Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Pleszew. Wielkopolski Festiwal Rzemiosła [ZDJĘCIA, WIDEO]

› Aktualności 3 miesiące temu    9.05.2019
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Pleszew. Wielkopolski Festiwal RzemiosłaPleszew. Wielkopolski Festiwal Rzemiosła

Pleszew. Dziś na terenie Zespołu Szkół Usługowo-Gospodarczych odbył się tradycyjny Wielkopolski Festiwal Rzemiosła. Atrakcji nie brakowało.

 

W Zespole Szkół Usługowo-Gospodarczych przy ul. Poznańskiej w Pleszewie odbył się dziś VI Wielkopolski Festiwal Rzemiosła.

Atrakcji nie brakowało. Na stoiskach zaprezentowali się rzemieślnicy z naszego regionu, którzy prezentowali - jak na co dzień wygląda praca w poszczególnych zawodach. Były więc m.in. arsztaty garncarskie, zadania zawodowe z branży stolarskiej, dekarskiej, instalatorskiej, warsztaty z papierowej wikliny, biżuteryjne, z malowania tkanin, filcowanie na sucho, przewidziano również konkurencje umiejętności zawodowych na poszczególnych stoiskach oraz degustacje itp.

Na miejscu obecni byli także strażacy, którzy przeprowadzili warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Co ciekawe, każdy uczestnik warsztatów mógł zabrać swoje dzieło ze sobą do domu. A w trakcie Festiwalu można było m.in. przygotować osobiście indywidualną kartkę na Dzień Mamy. Dla najmłodszych przewidziano dodatkowo animacje podczas trwania Festiwalu na sali gimnastycznej.

Dodatowo w tym roku - w ramach Wielkopolskiego Festiwalu Rzemiosła - odbyła się konferencja w kinie Hel -  przy współpracy z Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu - zatytułowana „Kształcenie zawodowe – wyzwania rynku pracy”.

ZOBACZ WIDEO Z WIELKOPOLSKIEGO FESTIWALU RZEMIOSŁA 2019 W PLESZEWIE:

ZAPRASZAMY PONADTO DO OBEJRZANIA GALERII ZDJĘĆ Z IMPREZY

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!