Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Pleszew. Zobacz, jak będziemy świętować odzyskanie niepodległości

› Aktualności 2 miesiące temu    6.11.2019
Redakcja
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A

Pleszew. Zobacz, jakie wydarzenia zorganizowane zostaną w Pleszewie w związku z obchodami rocznicy odzyskania niepodległości.

 

W tym roku obchody święta odzyskania niepodległości rozpoczniemy już 7 listopada. Tego dnia o godz. 11.00 w Muzeum Regionalnym w Pleszewie odbędzie się konferencja naukowa pt. „Zacieranie granic”.

8 listopada o godz. 11.00 odbędzie się turniej gry planszowej dla dzieci i dorosłych „Pleszewianie na drogach wolności”  w Bibliotece Publicznej.

10 listopada o godz. 14.00 czeka nas Niepodległościowy Turniej Strzelecki na strzelnicy Bractwa Kurkowego, a o godz. 17.00 koncert patriotyczny w wykonaniu uczniów i nauczycieli ZSP w Kowalewie w kościele w Sowinie.

Nabożeństwo z udziałem pocztów sztandarowych rozpocznie się 11 listopada w kościele pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela o godz. 9.30  Po mszy św. złożone zostaną kwiaty i zapalone znicze pod tablicą upamiętniającą setną rocznicę odzyskania niepodległości umieszczoną na Murze Pamięci przy kościele farnym.

Niespodziankę dla mieszkańców przygotowali strażacy z OSP Pleszew. Zaraz po nabożeństwie, na rynku odbędzie  uroczyste przekazanie nowego samochodu ratownictwa technicznego dla ich jednostki. Auto zostało zakupione przez samorząd w ramach Budżetu Obywatelskiego. Pożarnicy z tej okazji zaplanowali pokaz sprzętu pożarniczego i ratowniczego.  Rozdawać będą również grochówkę wojskową.

Poza tym na 11 listopada zaplanowano także koncert patriotyczny w wykonaniu uczniów i nauczycieli ZSP w Kowalewie w kościele w Kowalewie - rozpocznie się o godz. 15.30. 

A o godz. 18.00 czeka nas koncert „10 Tenorów” w hali widowiskowo sportowej w Pleszewie.

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ polonist.
2 miesiące temu ocena: 92%  4
Polszczyzna tego artykułu jest beznadziejna. Zauważa się braki w znajomości języka polskiego u pana, pani z Życia Pleszewa. Nie raz tutaj na to zwracano uwagę, jednak nadal bez poprawy. Wstydźcie się.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ drukarz
2 miesiące temu ocena: 83%  3
Takie coś powinno być wyłapane przez korektora gazety albo chociaż wcześniej przepuszczone przez programy sprawdzające
~ lenin
2 miesiące temu ocena: 92%  2
Czy w dniu wybuchu WSRP /07,11,/ odbędzie się uroczysta akademii w centrum pleszewskich komunistów w Kasynie ? Jeżeli tak, to o której godzinie ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mamy synek
2 miesiące temu ocena: 87%  1
"Rozdawać będą również grochówkę wojskową" A o tzn. grochówka wojskowa ? Jakieś takie śmieszne to określenie. Smakowo na pewno nie jest taką grochówka jaką ugotuje moja mama. Wojskowa grochówka jest chyba chuda, czyli na wodzie. Mama zaś gotuje na boczku wędzonym i wtedy jest mniam mniam z rajem w gębie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji