Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M APIASECKI ROWERY

Pleszew. Trzy główne ulice będą zamknięte! Szykują się spore utrudnienia w ruchu!

› Aktualności 14 dni temu    15.03.2020
Redakcja
komentarzy 8 ocen 0 / 0%
A A A

Pleszew. Jeszcze w tym miesiącu wystartują wielkie prace remontowo-budowalne w centrum miasta. Trzy główne ulice zostaną zamknięte dla ruchu. Na pierwszy ogień - i to aż do października - idzie ulica Targowa. Później przyjdzie czas na ul. Ogrodową oraz Sienkiewicza. W praktyce szykują się spore utrudnienia w ruchu dla mieszkańców. Zwłaszcza dla osób, które będą chciały dostać się do Rynku z południa miasta.

 

- Od końca marca szykują się poważne prace budowlane w centrum miasta. W porównaniu z tym, co było wcześniej, będą jeszcze szersze oraz bardziej dotkliwe dla mieszkańców - mówi wprost burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak.

Wszystko związane jest z realizacją dwóch dużych inwestycji. Pierwsza z nich to kompleksowa przebudowa ul. Targowej - o czym już pisaliśmy.

Druga to kolejny już etap porządkowania gospodarki wodno-ściekowej w gminie Pleszew. Podczas wcześniejszych dwóch udało się zmodernizować w mieście kilometry sieci kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej (tylko w ubiegłym roku prace obejmowały m.in. ulice Garncarską, Wąską, Krzywą, Krzyżową, dop. red.). Teraz przyszła pora na największe trasy w centrum miasta: ul. Targową, Ogrodową, Sienkiewicza, a docelowo również Poznańską.

Jak przyznaje Grzegorz Knappe, prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego w Pleszewie, najbliższy czas będzie sporym wyzwaniem - jeśli chodzi o realizację prac, które w znacznym stopniu wpłyną na organizację ruchu w mieście.

- Na pewno ten rok będzie najtrudniejszy - ze wszystkich dotychczasowych inwestycji - mówi szef PK.

Bo o ile zamknięcie wspomnianych wcześniej ulic nie powodowało jeszcze zbyt dużych problemów, o tyle najbliższe prace, będą niestety się z tym wiązały. - Nie możemy oczywiście zamknąć wszystkich trzech ulic od razu, dlatego zaplanowane są etapy - zaznacza Knappe.

Na pierwszy ogień w rozdziale kanalizacji idzie ulica Targowa - również z racji zaplanowanej tu kompleksowej modernizacji nawierzchni.

WIĘCEJ PRZECZYTASZ W NAJBLIŻSZYM PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (8)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Jarek
14 dni temu ocena: 89%  8
Pytanie zasadnicze dla "Życia Pleszewa". Dlaczego wasza strona wyświetla mi się w przeglądarce jako "niebezpieczna"?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Koronka
14 dni temu ocena: 31%  7
Do Be.. Każdy ma prawo wydać swoją opinię natomiast kazać robić sobie test na koronawirusa jest delikatnie mówiąc bezczelne
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mika
14 dni temu ocena: 80%  6
Koronka - a gdzie to Be napisał, że masz sobie zrobić test na koronawirusa ? Czytaj ze zrozumieniem i nie przypisuj komuś czegoś co nie stwierdził.
~ Koronka
14 dni temu ocena: 20%  5
Pisanie w tej chwili gdy panuje czas epidemi o rozpoczęciu prac jest śmieszne czy dziwne. To zakazy i zalecenia wychodzenia z domu obowiązują czy nie. Bo wiadomo że cała ta sytuacja opozni wszelkie zamierzenia i roboty
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Be
14 dni temu ocena: 62%  4
Ale Ty Koronka bzdurnie myślisz. Idź zrób sobie test.
~ Pleszewiok
14 dni temu ocena: 100%  3
Remont ulic Plac Powstańców, Bojanowskiego, Kraszewskiego, Tyniec, Panieńska jak również Garncarskiej, Krzywej, Krzyżowej i Wąskiej udał się na 100%. Brawa dla władzy miasta. Rozumiem, że podobnie będzie w ul. Targową, że drzewa rosnące dzisiaj przy niej, vis a vis starej "Aparatury" pozostaną w stanie nienaruszonym. Broń Was Boże je usunąć.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Człowiek z lasu
14 dni temu ocena: 100%  2
Cieszy mnie, że ktoś jeszcze myśli o drzewach. W tych czasach trzeba wiedzieć co jest dla nas ważne, najważniejsze...zdrowie, a to właśnie drzewa, tereny zielone są tym co pomaga je wzmocnić i to zarówno zdrowie fizyczne jak i psychiczne. Pozdrawiam
~ Kierowca
14 dni temu ocena: 88%  1
I bardzo pieknie, że w koncu do tego doszło ,a że ulica jedna czy druga bedzie zamknieta to nic takiego , mozna pospacerować pieszo dla zdrowia . Pleszew bedzie ładniejszy w tym rejonie i chwalic miasto
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji