Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AOrlen_A1

Pleszew. W Książnicy Pedagogicznej odbyły się warsztaty dla nauczycieli

› Aktualności 3 miesiące temu    15.03.2019
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. arch. Książnicy Pedagogicznej przy ul. Ogrodowej w Pleszewie

Pleszew. W Książnicy Pedagogicznej odbyły się warsztaty dla nauczycieli.

 

Od wielu lat nauczyciele chcący się dokształcić najczęściej muszą pokonać wiele kilometrów, aby dotrzeć na szkolenie.

- Kiedy więc udało się pozyskać zgodę pani Grażyny Szklarz, nauczyciela ZSS w Pleszewie, która ma uprawnienia szkoleniowe na przeprowadzenie darmowych warsztatów dla nauczycieli, od razu poczyniłyśmy starania, aby informacja o szkoleniu dotarła do każdej szkoły podstawowej w powiecie pleszewskim. W rozpowszechcnianiu informacji wspomogła nas też pani Ilona Błaszczyk, kierownik Wydziału Edukacji w Pleszewie - wyjaśnia Justyna Biegańska z Książnicy Pedagogicznej w Pleszewie.

Warsztaty dotyczyły atrakcyjnych form pracy z lekturą w szkole podstawowej. Grażyna Szklarz w ciekawy sposób zaprezentowała wiele metod do pracy z uczniami z lekturą, na lekcjach języka polskiego. Nauczyciele mogli też praktycznie zaznajomić się z zaproponowanymi metodami.

- Trud wyegzekwowania, a potem omówienia lektur, to czasem wyzwanie dla polonistów. Fakt kształcenia językowego oraz literackiego jest bezsprzeczny, język polski to podstawa, a nabycie minimum wiadomości na temat pisarzy, ich twórczości i epok, to niezbędne minimum dla każdego ucznia. Warsztaty były bardzo ciekawe, a nauczyciele wychodzili zadowoleni - zaznacza Justyna Biegańska.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!