Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AGoogle Projekt A1

Pleszewianie znaleźli w Anglii skarb sprzed setek lat!

› Aktualności 3 miesiące temu    10.06.2019
Redakcja
komentarzy 5 ocen 1 / 100%
A A A
Od lewej: Tobiasz i Mateusz Nowak.Od lewej: Tobiasz i Mateusz Nowak.

Ponad 550 rzadkich monet z XIV i XIV wieku o wartości około 150 tys. funtów - takie skarby znaleźli w Anglii nasze „chłopaki z Lipowej”. Poszukiwacze skarbów - rodem z Pleszewa - planują w przyszłości wrócić do swojego miasta - by przed budową trasy S-11 przeszukać także nasze tereny.

 

Mateusz i Tobiasz Nowak są braćmi. Obecnie mieszkają w Anglii, gdzie od lat pracują. W sercu jednak cały czas mają Pleszew. - Jesteśmy i zawsze będziemy chłopakami z ul. Lipowej - żartują, gdy rozmawiamy z nimi przez internet. W Pleszewie się urodzili, wychowywali, a także zarazili wielką pasją do historii. - Jesteśmy starymi harcerzami, prowadziłem kiedyś u nas w Pleszewie drużynę - wspomina Mateusz. - Spotykaliśmy się z kombatantami, chodziliśmy na różne spotkania, dziadek też opowiadał różne ciekawe historie - dodają.

Po maturze postanowili wyjechać do Anglii - do pracy. - I to tam tak na dobre rozpoczęła się nasza przygoda z „wykrywką” - opisują. Bo - jak dodają - prawo i podejście w Anglii do amatorskich poszukiwań wykrywaczami jest całkiem inne.

Po mniej więcej po roku amatorskiej zabawy w poszukiwania, zapisali się międzynarodową imprezę w Anglii, na której legalnie można było szukać wielowiekowych skarbów. Wszystko odbywało się w Buckinghamshire.

I… trafili na niezwykły skarb sprzed setek lat - chodzi o setki złotych monet jeszcze czasów Czarnej Śmierci.

WIĘCEJ PRZECZYTASZ WKRÓTCE W PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ numismatyk
3 miesiące temu 5
Jaki jest dowód, że ta informacja jest prawdziwa ? Przez internet można wszystko pokazać i o wszystkim mówić, prawdę i nieprawdę, wystarczy mieć fantazję. . Na razie ta informacja jest niewiarygodna.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gość
3 miesiące temu 4
Piszą o tym i w Anglii :-) https://metro.co.uk/2019/04/19...
~ dziadek
3 miesiące temu ocena: 50%  3
Brawo za pasję.....super sprawa.....faktycznie polskie prawo w tym przypadku nie byłoby sprzymierzeńcem w realizacji hobby
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kopacz pleszew
3 miesiące temu ocena: 50%  2
u nas by poszli do więzienia na długie lata
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pol
3 miesiące temu ocena: 50%  1
No i fajne ludzie z pasją.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji