Podwójne derby zakończyly sezon

Podwójne derby zakończyly sezon - Zdjęcie główne

Podwójne derby pleszewskiego powiatu uwieńczyły zmagania piłkarzy w ramach rozgrywek kaliskiej A-klasy sezonu 2018/2019.

Żaki Taczanów wygrały w Pieruszycach z Gladiatorami 2:1. Prowadzenie zapewnił taczanowianom Paweł Węclewski, który wykorzystał podanie od Jakuba Boreckiego i nie zmarnowal sytuacji „jeden na jeden” z Kacprem Malińskim. Na 2:0 podwyższył Jakub Borecki uderzeniem w długi róg. Gladiatorzy odpowiedzieli trafieniem z rzutu karnego Michała Józwiaka. Przy stanie 2:1 Jakub Borecki nie wykorzystał rzutu karnego. Górą był Kacper Maliński. Chocka Prosna ograła Czarnych Dobrzyca 6:2. Inauguracyjną bramkę zdobył z rzutu wolnego Tobiasz Górny. Wyrównał Kamil Wikary, wykorzystując prostopadłe podanie od Michała Kosińskiego, ale jeszcze przed przerwą Prosnę wyprowadził na prowadzenie Mateusz Rybarczyk. Idealnym podaniem wzdłuż bramki popisał się Jakub Wilczyński. Po przerwie po dwa gole zdobyli jeszcze Mateusz Rybarczyk i Artur Siwy. Czarnych stać było tylko na jednego gola, którego uzyskał Jakub Wasielewski. LKS Gołuchów uległ na koniec sezonu LZS-owi Godziesze 3:5. Zespół Łukasza Hyżyka cały czas musiał gonić wynik. Gola na 1:1 strzelił Szymon Hajdasz, a w drugiej połowie kontaktowe bramki zdobywali Tomasz Kazur i Maciej Marcinkowski. Wkrótce podsumujemy statystycznie zakończony właśnie A-klasowy sezon.