Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AOrlen_A1

Pleszewski Spomasz z nagrodą dla innowacyjnych firm

› Aktualności 5 miesięcy temu    11.01.2019
Redakcja
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. arch. Spomasz

Pleszew. Fabryka Maszyn Spożywczych Spomasz Pleszew S.A została laureatem Konkursu o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego „i-Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski”. Nasza firma została doceniona w kategorii „Inteligentne specjalizacje dla Wielkopolski”.

 

Konkurs o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego „i-Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski” organizowany jest od 2007 roku i dedykowany jest przedsiębiorstwom z Wielkopolski.

Tegoroczna edycja wprowadziła nowe kategorie, oparte na „inteligentnych specjalizacjach dla Wielkopolski oraz wykorzystaniu najnowszych technologii, wpisujących się w globalne trendy”.

W tym roku w gronie laureatów znalazł się pleszewski Spomasz. W kategorii „Inteligentne Specjalizacje dla Wielkopolski” doceniony został za „Uniwersalny aparat próżniowy z funkcją odzysku aromatu”.

Warto zaznaczyć, że to już trzecia nagroda od marszałka dla Spomaszu we wspomnianym konkursie na przestrzeni lat. - Stale doskonalimy nasze wyroby - komentuje prezes firmy Tadeusz Rak. Jak dodaje, nagrodzone urządzenie jest w pełni zautomatyzowane, nie wymaga ręcznego sterowania. I pozwala na produkcję m.in. dżemów czy marmolad bez utraty aromatu. - Odzyskujemy go poniekąd w momencie procesu produkcji i wzmacniamy nim nasze produkty - opisuje prezes. Co ważne, to innowacyjne urządzenie pozwala na sześciokrotną oszczędność wody oraz generalnie na oszczędność energii. - Wydajność wzrasta o ok. 30 proc. - dodaje Tadeusz Rak. Wspomniane urządzenie firma prezentuje w Polsce i na świecie podczas targów. I tam również otrzymywała za nie nagrody. Warto dodać, że urządzenie powstało dzięki współpracy firmy z naukowcami - co również wiele mówi o jego innowacyjności.

Poza firmą z Pleszewa docenione zostały także firmy: Solar Networks Sp. z o.o. (za produkt o nazwie „Mobile Solar Container”) oraz firma Zylia Sp. z o.o. (za produkt ZYLIA ZM-1). W drugiej kategorii: o nazwie „H₂ Wielkopolska” zwyciężyła firma HHO-POWER inż. Damian Michalak za instalację wodorową do silników spalinowych diesla.

Jak zaznaczają władze województwa sam konkurs ma promować regionalne przedsiębiorstwa stosujące innowacyjne rozwiązania a nagroda ma stanowić wyróżnienie dla tych firm z Wielkopolski, które stworzyły nowatorskie rozwiązania - i wdrożyły je w praktyce.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ młotkowy
5 miesięcy temu ocena: 100%  2
Rozumiem, że dostaniemy podwyżkę płacy - p. prezesie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ umysłowi
5 miesięcy temu 1
Ty chyba spadłeś z gruszki ?