Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Połączyły siły i działają wspólnie

› Aktualności 5 miesięcy temu    6.11.2018
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Najpierw powstało KGW Studzianka. Był 1983 r. Działały w nim panie właśnie ze Studzianki, Kolonii Ostrowskiej i Świerczyny. - Założycielką była moja mama, Irena Andrzejak - mówi obecna szefowa KGW - Bożena Michalak. Jej zastępczynią była Anna Dobrowolska. I to ona po śmierci założycielki została szefową. Później stery przejęła obecna przewodnicząca. - A kasą od początku zajmuję się ja - dopowiada wieloletnia skarbniczka koła, Danuta Michalak.

R E K L A M A

Panie w 2003 r. zdecydowały się na zmianę nazwy koła. - Chciałyśmy formalnie działać jako dwie wioski - Kolonia Ostrowska oraz Świerczyna - wyjaśnia szefowa organizacji. Od tego czasu powstało KGW Kolonia Ostrowska – Świerczyna. A początki były takie jak wszędzie. Panie rozprowadzały pisklęta, organizowały kursy, kuligi dla dzieci i dorosłych. – Akurat ta forma wypoczynku ostała się do dziś. A gminne Centrum Kultury ochoczo nam pomaga - mówi członkini koła, Angelika Szymczak.

KGW jest organizatorem wielu imprez od wieczorów andrzejkowych po sylwestry. – Są to tzw. imprezy otwarte, na które mogą przyjść wszyscy, jest drobna opłata za wstęp, dzięki czemu mamy fundusze na drobne wydatki - precyzuje szefowa organizacji. Ponadto, panie na początku swej działalności starały się skompletować zastawę kuchenną, którą teraz wypożyczają odpłatnie osobom z zewnątrz. - Jeśli chodzi o te fundusze, to wspieramy się wzajemnie ze strażakami z dwóch wsi. Jak nam na coś brakuje, to oni nam dokładają i odwrotnie - mówi przewodnicząca.

Panie nie zapominają też o swoim święcie. I organizują wieczór dla wszystkich reprezentantek płci pięknej z obu wsi. Tutaj warto dodać, że pomagają im strażacy. – Kelnerują nam, fundują to co potrzebne i obdarowują nas kwiatkiem, a nawet pomagają przy pichceniu - dopowiada jedna z członkiń koła, Mirosława Marczak. Do tego dobra muzyka i tańce ze śpiewami no i czas mile płynie. Ale panie integrują się nie tylko w swoim gronie. Nie zapominają też o młodszych pokoleniach. - Dzięki temu wiemy, że nasze dokonania będą dalej kultywowane a co ważne - jesteśmy na czasie - śmieję się Danuta Michalak. A dzięki, świeżemu spojrzeniu, każda ze stron zyskuje.

Warto wspomnieć, że gospodynie zorganizowały we wsi także pokaz pierwszej pomocy, a co roku odbywają się dożynki wiejskie. Ostatnio panie z KGW wzięły na swoje barki przygotowanie wieńca dożynkowego. - Nasza kompozycja na powiatowym święcie plonów została wyróżniona nagrodą pieniężną. Tutaj warto dodać, że pomagają nam sołtysi z obydwóch wsi - mówi z uśmiechem pani Danuta. Ale to nie koniec aktywności członkiń KGW. Na sali wiejskiej w Koloni Ostrowskiej, panie zorganizowały już dwa gminne spotkania wigilijne. Na stołach króluje wtedy 12 potraw, a czas umilają jasełka w wykonaniu miejscowych dzieci. - Spotykamy się z paniami z innych kół co roku, jednak co roku na innej sali w ustalonej kolejności. Wtedy mamy okazję porozmawiać i wymienić się spostrzeżeniami na temat działalności - mówi na koniec przewodnicząca KGW.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A