Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Posiadasz własną żaglówkę? Tego sprzętu na twoim pokładzie nie może zabraknąć

› Sport i rekreacja 5 miesięcy temu    3.12.2018
Artykuł partnera
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Jeśli jesteś zapalonym żeglarzem i uwielbiasz długie rejsy, zapewne zawsze przed każdą morską wyprawą sporządzasz listę tego, co zabrać ze sobą w rejs. Oczywiście, oprócz odpowiedniego ubrania oraz jedzenia, warto wyposażyć się w kilka rzeczy, bez których nie można wypłynąć. Co więc zabrać ze sobą w rejs? Podpowiadamy!

R E K L A M A


Zapas paliwa

Wybierając się w rejs, ważne, aby pamiętać o wystarczającym zapasie paliwa. Jeśli go zabraknie, to powrót do portu z pewnością zostanie utrudniony. Jak wiadomo, na morzu, warunki bywają różne, dlatego lepiej dmuchać na zimne i odpowiednio się przygotować.

Bezpieczeństwo to podstawa

Aby czuć się bezpiecznie na morzu, niezwykle ważną kwestią będzie zadbanie o odpowiedni sprzęt do nawigowania. Posiadanie kompasu ułatwi lokalizację kierunku, niezbędny będzie również wiatromierz oraz wimpel, które pozwolą na optymalne wykorzystanie panujących na wodzie warunków atmosferycznych. Tego typu sprzęt można znaleźć w dobrych sklepach żeglarskich, np. tutaj aqua-sport.com.pl.

Apteczka

Z tego względu, iż podczas rejsu wszystko może się wydarzyć, zdecydowanie pewnym niezbędnikiem jest również dobrze wyposażona apteczka. Skaleczenia, otarcia, a nawet złamania – takie sytuacje niestety się zdarzają.

Kosmetyki też są ważne i nie tylko..

Niezależnie od tego, w jakim okresie wybieramy się w rejs, ważne, by zabrać ze sobą odpowiednie kosmetyki. Najlepiej krem z filtrem, bo jak wiadomo, słońce na pełnym morzu jest dość mocne. Przydadzą się również okulary przeciwsłoneczne z polaryacją oraz rękawiczki, które ułatwią pracę przy linach.

A czego w rejs nie brać?

Oprócz rzeczy, które w rejs należy zabrać, warto również z niektórych zrezygnować. Na morzu z pewnością obędziemy się bez drogiej biżuterii. Dość łatwo ją zgubić. Natomiast, jeśli myślimy o wzięciu ze sobą laptopa, komórki czy aparatu fotograficznego, sprzęt taki dobrze będzie owinąć w nieprzemakalną folię, tak, aby go właściwie zabezpieczyć.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
R E K L A M A
R E K L A M A