Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 NEONÓWKA 31.01-22.02 2019
R E K L A M A

Pleszewski szpital nadal liderem w Wielkopolsce [SONDA]

› Aktualności 3 miesiące temu    21.12.2018
Redakcja
komentarzy 63 ocen 2 / 50%
A A A

Pleszewskie Centrum Medyczne pozostało liderem - jeśli chodzi o nasze województwo - w rankingu szpitali organizowanym co roku przez dziennik Rzeczpospolita oraz Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Spadliśmy jednak w klasyfikacji generalnej - z 10. na 14. miejsce w całej Polsce.

 

Pleszewski szpital ponownie poddał się weryfikacji w rankingu szpitali organizowanym przez dziennik Rzeczpospolita oraz Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. W ubiegłym tygodniu ogłoszono wyniki.

R E K L A M A

W sumie do rankingu zgłosiło się w tym roku 207 szpitali, w których leczono prawie 60 proc. pacjentów w Polsce. Odpowiedziały one na ponad tysiąc ankiet wysłanych przez CMJ do wszystkich podmiotów mających zarejestrowaną działalność szpitalną.

Jak mówi dr Michał Bedlicki, zastępca dyrektora Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia - to, które placówki zdecydowały się dobrowolnie poddać ocenie, jest ważną informacją dla opinii publicznej, a przede wszystkim dla samych pacjentów.

We wspomnianym rankingu Pleszewskie Centrum Medyczne - co już stało się niemal tradycją - znalazło się w czołówce szpitali.

Czytaj także: Szpital dostał ponad pół miliona na sprzęt dla SOR

Zajęliśmy pierwsze miejsce - jeśli chodzi o całe województwo - oraz 14. miejsce w całej Polsce w zakresie szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych. W skali kraju - w porównaniu do 2017 roku - odnotowaliśmy jednak spadek - rok temu byliśmy na 10. miejscu w Polsce. W roku 2016 byliśmy na miejscu trzecim, a jeszcze trzy lata temu - w 2015 - na pierwszym miejscu.

Czytaj także: Najlepszy polski szpital znajduje się w Pleszewie

Warto zaznaczyć, że w tym roku ponownie badano satysfakcję pacjentów pleszewskiego szpitala - ankietę w PCM przeprowadzono na przełomie września i października. Jak co roku, swoim zakresem objęła pacjentów oddziałów szpitalnych, poradni specjalistycznych, Zakładu Diagnostyki Obrazowej, Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej oraz Zakładu Fizjoterapii.

W tegorocznym badaniu kwestionariusz ankiety wypełniło 954 respondentów przebywających z różnych przyczyn w Pleszewskim Centrum Medycznym. Średni zwrot wypełnionych ankiet ukształtował się na poziomie 76 proc.

Statystyki - w porównaniu do roku 2017 - pokazują, że obniżony został znacznie wynik satysfakcji pacjentów przebywających na SOR. W tym roku było to 65 proc. podczas gry w roku 2017 - 96,4 proc.

Dlaczego pacjenci z kolei decydowali się właśnie na nasz szpital? Najwięcej, 22 proc. respondentów, wybrało szpital ze względu na dostęp do dobrych specjalistów. Ważne były też opinie rodziny i znajomych (17 proc.) oraz dogodna lokalizacja (15 proc.).

A Wy? Jak oceniacie pleszewski szpital? Zapraszamy do komentarzy oraz do udziału w naszej sondzie:

Jak oceniasz szpital w Pleszewie?

ankieta dodana 21.12.2018, ilość wszystkich głosów: 197
Bardzo dobrze
12%
Dobrze
12%
Źle
15%
Bardzo źle
61%
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 2 (50%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (63)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ JKM
2 miesiące temu ocena: 100%  63
Z darmowej medycyny korzystają najbiedniejsi, na których wszyscy się składamy. Leczą się naszym kosztem. Tylko prywatyzacja służby zdrowia pozwoli rozwiązać ten problem. Janusz Korwin-Mikke ma to w swoim programie wyborczym.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Olga787
2 miesiące temu ocena: 50%  62
Szpital. Do bani. Odeslali mnie z dzieckiem do domu. Dziecko przed rozlabiem wyrostka. Najlepszy szpital w jakim bylam to Kalisz
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pacentka
2 miesiące temu ocena: 57%  61
Przebywałam już w kilku szpitalach i naprawdę z pleszewskiego jestem najbardziej zadowolona Jestem z Kalisza i dziwie się takim opinią pewnie większość piszą to Pleszewianie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ OM
2 miesiące temu ocena: 83%  60
Szkoda tylko, że wszyscy, którzy piszą negatywnie o Oddziałach Opieki Długoterminowej nie podpiszą się swoim imieniem i nazwiskiem. Tylko są incognito. Każdy tylko umie oceniać. A jak pacjenci są przyprowadzani na oddział przez rodzine "zeby pozbyć się problemu" tego nikt nie widzi. Więc nieoceniajcie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Abc
2 miesiące temu 59
Jak w każdym zawodzie są osoby lepiej i gorzej wykonujący swoją pracę i obowiązki. Różnica jest tylko taka że tutaj chodzi o zdrowie a często życie ludzkie i nie powinno być przypadków. Przede wszystkim podobały mi się słowa pani Adeli Kaluznej Grali-należałoby wrócić do szkoleń.... Na negatywne oceny niestety ma wpływ wiele aspektow:przedewszystkim zbyt ograniczone zasoby ludzkie. Ale tu na zmiany się niestety nie zanosi. Nieliczne osoby(czy pielęgniarki cz też lekarze) są pełni empatii i zrozumienia, pozostałym niestety daleko do ideałów bądź chociaż normy. Błędem jest brak wyciągania konsekwencji z negatywnych zachowań. W każdym innym zawodzie, pracy, firmie w dzisiejszych czasach jest to niedopuszczalne.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ Ja
2 miesiące temu ocena: 100%  58
Kardiologia do wymiany połowa lekarzy i oddzialowa. Jesz że tak niemiłej osoby nie spotkałem. A sam słyszałem jak obgaduje innych.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxx
2 miesiące temu ocena: 50%  57
Wuja z dolegliwościami i zwrotami głowy dość mocnymi że aż po ścianie szedł no sam nie mógł wypuszczony do domu po podaniu kroplowki na sor. Masakra gdyby nie ciocia która wróciła do rodzinnego z wujem to by z nim nocy nie wytrzymała. Dopiero gdy rodzinny lekarz wpisał skierowanie na oddział wuja został przebadany i stwierdzono odrazu goza mózgu ale przecież na sorze stwierdzono osłabienie i glukoza wystarczy. Jak bym miała opisywać i sądzić się za każdym przypadkiem co wyladowalismy na sor to wolimy jeździć do innych szpitali. Aż serce boli jsk się czyta że najlepszy szpital. Gdzie jest dyrekcja a jedy po to tylko żeby ładnie szpital wyglądał a nie żeby leczyć. Mam nadzieję że moje dzieci doczekają polepszenia warunków i personelu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ~
2 miesiące temu 56
Jeśli chcesz być dobrze obsłużona musi być więcej lekarzy, bo wtedy będą wyspani, nie będą przepracowani i będą mieć więcej czasu na jednego pacjenta. Obecnie Polska zajmuje ostatnie miejsce w Unii pod względem liczby lekarzy przypadających na 100 tysięcy mieszkańców. Żeby było więcej lekarzy trzeba wydawać na medycynę większy procent PKB. No ale widocznie państwo polskie ma inne priorytety i woli wydawać MILIARDY dolarów na zakup amerykańskich rakiet Patriot. Kwestia priorytetów.
~ Gorączka
2 miesiące temu ocena: 33%  55
Nawet zdechnąć bym tam nie poszedł !!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pacjent
2 miesiące temu ocena: 0%  54
Najlepsza położna na neonatologii która udostępnia kartę zdrowia osoba nieupowaznionym i przez telefon. Sprawa zgłoszona i oczywiście ręka rękę umyła bo najlepsza Pani która najdłużej pracuje mimo przedstawieniu dowodów do dziś bezkarnie pracuje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Brak słów
2 miesiące temu ocena: 71%  53
Szkoda że ankiet nie przeprowadzają na SOR-ze bo statystyki spadły by daleko w dół. Czekam już trzy godziny i znając życie jeszcze poczekam. Tempo zawrotne poprostu. Prędzej spadne z krzesła niż mnie przyjmą
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pd
2 miesiące temu 52
Wydawać na służbę zdrowia najmniej w Unii (oprócz Bułgarii i Rumunii) i oczekiwać darmowej medycyny na światowym poziomie i do tego bez kolejek? Jak to nazwać?
~ jA
2 miesiące temu ocena: 38%  51
jakim cudem w czołowce.... to co sie tam dzieje to sie w głowie nie mieści!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tk
2 miesiące temu ocena: 38%  50
Sor to porażka mnie raz odesłał z ropiejacym wyrostkiem do domu bo lekarz stwierdził że to grypa jelitowa.Dwa zastrzyki i wypad.Za dwie godziny byłem z powrotem i zaraz operacja.Pan do dziś tam pracuje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kolega
2 miesiące temu ocena: 50%  49
Położniczy ok chirurgia katastrofa lekarze kieszenie zbyt głębokie niektóre pielegniarki do wymiany wszystko robią zlaska przełożona do wymiany
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Masakra
2 miesiące temu ocena: 33%  48
Racja jak ostatnio miełem kogoś z rodziny na tym oddziale i pacjent potrzebowal pomocy poszlem zgłosić przelozonek to tak na mnie spojrzała jak bym powiedział nie wiem co tak mnie zmierzyła wzrokiem jak bazyliszek
~ do ~janusz
2 miesiące temu ocena: 0%  47
Kolego Janusz - o tym właśnie mówię. Dzwonisz na 112 do Centrum Powiadomiania Ratunkowego w Poznaniu, potem Cię przekierowują do CPR w Kaliszu, ale winny jest oczywiście Pleszew. Masakra...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ~
2 miesiące temu ocena: 70%  46
Oto cała Polska w pigułce. Co roku publikowane są rankingi w których pleszewski szpital zawsze zajmuje czołowe miejsca w kraju i jaka jest reakcja mieszkańców Pleszewa? Czy ludzie mówią: " hurra, jesteśmy najlepsi, jesteśmy dumni, jak chcemy to potrafimy"? Nie! Z ludzi wypływa żółć i wieczne narzekanie. Musi minąć 200 lat zanim tu będzie normalnie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ janusz
2 miesiące temu ocena: 0%  45
zadzwoń na 112 że potrzebujesz pomocy to się dowiesz czy ten szpital jest najlepszy, najpierw odbiorą w poznaniu potem przekierują jak dobrze pójdzie do kalisza i znowu to samo powtarzać będziesz co gdzie i jak... a najlepiej zadzwoń w sobotę wieczorem jak nie ma karetek - zobaczysz kogo do ciebie wyślą i po jakim czasie !!!
~ pd
2 miesiące temu 44
Poska wydaje na służbę zdrowia najmniej w Europie oprócz Bułgarii i Rumunii (700 euro na mieszkańca wg Eurostatu). Do tego zajmujemy ostatnie miejsce w Unii Europejskiej pod względem liczby lekarzy na 100 tys. mieszkańców. I kto jest winien długich kolejek wg PiSu? Ano pielęgniarki i lekarze. Sprytne, nie powiem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ krzysztof
2 miesiące temu ocena: 50%  43
Cynizm, a nie spryt. Przykładowo pisiory opodatkowali banki i ubezpieczalnie i do kogo będziesz miec pretensje jak Ci wzrośnie OC? Ano do ubezpieczalni, a nie PIS-u. Stóp procentowych Glapiński nie podnosi na rozkaz prezesa mimo że cały świat to robi i co? Do kogo masz pretensje jak Ci proponują odsetki 0.5% na lokacie? Do banku.
~ antypis
2 miesiące temu ocena: 100%  42
Lepiej wydawać kasę na 500+
~ antypis
2 miesiące temu ocena: 100%  41
Lepiej wydawać kasę na 500+
~ janusz
2 miesiące temu ocena: 0%  40
chyba sobie jaja robicie, tam nawet dodzwonic się nie idzie na 112
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PPL
2 miesiące temu ocena: 100%  39
To się jeszcze dowiedz kto wprowadził system powiadamiania ratunkowego i czy pleszewski szpital ma z tym coś wspólnego. Podobno wcześniej większość telefonów na 999 była od żartownisiów i ogólnie tych którzy pomocy nie potrzebują, więc teraz telefony odbierają mało ogarnięte studentki w CPR i musimy 10 razy powtarzać to samo.
~ owieczka ze żłobka
2 miesiące temu ocena: 100%  38
Pleszewski szpital nadal liderem w Wielkopolsce . Przecież w ub. roku i w latach poprzednich był liderem w kraju. Nie rozumiem skąd ten zachwyt ? Tytuł artykułu jest manipulacją. Smierdzi.....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ JanuszCebula
2 miesiące temu ocena: 86%  37
Heh prawda jest taka że zawsze bd zadowoleni i jakiś odsetek niezadowolonych. Niestety z racji że jesteśmy Polakami, więc jak trza pochwalić to nikomu nie chce się pisać komentarza, ale jak zhejtować to siły zawsze się znajdą :P Dlatego nie spodziewałem się tu niczego innego
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ oj
2 miesiące temu ocena: 100%  36
Sa fajni lekarze np kawa hasan i lyskawka plus fajni ratownicy np sadowski i jurgawka
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anonim
2 miesiące temu ocena: 75%  35
Mojego dziadka odsyłali 3 razy z pogotowia ,bo twierdzili ,ze nic mu nie jest albo ze jestem pod wpływem alkoholu ,po czym zawieźliśmy go do Certusa w Poznaniu ,ze powiedzieli nam ,ze w ostatniej chwili go zawieźliśmy. Twierdzono mu nowotwór jelita grubego i wykryli guza ,który jest wielkości kalafiora ,po czym dawali mu małe szanse na przeżycie. Także jeżeli ktoś nadal uważa ,ze pleszewski szpital jest liderem to jest w ogromnym błędzie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hmmm
2 miesiące temu ocena: 100%  34
kolego mojego dziadka tak wykończyli, odsyłali kilka razy twierdząc że jest zdrowy, jak się potem okazało rak jelita grubego to już było za późno na operacje - pacjent zmarł i to jest kuźwa szpital?
~ maciek
2 miesiące temu ocena: 89%  33
Mi podczas gastroskopi uszkodzili wejscie do żołądka. I teraz mam przepuchline przelyku.dopiero po 2 latach sie wydalo w poznaniu.
~ pacjent
2 miesiące temu ocena: 71%  32
co to za szpital bez ortopedii,bo to co teraz jest to ortopediopodobne.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxxx
2 miesiące temu ocena: 56%  31
Pogotowie jest tragiczne !!!! Nie wspomnę o dyżurach pełnionych przez lekarkę z Kazachstanu....masakra! Nie ma po co tam jechać jeśli się dzieje coś złego
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja
2 miesiące temu ocena: 75%  30
Ona byla kiedys mila i sympatyczna jeszcze w 2002 roku
~ Ktos
2 miesiące temu ocena: 67%  29
W pogotowie nie pełni dyżurów żadna lekarka z Kazachstanu. Zanim się wypowiesz to poczytaj jaka jest różnica między pogotowiem A POZ
~ krys
2 miesiące temu ocena: 70%  28
Ja leżałam w Pleszewie na onkologi i chirurgi i jestem zadowolona
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja
2 miesiące temu ocena: 78%  27
Ile dales w lape?
~ Nieznany
2 miesiące temu ocena: 100%  26
Bardzo źle z córką trafiłam na pogotowie i zapisali jej zwykle syropy a później okazało się że córka miała silne zapalenie płuc i się dziwił że wylezylismy jej z mężem zapalenie płuc zwykłymi syropkami masakra
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ on
2 miesiące temu ocena: 67%  25
Byl tam wtedy pamietam cie
~ prawda
2 miesiące temu ocena: 100%  24
Do wymiany dyrektor szpitala plus ordynatorzy chirurgi.paliatywu i kardiologi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ papa bear
2 miesiące temu ocena: 75%  23
Nawet dzwi rozsuwane zlikwidowali w wejsciu .coraz gorsza nedza. A obsługa w pracowni retngenowskiej ponizej normy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ żołądek
3 miesiące temu ocena: 100%  22
Jeszcze niedawno byliśmy liderem w kraju, dzisiaj w województwie, na przyszły rok w powiecie. Jest postęp.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pan kleks
3 miesiące temu ocena: 100%  21
jedna w na oddziale wewnętrznym pani doktor taka nawiedzona wszędzie widzi zawały. a konkretne choroby to już nie i po dniach wypis i cudownie uzdrowiony
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pac
3 miesiące temu ocena: 100%  20
miesiac temu trafilem ze skierowaniem pilnym na kardiologie to pan lekarz dobrze sie drzwi nie otwieraly i zamykaly nastepny.. a po za pytaniu z czym przybywam to nie zaczalem a juz swoje nadawal redgen w oczach co mi jest po co sprzet
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ppl
3 miesiące temu ocena: 83%  19
ostatnio lezalem na kardiologii to pan or...ator mowił na korytarzu do kolegow nieliczy sie jakosc tylko ilosc. i co tu duzo mowic
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sssssssssss
3 miesiące temu ocena: 100%  18
Przestańcie ludziom wciskać ciemnotę. Wystarczy zę nie można się dostać do ortopedy i z czego się cieszyć ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarock
3 miesiące temu ocena: 100%  17
Lichy ten ranking.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ j
2 miesiące temu 16
Jak niektórzy lekarze.
~ kolejkowicz do kardiologa
3 miesiące temu ocena: 93%  15
"Zajęliśmy pierwsze miejsce - jeśli chodzi o całe województwo" Poza tym zajęliśmy także pierwsze miejsce w powiecie Pleszewskim i pierwsze miejsce w Pleszewie mieście, a kolejki do specjalistów jak były taką są i to jeszcze dłuższe. I co my jako Pleszewianie z tego mamy ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pacjent
3 miesiące temu ocena: 100%  14
Brak lekarzy w szpitalu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pamparini
3 miesiące temu ocena: 96%  13
Na pogotowiu 80 procent do wymiany.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 11
2 miesiące temu ocena: 50%  12
Zdecyduj się. Na Pogotowiu czy na Sorze? A może jeszcze w POZ? W ogóle wiesz ze to są 3 odrębne jednostki?
~ bobas
3 miesiące temu ocena: 95%  11
Te pani w rejestracji do wymiany.nie uprzejeme.ale wiadomo każda po znajomosci przyjęta.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pacjent
3 miesiące temu ocena: 95%  10
W rejestracji większość jest nieuprzejma, odnosi się wrażenie, że pacjent zawraca głowę!
~ Magda Magda
3 miesiące temu ocena: 93%  9
Zwłaszcza pewna Pani w rejestracji ogólnej.
~ jaki
3 miesiące temu ocena: 93%  8
Nawet laryngologa w nim nie ma .taka bieda z nędza.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bbb
3 miesiące temu ocena: 100%  7
Człowiek z uszkodzonym kręgosłupem. A pani doktor na pogotowiu nie robi rentgena.bo sie jej nie chce .efekt ? Obrzek na kręgosłupie.i nie wiadomo jak to się skonczy.taki dobry szpital.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rozczarowany
3 miesiące temu ocena: 100%  6
Oddział paliatywny i zol 90% pielęgniarek i opiekunek do wymiany
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pacjent paliatywny
2 miesiące temu ocena: 100%  5
Opiekunki nie są złe sam doświadczyłem najgorsze są pielęgniarki które je uganiaja jak psów one czasem nie. Mają czasu się zatrzymać a pielęgniarki? asame siedzą na dyzurce i kawę piją Panie prezesie gdzie tu ssprawiedlisowc?
~ bbbbb
3 miesiące temu ocena: 93%  4
Do palitywu w ostrowie to im dużo brakuje.
~ ppl
3 miesiące temu ocena: 89%  3
Czemu 100%, a nie 110%, albo 200%?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A