Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Nieruchomość
R E K L A M A

Pokonali ponad 10 tys. kilometrów. Z Żegocina do... Uzbekistanu!

› Aktualności 8 miesięcy temu    8.09.2017
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. archiwum Kapeli Ludowej z Żegocina

Gmina Czermin. Kapela Ludowa z Żegocina jako jedyna z Polski reprezentowała nasz kraj na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Uzbekistanie. Dzięki mieszkańcom powiatu pleszewskiego flaga Polski dumnie powiewała nad Registan Square. 

 

To była wyjątkowa i bardzo daleka podróż. Kapela Ludowa z Ośrodka Kultury w Żegocinie wróciła niedawno z Uzbekistanu, gdzie reprezentowała Polskę wśród 58 krajów z całego świata na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym „Sharq taronalari” - imprezie, która organizowana jest nieprzerwanie od 1997 pod patronatem UNESCO. Wizyta kapeli z Żegocina była dopiero drugą w historii obecnością Polski na festiwalu w Uzbekistanie. 

R E K L A M A

Reprezentantami Polski byli Katarzyna Zawada (wokal i akordeon), Monika Walendowska (skrzypce), Krzysztof Zawada (wokal, bęben) oraz Zofia Zawada - kierownik Ośrodka Kultury w Żegocinie, która zajęła się organizacją wyjazdu. Nasza kapela zaprezentowała podczas festiwalu polskie tańce narodowe oraz muzykę stylizowaną polskim folklorem - według określonych kryteriów festiwalowych.

- To była prawdziwa uczta duchowa - uśmiecha się Katarzyna Zawada, kierownik muzyczny kapeli, a także główna „sprawczyni” tego prestiżowego wyjazdu.

Jak konkretnie doszło do wyjazdu naszej kapeli do dalekiego Uzbekistanu? Co o festiwalu mówią nam uczestnicy wyjazdu? Przeczytasz o tym w najbliższy wtorek w papierowym wydaniu "Życia Pleszewa".

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!
    R E K L A M A