Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AWOZNY A1

Pleszew. Uczniowie będą jeść w odnowionych stołówkach

› Aktualności 4 miesiące temu    14.08.2019
Redakcja
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A

Gmina Pleszew skorzystała z rządowego programu pt. „Posiłek w szkole i w domu”. Wieloletni program, który trwać ma aż do roku 2023, już w tym roku pozwolił na przeprowadzenie kilku inwestycji w większości szkół na terenie miasta i gminy.

 

- W ramach tzw. trzeciego modułu programu można było doposażyć stołówki, jadalnie i kuchnie w szkołach - wylicza Izabela Świątek, wiceburmistrz Pleszewa nadzorująca oświatę w gminie.

I warto podkreślić, że Pleszew wywalczył ostatecznie dofinansowanie dla niemal wszystkich szkół, które prowadzi - zarówno miejskich jak i wiejskich.

- Jedyną szkołą, jakiej sami nie zgłosiliśmy do programu jest placówka w Lenartowicach - tu bowiem w pierwszej kolejności chcemy zająć się osuszeniem murów i termomodernizacją - by dopiero potem wprowadzać tam sprzęt. Program trwa do roku 2023, więc myślę, że jest jeszcze czas, by z niego skorzystać także w tej placówce - podkreśla Izabela Świątek. Każda ze szkół (ZSP nr 1, 2, 3, szkoła w Kowalewie i Taczanowie) otrzymała więc w sumie 100 tys. zł na doposażenie i remonty stołówek.

- Chodziło m.in. o nowe piece konwekcyjne, taborety podgrzewcze, zastawy stołowe, krzesła czy stoły - wylicza wiceburmistrz. Większość zakupów ma być zakończona do 20 sierpnia. Poza tym w grę wchodziły również drobne remonty jak np. malowanie. W sumie w ramach programu miasto zainwestowało 500 tys. zł we wspomnianych szkołach (z czego 20 proc. to środki własne, pozostała część to dofinansowanie jakie zdobyliśmy).

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!