Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Policjanci mówią: dość. Jak wygląda sytuacja w Pleszewie?

› Aktualności ponad rok temu    3.11.2018
Redakcja
komentarzy 14 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. www.fotolia.com

Pleszew. W całej Polsce policjanci masowo biorą zwoleninia lekarskie. W niektórych miastach powoduje to ogromne kłopoty kadrowe i braki policjantów w patrolach oraz na dużurach. Jak wygląda sytuacja u nas?

 

Protest policjantów związany jest z niskimi płacami. Akcja protestacyjna polega na braniu przez funkcjonariuszy zwolnień lekarskich - co odbija się kłopotami kadrowymi i obsadą dyżurów, patroli itd.

Akcja trwa w wielu miastach całej Polski. A protest się rozszerza. Jak wygląda sytuacja u nas?

W Pleszewie policjanci planowali 9 listopada udział w akcji "Poleje się krew". Sytuacja jednak może się zmienić. W KMP w Kaliszu od poniedziałku na zwolnieniu będzie większość mundurowych. W pracy pozostaną jedynie naczelnicy i kadra kierownicza.

W tej sytuacji mundurowi z Pleszewa mogą zostać przerzuceni do Kalisza, a na świąteczny weekend - nawet do Warszawy.

- Wszystko jest więc jeszcze możliwe - mówi nam jeden z pleszewskich policjantów.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (15)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Xd
ponad rok temu ocena: 100%  15
No i udało się. Ile to 650 zl od nowego roku, od 2020 tez cos tam. Taki prosty trik L4, a nie blokowanie drog na znak protestu. Miasteczka pod sejmem np pielęgniarki. W 5 dni zalatwione. I teraz stanie sie cud i 30% policjantow wyzdrowieje. Oczywiscie legalnie, bo jak ktos nizej napisal przemeczenie i stres. Osoby pracujace powinny wziąć przyklad jak podwyzke sobie zalatwic, a nie przeciez jak sie komus nie podoba to powinien prace zmienic. Taki kabaret tylko w instytucjach panstwowych. Trzeba bedzie jakis podatek nowy wymyśleć zeby ten koszt gdzies wciagnac. Oplata emisyjna juz jest, jakościowa na przegladzie tez, moze cos od korzystania z powierza. Zobaczymy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ula
ponad rok temu ocena: 100%  14
Trzeba rozwiązać tę policję a nową tworzyc od początku.Rozleniwili się zupełnie.Najprawdopodobnie tak będzie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mały
ponad rok temu ocena: 100%  13
Kiedyś taka sytuacja nie miałaby miejsca. Takie mamy nowe pokolenie. Małe zarobki? Bez przesady... Dawniej, nawet gdyby się okazało, że jakiś czas mieliby pracować bez wynagrodzenia to stawiliby się na służbę, teraz L4 i strajki.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gregor
ponad rok temu ocena: 22%  12
Nikt nie załatwia sobie zwolnień ! Obciążenie psychiczne jest na ta chwile tak duże ze każdy lekarz wysłał by ich na nie tygodniowe zwolnienie tylko na miesięczne ! Brawo włączcie o swoje o godne zarobili ! POWODZENIA
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adam
ponad rok temu ocena: 100%  11
Jak taksą obciążeni psychicznie to trzeba im broń odebrać bo może być dużo nieszczęść
~ Msw i pis
ponad rok temu ocena: 33%  10
Popieram protest. W kazdym zawodzie znajdzie sie jednostka, ktora wplywa na zly wizerunek firmy. Zarobki sluzb mundurowych MSWiA sa zalosne, no chyba ze biurowych.. Nie ma nic nielegalnego w braniu l4 przez mundurowych, chociazby na widoki, z ktorymi spotykaja sie podczas sluzby, np. ludzkie czesci ciala wprasowane w karoserie aut. Za specyfike sluzby naleza sie godne pieniadze. Oczywiscie kazdy moze isc na budowe lub na kase pracowac, ale to juz kwestia ambicji.. A demokracja daje kazdemu prawo do strajku. Chcecie miec wysoki standard swiadczonych uslug przez sluzby? To nie dziwcie sie, ze funkcjonariusz chce byc usatysfakcjonowany z zarobkow i przychodzic do sluzby z usmiechem na twarzy :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja
ponad rok temu ocena: 100%  9
Taki zawód! Nikt nikogo nie zmuszał do zawodu, a młodzi idą bo 15 lat pracy i emerytura, lekko i dobrze.
~ pppllllll
ponad rok temu ocena: 39%  8
Ja tam ich popieram, mam tam kumpla, za takie pieniądze bym się nie szarpał z pleszewską śmietanką........wolę fizycznie robić i mieć święty spokój
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ppl
ponad rok temu ocena: 72%  7
Chcą wyższe pensje? Proszę bardzo. Tylko najpierw niech zaczną robić to do czego zostali stworzeni, czyli dbać o porządek. Czy widział ktoś kiedyś w Pleszewie pieszy patrol policyjny chodzący po rynku, albo parku i dbający o to żeby żule nie zaczepiały ludzi, albo żeby gówniarze nie terroryzowali mieszkańców? Kiedy są potrzebni nigdy ich nie ma. Policjanci=nauczyciele, dużo roszczeń, ale niewiele chcą dawać od siebie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gregor
ponad rok temu ocena: 100%  6
W którym parku są ci żule ? W naszym miejskim bywam z dziećmi często. Jeszcze nigdy nie zostałem przez żadnego zaczepiony. Bardziej bałbym się o kwiat naszej młodzieży, przebywający tam, plujący, krzyczący, klnący i popalający papierosy. Jednak od wychowania tych są jeszcze rodzice, a nie policja. Co do celu protestu, nie mam uwag. Prawo każdego. Co do formy bardzo dużą. Niewyobrażalne jest, by Kowalski poszedł na lipne zwolnienie w proteście przeciw pracodawcy albo taki prowadzący działalność gospodarczą w proteście przeciw władzy, by otrzymać świadczenie społeczne. Prawo powinno być dla każdego a odpowiedzialność wobec prawa każdego taka sama. Obciążenie psychiczne czy depresja. Czy człowiek z takimi ułomnościami zdrowotnymi nadaje się do takiej służby i powinien otrzymywać broń ?
~ Xd
ponad rok temu ocena: 73%  5
W jaki sposób, zdrowy mężczyzna załatwia sobie zwolnienie? Czy jest to legalne? Czy jest to hipokryzja, ze stróż prawa załatwia zwolnienie na "lewo"?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kk
ponad rok temu 4
lewe l4 jest karalne art 228 i 229 kk bierze i daje
~ zusek
ponad rok temu ocena: 82%  3
Mundurowi mają zwolnienie lekarskie płatne 100% i dlatego tak łatwo "chorują".
~ Xd
ponad rok temu ocena: 75%  2
Faktycznie, jutro skocze po L4 powiem, że jestem przemęczony fizycznie, ciekawe czy wypisze. I poinformuje tutaj jak poszło i czy się udało. Tylko, żeby "normalni" pracownicy nie podłapali, że tak można.
~ do Xd
ponad rok temu ocena: 33%  1
A czy trzeba złamać nogę, żeby mieć zwolnienie? Można być przemęczonym psychicznie i fizycznie