Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AWOZNY A1

Pleszew. Trwa budowa nowego domu kultury [ZDJĘCIA]

› Aktualności 4 miesiące temu    14.07.2019
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Prace przy budowie są już niemal na ostatniej prostej. Otwarcie dla mieszkańców zaplanowano na początku jesieniPrace przy budowie są już niemal na ostatniej prostej. Otwarcie dla mieszkańców zaplanowano na początku jesieni

Pleszew. Sala estradowa na ok. 200 osób, industrialny styl budynku oraz wyeksponowanie zabytkowych torów, które będą podświetlane. Tak będzie prezentował się nowy dom kultury, którego budowa wciąż trwa. Otwarcie zaplanowano na jesień.

 

Prace w budynku na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Kolejowej w głównej mierze odbywają się już wewnątrz - trwa bowiem wykańczanie całości. Lada dzień gotowe będą podłogi, część pomieszczeń została już wytynkowana.

- Najbardziej „spektakularną” częścią będzie z pewnością nowa sala estradowa, która będzie wielofunkcyjna - opisuje Przemysław Marciniak, dyrektor domu kultury, który oprowadził nas po trwającej budowie. Jak zaznacza nowa sala pomieści ok. 200 osób.

- Jej atutem będzie to, że nie ma stałej sceny, dlatego łatwo ją będzie aranżować - w zależności od wydarzeń, które będą miały tu miejsce - od tych dużych po np. skromniejsze monodramy - opisuje. To, co z pewnością będzie przykuwać tu wzrok, to wyeksponowane stare tory kolejowe. - Cały kanał będzie widoczny, położone zostaną na tym specjalne szyby a całość będzie ponadto podświetlona - zarówno część torów w budynku jak i część poza nim - komentuje dyrektor.

Nowy dom kultury generalnie ma być utrzymany w stylu industrialnym. Widoczna będzie m.in. stara więźba dachowa. - Staramy się dbać o detale, by wszystko ze sobą współgrało wizualnie - komentuje Przemysław Marciniak. Jak dodaje sam obiekt został generalnie podzielony na trzy części.

- Widowiskową, czyli muzyczną, wizualną - na np. sztuki plastyczne oraz oczywiście administracja - zaznacza. Na miejscu będzie winda, pomieszczenia dla artystów. - U góry zaplanowane zostały m.in. sala baletowa z lustrami i poręczami oraz pomieszczenia na szeroko rozumiane działania plastyczne - wylicza dyrektor.

Kiedy mieszkańcy mogą liczyć na otwarcie? - Konkretnej daty dziennej jeszcze nie możemy podać, chcielibyśmy jednak zrobić uroczyste otwarcie, także zorganizować dni zwiedzania dla mieszkańców. Myślę jednak, że na początku jesieni powinno się udać - odpowiada. Jak dodaje obecnie kończą się przetargi na wyposażenie i meble, niedługo rozpoczną się przetargi na zakup sprzętu muzycznego.

WKRÓTCE W PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA" PRZECZYTASZ PONADTO WYWIAD Z DYREKTOREM DOMU KULTURY. CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO W MURACH NOWEGO BUDYNKU? JAK SAM OCENIA ZMIANĘ PODEJŚCIA DO KULTURY W MIEŚCIE? I DLACZEGO CHCE SIĘ PODDAĆ WERYFIKACJI? DOWIESZ SIĘ TEGO WKRÓTCE Z PAPIEROWEGO WYDANIA NASZEJ GAZETY

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!