Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aosobus

Pleszew. Znów będą robić rzeźby ze złomu!

› Aktualności 3 miesiące temu    9.07.2019
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
W Pleszewie wystartował kolejny „Złom Art”W Pleszewie wystartował kolejny „Złom Art” fot. arch. urzędu

W Pleszewie rozpoczął się kolejny Plener Rzeźbiarski im. Mariana Bogusza „Złom Art”. Wydarzenie organizowane jest już po raz dziewiąty. Przez kilka dni studenci Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu tworzyć będą w naszym mieście rzeźby ze stali złomowej.

 

Oficjalnie plener rozpoczął się w poniedziałek 8 lipca. Do Pleszewa przyjechało pięcioro studentów kierunku rzeźby na wrocławskiej ASP: Angelika Tamkun, Alicja Wałaszek, Faustyna Jałosińska, Michał Szumlas i Kacper Atłasik. Opiekunem i prowadzącym studentów jest Paweł Czekański - asystent w Katedrze Technik Rzeźbiarskich.

- Przez najbliższe dni w firmie „Delta” skupującej złom młodzi artyści będą tworzyć rzeźby ze stali złomowej z elementów znalezionych na złomowisku. Efekty ich pracy można będzie oglądać od soboty 13 lipca na pleszewskim Rynku, gdzie instalacje będą wystawione - informuje Anna Bogacz, rzecznik pleszewskiego Ratusza.

Plener Rzeźbiarski im. Mariana Bogusza „Złom Art” odbywa się w Pleszewie po raz dziewiąty. To jedyny w Polsce plener dla studentów, podczas którego pracuje się ze złomem. Pomysł zrodził się w głowie Mariusza Plucińskiego – współwłaściciela pleszewskiej firmy „Delta”, który zaangażował w powołanie do życia inicjatywy Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie, Dom Kultury i wrocławską ASP. Z ramienia uczelni od początku plener tworzą Anna Bujak i Magda Grzybowska.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Pop
  3 miesiące temu 1
  Juz nic bardziej niebezpiecznego zwlaszcza przed dziecmi nie moze sie zdarzyć w Rynku jak to złomiarstwo szpecące,
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji