Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Polskie miasta stoją w korkach

› Motoryzacja› Inne ponad rok temu    27.02.2017
Hubert Mościpan
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. fotolia

Coroczny raport holenderskiej firmy TomTom, dotyczący najbardziej zakorkowanych miast Europy i świata, wypadł niekorzystnie dla naszych największych miast.

R E K L A M A

Liderem niechlubnej europejskiej statystyki jest Łódź. Średni dzienny poziom zakorkowania w 2016 roku wyniósł tam 51%, więcej niż np. w: Bukareszcie, Moskwie czy Dublinie. Rocznie mieszkańcy Łodzi dokładają aż 178 godzin do czasów przejazdu. W światowym zestawieniu miasto w środku Polski zajmuje piąte miejsce.

Na dalszych miejscach w polskim rankingu znalazły się: Lublin, Kraków i Warszawa. W stolicy średni dzienny czas w korku to 41 minut dziennie. W Poznaniu, który zajął szóstą lokatę, jest nieco lepiej – 36 minut.

W badaniu sprawdzane jest natężenie ruchu, porównaniu podlega także czas podróży przez całą dobę. Punktem wyjścia jest swobodny przejazd bez żadnych utrudnień. Procentowy wskaźnik poszczególnych miast dotyczy stopnia zakorkowania w odniesieniu właśnie do tego czynnika.

Jutro w "Dodatku motoryzacyjnym" do "Życia Pleszewa" m.in. test nowego Peugeota 3008.

R E K L A M Azjem-sobie
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Tylko PiS
ponad rok temu 1
Korki w miastach to wina PIS
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A