosek w konkursie.

- Chodzi o środki z Ministerstwa Sportu i Turystyki - precyzuje wiceburmistrz Pleszewa, Andrzej Jędruszek. Ewentualnie dofinansowanie może sięgać ok. 230 tys. zł. - Na razie nie ma jeszcze rozstrzygniętego konkursu - komentuje burmistrz Arkadiusz Ptak.

Co jednak, jeśli się nie uda? Możliwe, że zadanie będzie musiało poczekać na kolejną szansę dofinansowania. Jak komentował jednak niedawno radnym burmistrz, planem „B” jest także stworzenie boiska nieco skromniejszego niż wcześniej zakładano. - Np. takiego na wzór Bronowa - przytaczał Ptak. - Na razie czekamy na wyniki konkursu - kwituje wiceburmistrz Jędruszek.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!