Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 NEONÓWKA 31.01-22.02 2019
R E K L A M A

Policyjne kontrole...

› Aktualności› Na sygnale ponad rok temu    10.02.2018
Przemysław Góralczyk
komentarzy 7 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. www.fotolia.com

Policjanci na ulicach. Akcja NURD.

To już kolejna akcja NURD – czyli działań ukierunkowanych na Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Pierwszego dnia policjanci skontrolowali 26 pojazdów i ujawnili 41 wykroczeń. - W trakcie działań mundurowi zaobserwowali, że nieodpowiednie zachowanie pieszych przejawia się głównie w przekraczaniu jezdni w miejscach niedozwolonych – 5 przypadków, natomiast 7 osób przekroczyło jezdnię w sposób nieprawidłowy. Piesi zachowujący się w ten sposób stwarzają niebezpieczeństwo zwiększenia liczby wypadków, ze względu na ograniczony czas reakcji w sytuacjach nieprzewidywalnych dla kierowców. Natomiast częstym wykroczeniem kierowców jest przekroczenie prędkości jazdy w obrębie przejścia dla pieszych – 4 przypadki - mówi mł. asp. Monika Kołaska, rzecznik prasowy KPP w Pleszewie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 1 kierowcy, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

Drugiego dnia akcji policjanci skontrolowali 17 pojazdów i ujawnili łącznie 29 wykroczeń. 11 osób przekroczyło jezdnię w miejscu niedozwolonym.

R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Kierowca
ponad rok temu ocena: 100%  6
Wystarczy patrzeć, ludzie maja oczy a nie potrafią z nich korzystac... Nawet na przejściu dla pieszych należy się rozglądać, niestety nawet teraz zima, gdy jest ślisko i trudno zatrzymać pojazd nawet wolno poruszający się, piesi nie patrzą, i nie myślą! Jakim kretynem trzeba być żeby nie wiedzieć że auto na śniegu bądź lodzie nie zatrzyma się. Kierowca również powinien o tym pamiętać i przystosować prędkość do warunków panujących na drodze, szlak mnie trafia jak ktoś przed pasami widzi szybko jadące auto, i podejmuje decyzję o przejściu- równie dobrze może spróbować takiej akcji na torach kolejowych:-) a nóż może pociąg się zatrzyma. Ludzie myślcie i patrzcie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pomocnymilo
ponad rok temu 5
Szlag* a nuż*
~ Adam
ponad rok temu ocena: 100%  4
Trybunał konstytucyjne stwierdził .że za przekraczanie prędkości ponad 100 km na godzinę w obszarze zabudowanym jest nie zgodny z prawem czyżby nasza policja o tym nie wie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ewa
ponad rok temu ocena: 100%  3
Parkowanie na chodniku na ulicy szkolnej tak że nie można przejść. Szczegulnie koło posesji numer6.kto da tym cymbala mandat
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obywatel
ponad rok temu ocena: 100%  2
Nie porównuj wsi do miasta dobrze ze sie wzięli za pieszych a nie wchodzą na drogę i nawet nie patrzą czy cos jedzie czy ty masz mu stanąć bo on gdzie a pasy ma 5 metrów dalej ale gdzie na nie bo ma bliżej do sklepu a tak by sie musiał wracać pieszych tez trzeba kontrolować a nie tylko kierowców.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ zielona łąka
ponad rok temu ocena: 67%  1
karanie za przechodzenie przez drogę "nie po pasach" to śmiech na sali, tym bardziej jak nie jedzie żadne auto a obu stron, to po prostu nadgorliwość i wyrabianie statystyki.... ja mieszkam na wsi i jak idę do sąsiada to przechodzę przez drogę i już bo pasy mam 300m od domu!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A