Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Podwyżki dla nauczycieli. Popieracie? [SONDA]

› Aktualności 11 miesięcy temu    4.04.2018
Redakcja
komentarzy 27 ocen 0 / 0%
A A A

1 kwietnia zaczęły obowiązywać nowe stawki wynagrodzenia dla nauczycieli. Zgodnie z rozporządzeniem podpisanym przez minister edukacji Annę Zalewską nauczyciele w zależności od stopnia awansu zawodowego otrzymają od 123 do 168 zł brutto. 
 

R E K L A M A

Rozporządzenie zawiera tabelę z kwotami minimalnych stawek określonych dla wszystkich czterech stopni awansu zawodowego nauczycieli oraz poziomu ich wykształcenia. A więc wyróżnia się - magistra z przygotowaniem pedagogicznym, magistra bez przygotowania pedagogicznego lub licencjata z przygotowaniem pedagogicznym oraz licencjata bez przygotowania pedagogicznego. I tak wysokości pensji przedstawiają się następująco:

- Wynagrodzenie nauczyciela (magistra z przygotowaniem pedagogicznym) na poziomie: stażysty od kwietnia wynosi 2417 złotych brutto (oznacza to wzrost o 123 złotych brutto),

- nauczyciela kontraktowego - 2487 złotych brutto (wzrost o 126 złotych brutto),

- nauczyciela mianowanego - 2824 złotych brutto (wzrost o 143 złotych brutto),

- nauczyciela dyplomowanego - 3317 złotych brutto (wzrost o 168 złotych brutto).

Zgodnie z deklaracją złożoną przez panią minister i ówczesną premier - Beatę Szydło, kwietniowa podwyżka ma być pierwszą z trzech zaplanowanych. Następną nauczyciele mają dostać od 1 stycznia 2019 roku, a kolejną w styczniu 2020 roku.

Jak myślicie podwyżki dla nauczycieli są zasadne? Zachęcamy do komentowania oraz do oddania głosu w naszej sondzie. Najciekawsze komentarze opublikujemy na łamach "Życia Pleszewa".

Co sądzisz o podwyżkach dla nauczycieli?

ankieta dodana 04.04.2018, ilość wszystkich głosów: 132
Powinni dostać już dawno
49%
Nie powinni ich otrzymać
44%
Należy im się, bo ciężko pracują
4%
Nie mam zdania
3%
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (27)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ pp
2 miesiące temu 27
Witam absolutnie nie w takiej wysokości .Wiekszośc zadań i tak ponoszą uczniowie a co z ludżmi naprawde ciężko pracującymi. Górnicy Kierowcy zawodowi itd absolutnie nie itak mają najwiecej wolnego ze wszystkich
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Prezes
11 miesięcy temu ocena: 39%  26
Prawda jest taka, że aby wypowiadać się na jakiś temat, powinno się znać na danym zagadnieniu, a nie opierać swoją wiedzę o zasłyszane, niesprawdzone informacje. Nauczyciele nie pracują 4-5 godzin dziennie. Tylko jakiś oszołom może dowodzić, że mają dwa miesiące wakacji. Zawsze są w szkołach jakieś półkolonie, dodatkowe zajęcia dla dzieci itd. Mają wolne (urlop) w odgórnie narzuconych terminach. Nie wspomnę o nauczycielach II kategorii - nauczycielach ze szkół stowarzyszeniowych, ile godzin oni pracują i przede wszystkim za ile pracują. Nauczyciele są ludźmi wykształconymi (nie studiowali na jarocińskim UJ-ocie). Mają ciężką pracę. Muszą wykształcić takich uczniów jak np. PPL.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Robert
11 miesięcy temu ocena: 100%  25
Zapewniam Cię, że każda praca jest ciężka i źle opłacana. Czym różnią się Twoje studia od tych na UJ-ocie. Myślę, że tym, że za Twoje studia płacili rodzice bo byłeś nieudacznikiem, a za te na UJ-cie ludzie pracujący płacą sobie sami.
~ b. uczeń
11 miesięcy temu ocena: 85%  24
Prezesie - wskaż mi grupę zawodową czy nawet indywidualnego człowieka, którzy powiedzą, że zarabiają dużo i nie chcą podwyżki pensji. Mądrala z Ciebie ponad 100%
~ PPL
11 miesięcy temu ocena: 100%  23
wyniki sondy nie powinny się pokazywać przed oddaniem głosu. Rozumiem że macie młodego informatyka...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ Ja
11 miesięcy temu ocena: 36%  22
Podwyżka czy jałmużna? Po 30 latach pracy mają mniej niż w Biedronce na kasie!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ktoś
11 miesięcy temu ocena: 100%  21
To do Biedronki a nie biadolić.
~ Robert
11 miesięcy temu ocena: 83%  20
Zawsze można zrezygnować z zawodu nauczyciela i pójść do wspomnianego sklepu na kasę. Moim zdaniem dobrze by było abyś przeprosił wszystkich pracowników Biedronki bo to są porządni ludzie i myślę, że wiele więcej mają w głowie niż Ty. Wypowiedziałeś się jak prostak.
~ pracownica Biedronki
11 miesięcy temu ocena: 86%  19
do Ja - proszę nie obrażać pracowników Biedronki i nimi pogardzać. Wstydż się
~ PPL
11 miesięcy temu ocena: 75%  18
to niech się przeniosą , jak mam mało to szukam lepszej pracy, proste.
~ Nauczyciel
11 miesięcy temu ocena: 54%  17
Jestem nauczycielem dyplomowanym z 30-letnim stażem pracy. Dzisiaj otrzymałam wypłatę po tak okrzyczanej podwyżce. Niestety byłam nią zawiedziona. Moja wypłata netto to 2843,93 zł . Podwyżka wyniosła 129,19 zł. Ministrowie otrzymali prawie dwa razy większe premie niż moje roczne zarobki. Trudno sobie wyobrazić pieniądze jakie biorą rocznie z podstawowej wypłaty. Jak rząd nie wstydzi się tak nisko opłacać ludzi, od których zależy edukacja dzieci. Przez te 30 lat niczego się nie dorobiłam. Tak naprawdę to nie stać nas co roku nawet na porządne wakacje. Jeździmy na nie raz na kilka lat. Jeżeli chodzi o godziny pracy nauczyciela, to zgadzam sie, że jest ich na pewno wiecej niż 40 godz. w tygodniu. Zapraszam do pracy w szkole, z dorastającą młodzieżą. Tylko nauczyciel wie, zrozumie ile wymaga ona cierpliwości i sił.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Robert
11 miesięcy temu ocena: 83%  16
Skoro Pani tak źle w tym zawodzie to zawsze może Pani zrezygnować i podjąć inną dobrze płatną pracę. Wiele sklepów i firm czeka na pracowników.
~ sędzia z kasty
11 miesięcy temu ocena: 80%  15
Jak jesteś nauczyciel dyplomowany to na pewno jesteś magister. Powinieneś to zaznaczyć. W koncu być magistrem to coś wielkiego.
~ PPL
11 miesięcy temu ocena: 71%  14
Z całym szacunkiem niech się Pani nie porównuje do ministra,co do podwyżki jak w pracując w firmie prywatnej nie pamiętam bym kiedyś dostał podwyżkę, dostają tylko osoby na najwyższych stanowiskach kilka osób. Ps. Problem polega na szastaniu pieniędzmi w Warszawce jak i w Pleszewie, tu 15 mln tam 15 mln, wg mnie 60-70% tych pseudo inwestycji to wyrzucanie pieniędzy w błoto..
~ warto
11 miesięcy temu ocena: 64%  13
Nauczyciele pracują po 5 godzin a w domu kiedy inni po pracy nie myślą o pracy oni przygotowują sie do zajęć, sprawdzają sprawdziany, wycinają itp. Często zawalają noce zeby byc przygotowanym. Sa odpowiedzialni za całą grupę dzieci a nie np za maszynę. Jak dla mnie to te podwyżki sa za niskie. Jestem bardzo wdzięczna nauczycielom za opiekę nad moimi dziecmi. Ja nie podjelabym sie takiej odpowiedzialnosci
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ktoś
11 miesięcy temu 12
To znaczy że źle je wychowujesz skoro jest z nimi taki problem. Ogólnie każda praca jest ciężka jak ją wykonujesz sumiennie. Więc podwyżki dla każdego lub dla nikogo. Czy dobry Malarz jest np. gorszy od dobrego Nauczyciela? Ja sądzę że są sobie równi skoro każdy z nich wykonuje dobrze swoją pracę. Więc się nie wywyższajcie a wtedy będzie szacunek w obie strony.
~ cokolwiek
11 miesięcy temu 11
Ty nie musisz bierzesz 500 plus i leżysz bykiem
~ Dość !!!
11 miesięcy temu ocena: 56%  10
Dość !!!!! 2 msc wakacji ferie , prosze Wielkanoc się kończy w poniedziałek a nauczyciele jeszcze wtorek wolny przed Wielkanocą już w czwartek wolne !!!! Wstydu nie macie !!!! Zlikwidować kart nauczyciela !!!!! 5 h dziennie i wiecznie narzekanie Nie znam nauczyciela który by nie narzekał !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Apel
11 miesięcy temu ocena: 59%  9
Nieważne czy pracują krócej czy dłużej. Liczy się przede wszystkim to czy mają pasję przekazywania wiedzy. Jak dla mnie to mogą pracować jeszcze mniej ale niech to będą nauczyciele, którzy chcą wiedzą i potrafią. Wszystkich zaś, którzy tak protestują -proszę zastanowić się czy Wy sami tak z ręką na sercu -chcielibyście byc nauczycielami???uczyć???wychowywać??? Zastanówcie się nie tylko nad tym, że nauczyciele pracują krócej, mają wakacje itp. Bo w tym zawodzie jak każdym innym są też minusy, których wielu nie widzi i nawet nie wie o ich istnieniu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wkurzony
11 miesięcy temu ocena: 53%  8
Pracują 5h dziennie !!! Podzielcie ich pensje przez ilość godzin dni wolnych I okaże się ile zarabiają ...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Robert
11 miesięcy temu ocena: 100%  7
Barabasz czytając Twój wpis myślę, że też wiele szkół nie skończyłeś albo po trunku go pisałeś. Zapamiętaj skończyć można tę zasadniczą a nie jak napisałeś "tą zasadniczą". Dałeś przykład jakich mamy nauczycieli. Jeśli wszyscy mają taką wiedzę to nie zasługują na tę (Ty byś napisał tą) podwyżkę.
~ mig
11 miesięcy temu ocena: 25%  6
do ppl cz. 2 a matematyk twoim zdaniem nie ma nic do sprawdzania pewnie wiecej ma niz polonista
~ PPL cz. 2
11 miesięcy temu ocena: 67%  5
co do sprawdzianów to poloniści mają faktycznie sporo do czytania ale reszta ?
~ PPL
11 miesięcy temu ocena: 54%  4
zgadzam się w 100 %, mają przywileje jeszcze od czasów komuny, mają państwowy monopol - konkurencja na rynku szkół jest symboliczna, argumenty że trzeba było się uczyć są nietrafione - kto dzisiaj nie ma studiów, co do pracy po godzinach bardzo wiele osób musi się uczyć po pracy by być na bieżąco.
~ Barabasz
11 miesięcy temu ocena: 67%  3
Więc panie "Wkurzony" zanim pan następnym razem cokolwiek napisze proponuję przemyśleć to co się pisze zwłaszcza o tak wczesnej porze bo w końcu wszyscy sobie rękawy wyrywają tak zapracowani, może warto było kończyć tą zasadniczą i śmiać się z tych co się uczą, 8 godzin odhaczone, co będzie jutro to będzie jutro, może do tego jakiś trunek? a co, nie ma się co "wkurzać" żyć nie umierać.
~ Kajfasz
11 miesięcy temu ocena: 67%  2
Trzeba było się uczyć, ktoś bronił by zostać nauczycielem? Tylko dodam, że nauczyciel pracuje nie tylko w szkole ale i również w domu, przygotowując się do zajęć czy sprawdzając sprawdziany itp. Dodam też, że nauczyciel często musi się dokształcać i przechodzić nowe szkolenia zgodne z obowiązującymi przepisami i normami na które musi wykładać z własnej kieszeni, nie wspomnę o problemach zdrowotnych bo niektóre córunie i synusie mamuni i tatusia są najczęściej niewychowane i bezczelne co odbija się na zdrowiu nauczycieli ale i nie tylko ich, ale kto ma wychować szkoła? Nie nie drodzy rodzice to wasze pociechy i to waszym obowiązkiem jest pokazać wszelkie wartości i wzorce życiowe, ale przykład idzie z góry bo rodzice nic lepsi od swoich "pociech" bo oni wymagają i im się wszystko należy, ze szkołą i oczekiwaniami wobec nauczycieli jest podobnie ale jak wyżej napisałem, nauczyciel nie jest od wychowania tylko od nauczania, zasadnicza różnica prawda?
~ mig
11 miesięcy temu ocena: 50%  1
a ile pracuja w domu to nikt nie widzi
R E K L A M A
R E K L A M A