Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Pleszew. Wanda Szulc świętowała swoje 100. urodziny! [ZDJĘCIA]

› Aktualności 3 miesiące temu    8.11.2019
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Pani Wanda Szulc świętowała setne urodzinyPani Wanda Szulc świętowała setne urodziny

Pleszew. Pani Wanda Szulc, która jest na co dzień pensjonariuszką Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie - świętowała swoje setne urodziny. Nie brakowało życzeń, kwiatów, prezentów oraz oczywiście pysznego urodzinowego tortu.

 

Pani Wanda urodziła się dokładnie 8 listopada 1919 roku w Radomiu - jako jedenasta, przedostatnia z rodzeństwa i - co ciekawe - jako jedyna dziewczynka.

 

Jako młoda kobieta przeżyła koszmar drugiej wojny światowej - „z łapanki” została wywieziona do Niemiec, gdzie przez pięć lat ciężko pracowała u niemieckiego gospodarza. Tam poznała swojego męża - Edmunda Szulca.

Po zakończeniu II wojny światowej wrócili obydwoje do Polski i zamieszkali w Poznaniu - w rodzinnym domu jej męża. Następnie wzięli ślub i wyprowadzili się „na swoje”. Pani Wanda w swoim życiu przepracowała aż 50 lat. Imała się różnych zajęć - pracowała m.in. w jednej z poznańskich księgarni, później z kolei w stolarni. Po przejściu na emeryturę pracowała jeszcze na pół etatu w poznańskim sklepie Alfa.

W 1967 roku zmarł jej mąż. Państwo Szulc nie mieli dzieci, a pani Wanda po jego śmierci nie wyszła już powtórnie za mąż. Dwa lata temu zmarł jej ostatni brat, który miał 96 lat. Jak mówią o niej osoby, które ją znają, pani Wanda była bardzo pracowitą, uczynną i opiekuńczą osobą. W Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie przebywa od 29 czerwca 2016 roku. Jak komentują sami pracownicy DPS, mimo, że dziś nie posiada już najbliższej rodziny - odwiedza ją wciąż ta nieco dalsza. Ze względu na podeszły wiek niektórych z członków rodziny są w stałym kontakcie z personelem.

Same urodziny pani Wandy obchodzone w DPS były uroczyste. Nie brakowało oczywiście kwiatów, życzeń, prezentów oraz pysznego tortu. Burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak nie krył uznania wobec pani Wandy.

- Takich osób na terenie miasta i gminy jest zaledwie kilka, tym bardziej ta uroczystość jest bardzo wzruszająca. 100 lat i tyle przeżyć - nie tylko druga wojna, ale i okres międzywojenny, który był trudny, tym bardziej przy tak wielodzietnej rodzinie - komentował włodarz miasta.

W imieniu premiera przekazał pani Wandzie list gratulacyjny, a w imieniu swoim i swoich współpracowników okolicznościowy dyplom oraz kosz ze słodkościami. Na miejscu nie zabrakło rodziny, a życzenia składali oczywiście także pracownicy Domu Pomocy Społecznej.

- Życzymy przede wszystkim zdrowia i… jeszcze wielu urodzin - mówiła w ich imieniu nowa szefowa DPS, Katarzyna Krawczyk.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Obserwator
  3 miesiące temu 1
  A gdzie pielęgniarki ,opiekunki i panie pokojowe nie widać ich wśród gości,a osoby te mają najbliższy kontakt z podopiecznymi DPS
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji