Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Pleszew. Wszystkie maluchy zagrały pierwszorzędnie!

› Aktualności 3 miesiące temu    10.05.2019
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. arch. urzędu

Pleszew. Sześć przedszkoli z terenu powiatu pleszewskiego wzięło udział w XVII Przeglądzie Teatrzyków Przedszkolnych pt. „Witajcie w Naszej Bajce”.

 

W tym roku nie wyłoniono zwycięzcy – wszystkie przedszkola zostały nagrodzone za udział w przeglądzie.

Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych od 17 lat organizuje Publiczne Przedszkole nr 1 „Bajka” w Pleszewie przy wsparciu Domu Kultury w Pleszewie oraz sponsorów. W tegorocznej imprezie, która odbyła się 8 maja, wzięło udział sześć przedszkoli z terenu całego powiatu pleszewskiego: Przedszkole Nr 1 „Bajka” w Pleszewie z dwoma grupami – „Bajeczką” i „Gumisiami”, Przedszkole „Jedynaczka” przy ZSP nr 1 w Pleszewie, Przedszkole w Taczanowie Drugim, Przedszkole nr 2 „Miś Uszatek” w Pleszewie, Przedszkole „Kubuś Puchatek” w Dobrzycy oraz Przedszkole nr 3 „Słoneczne” w Pleszewie.

W tym roku organizatorzy zmienili formułę przeglądu, podczas którego do tej pory jury wybierało trzy najlepsze przedstawienia.

– Chcemy jednakowo wyróżnić i nagrodzić za ciężką pacę włożoną w przygotowanie przedstawień wszystkie grupy, które zaprezentują się na scenie. Dlatego nie ma dziś podczas przeglądu naszego pleszewskiego jury – mówiła podczas otwarcia przeglądu Danuta Prusinowska-Zmyślony dyrektor Przedszkola nr 1 w Pleszewie.

Było jednak tradycyjnie jury kaliskie, które wyłoniło pleszewskich reprezentantów na Kaliskie Spotkania Teatralne Przedszkolaków.

W Kaliszu na dużej scenie zaprezentują się przedszkolaki z pleszewskiej „Bajki” z przedstawieniem „Maleńkie królestwo królewny Aurelki”, maluchy z przedszkola w Taczanowie Drugim ze sztuką pt. „Królewna Wanda” oraz dzieci z przedszkola w Dobrzycy w przedstawieniu zatytułowanym „Dzieci śmieci”.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!