Pleszew wygrał w cuglach

Pleszew wygrał w cuglach - Zdjęcie główne

Świetny start odnotowała reprezentacja pleszewskiej lokalizacji Akademii Piłkarskiej Reissa, zwyciężając w finałowych zawodach rocznika 2007.

Podczas turnieju, który odbył się 16 czerwca w Baranowie, podopieczni trenera Łukasza Bandosza byli najlepsi już w fazie grupowej. Pokonali kolejno 5:1 Władysławowo, 7:1 Pobiedziska oraz 1:0 Wolsztyn, zajmując pierwszą lokatę. W półfinale prowadzili już z Kobylinem 2:0, by zremisować 2:2. Awans do finału wywalczyli w konkursie rzutów karnych (3:2). W decydującym starciu zagrali perfekcyjnie, ogrywając 3:0 Kalisz. Paweł Sarna wybrany został najlepszym graczem turnieju, a Mateusz Derwich z dorobkiem 8 bramek znalazł się w czołówce klasyfikacji strzelców. W zawodach wystąpiło 19 drużyn, które okazały się najlepsze w poszczególnych regionach.