Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Powiat pleszewski. Będą zmiany w radzie. Znamy szczegóły

› Aktualności 9 miesięcy temu    31.10.2018
Redakcja
komentarzy 28 ocen 0 / 0%
A A A
Maciej Wasielewski pozostanie starostą. Damian Szewdziak zostanie wicestarostą a Marian Adamek przewodniczącym rady powiatuMaciej Wasielewski pozostanie starostą. Damian Szewdziak zostanie wicestarostą a Marian Adamek przewodniczącym rady powiatu

Powiat pleszewski. Maciej Wasielewski znowu ma być starostą, a Marian Adamek szefem rady powiatu pleszewskiego. Będą też zmiany na stanowisku wicestarosty - zostanie nim Damian Szwedziak - obecny kierownik jednego z wydziałów w pleszewskim urzędzie. PSL dogadało się z Miłośnikami Ziemi Pleszewskiej i wraz z jednym radnym, który dostał się do powiatu z ramienia „Wspólnej Przyszłości” stworzą - jak na razie - 10-osobową koalicję.

 

Tegoroczne wyniki wyborów do rady powiatu pokazały, że siły są bardzo wyrównane. Stowarzyszenie „Razem dla Ziemi Pleszewskiej” - będące jeszcze przed wyborami w koalicji z ugrupowaniem „Wspólna Przyszłość” - zgarnęło razem 5 mandatów (3 dla "Razem" 2 dla "Wspólnej"). Kolejne dwie „piątki” rajców mają partie: PiS i PSL, a cztery mandaty uzyskali reprezentanci „Miłośników Ziemi Pleszewskiej”. 

I tak wychodzi pełna dziewiętnastka. Niezwykle jednak rozdrobniona. Dlatego od początku każdy zadawał sobie pytanie: jaka będzie koalicja i kto będzie starostą?

Sytuacja, jak się okazuje, zmieniała się dosłownie z godziny na godzinę. Warto zaznaczyć, że jeszcze przed wyborami - nieformalnie - w kuluarach mówiło się, że siły połączą PSL, „Razem dla Ziemi Pleszewskiej” oraz „Wspólna Przyszłość”.

Po wyborach okazało się, że wspomniane rozwiązanie dawałoby większość w radzie: 10 mandatów. I - jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie - jeszcze w powyborczy poniedziałek taka koalicja została - już niemal formalnie - zawiązana. Niemal. Bo we wtorek władze PSL i „Miłośników Ziemi Pleszewskiej” zwołały niespodziewanie konferencję, na której ogłosiły, że koalicja będzie - ale właśnie między nimi. Dziesiąty - brakujący im do większości głos - udało się uzyskać dzięki Piotrowi Kopczyńskiemu, który zdobył mandat z ramienia „Wspólnej Przyszłości”.

Jakie są ustalenia nowej-starej koalicji? Kto obejmie poszczególne stanowiska? Co powiedzili nam koalicjanci: Marian Adamek, Sławomir Spychaj, Piotr Kopczyński? Jak niespodziewaną koalicyjną woltę komentuje z kolei Mirosław Kuberka? Jakie jest stanowisko PiS?

M.IN. O TYM PRZECZYTASZ W AKTUALNYM PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA", KTÓRE MOŻESZ KUPIĆ TAKŻE ONLINE [KLIKNIJ TUTAJ]

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (28)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ starosta
9 miesięcy temu ocena: 63%  28
Polska to dziki kraj" - rzekł "Miro" z PO. Przemijają z wiatrem słowa: Bóg.- Honor - Bóg staje się niepotrzebny, Honor zastępuje pieniądz. Ojczyzna - hm....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nie Pleszewiak
9 miesięcy temu ocena: 100%  27
Chorych macie radnych w powiecie - Pleszewioki, bo jak można wybrac na staroste osobnika, który nie uzyskal akceptacji spoleczenstwa, który przegral wybory. Ten facet chyba nie ma honoru i jest chory na władzę. Ps. On chyba jest czl.PSL, w takim przypadku nie ma się czemu dziwić.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ komunista
9 miesięcy temu ocena: 78%  26
Zdjęcie tych trzech panów jest kapitalne. Kiedyś podobne wisiały na murach, ścianach, na akademiach, w podręcznikach do historii... . Też było Ich Troje czyli Marks, Engels i Lenin.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ komunista
9 miesięcy temu ocena: 80%  25
Na niektórych dodano Stalina
~ Obserwatorka
9 miesięcy temu ocena: 37%  24
Szanowny Panie Macieju Wasielewski! Jesteśmy z Pana dumni. Jest Pan najbardziej odpowiednią osobą na Urząd Starosty. Rób Pan swoje i do przodu dla dobra powiatu!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ petent wydz. komunikacji w starostwie
9 miesięcy temu ocena: 77%  23
To widać, słychać i czuć, że POpieracze pana Wasielewskiego to sami powiatowi urzędnicy
~ Kleinot
9 miesięcy temu ocena: 73%  22
Panie Macieju Wasielewski - czy Panu nie wstyd , czy nie ma Pan wyrzutów sumienia ? Zlekceważył Pan wyborców. Przecież mógł pan nie zgłaszać swojej kandydatury do Rady i wtedy byłoby w miarę honorowo.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ brawoli
9 miesięcy temu ocena: 26%  21
Popieram ten układ
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ janusz
9 miesięcy temu ocena: 85%  20
głosowaliście na komuchów to teraz macie durne pleszewioki
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ urzęd
9 miesięcy temu ocena: 87%  19
Co tutaj się dzieje ??????!!!!!!!!!!! Oto widzicie Szanowni Pleszewianie jak mało komu znany osobnik, jednocześnie kierownik Referatu Zamówień Publicznych w Urzędzie Miasta i Gminy Pleszew zostaje v-ce starostą ! Brak slów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Franciszek
9 miesięcy temu ocena: 83%  18
do Młodego - mówisz ze do młodych świat nalezy. Tzn, że starych kopnąć w du...? . Rozumiem, że słowa te kierujesz także do swoich rodziców . Ty też będziesz stary i niedołężny. łżesz !
~ Sasek
9 miesięcy temu ocena: 43%  17
Chciałbyś chyba żeby kaczor został vice???Wtedy byłby wystarczająco znany i nie za młody? Paranoja jakaś.
~ Sasanka
9 miesięcy temu ocena: 28%  16
A co w tym złego,że mało znany? Czy to jakaś wada jest? Gdyby zastępca został Adamek czy tam inny znany, to miałbyś pretensje , że obsadzili starych wyjadaczy. Tak źle tak nie dobrze
~ Młody
9 miesięcy temu ocena: 26%  15
Do młodych świat należy. Czy coś w tym dziwnego???
~ skomplikowane?
9 miesięcy temu ocena: 73%  14
A Spychaj jest w radzie powiatu? Nie wiedziałem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ a kysz kamyszek
9 miesięcy temu ocena: 92%  13
Spychaj - spychaj PSL najlepiej w radlunkę z pyrami.
~ Bardzo proste!!!
9 miesięcy temu ocena: 24%  12
Spychaj jest szefem PSL i on prowadzi rozmowy jako przedstawiciel grupy która ma większość w radzie!!!!
~ Ręce opadają
9 miesięcy temu ocena: 90%  11
Kpina z wyborców. Totalny bezwstyd
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarock
9 miesięcy temu ocena: 86%  10
Popieram ~Oni. Jeśli starostą zostanie człowiek , który nie uzyskał akceptacji wyborców to dokładnie kpina z demokracji.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Przyglądający się...
9 miesięcy temu ocena: 30%  9
Przepisy się kłaniają!!! Starosta nie jest wybierany z rady, a zrobił Bardzo dobry wynik wyborczy...a to że nie dostał się do rady to Zycie...
~ JOOOO
9 miesięcy temu ocena: 89%  8
aa może tych powiatów tak o połowę mniej ???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Oni
9 miesięcy temu ocena: 69%  7
My nadal uważamy, że pan Maciej Wasielewski /dot. starosta/ zakpił sobie z wyborców, bo jak można po ich negatywne ocenie gdy nie otrzymuje się pd nich wotum zaufania w wyborach, objąć stanowisko starosty. To się absolutnie nie mieści w głowie, tak pana decyzja, jak również przewodniczącego Rady powiatu pana Mariana Adamka i samej Rady. Po prostu wszyscy w/w daliście nam wyborcom cios w policzek,, mówiąc dosadnie - kopa w d.... I jak tutaj mieć do was zaufanie. SKANDAL
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do Oni
9 miesięcy temu ocena: 36%  6
A ja mimo wszystko będę bronił Pana Macieja... każdy ma prawo mieć swoje zdanie... ale pretensje proszę kierować właśnie do rządzących że mamy takie prawo a Pan Starosta po prostu z tego korzysta, a to właśnie Pan Wasielewski jest osobą na odpowiednią na to stanowisko... myślę że nie będzie się przyglądał właśnie takim komentarzom a otaczać go będą ludzie wspierający go w każdej sytuacji. Wspominanie tu o prezydencie jest zupełnie nie na miejscu. Naprawdę brak Twojej wiedzy jest zastraszające - W powiecie nie rządzi Starosta, ale rada powiatu, jest jeszcze zarząd a Starosta jest osobą do wykonywania to co oni ustalą... Pan Macieje nie zawiedzie swoich wyborców i współpracowników, a jeżeli Ty nie jesteś zadowolony(na) to życie - demokracja. Musisz się z tym pogodzić albo użalać na forum zpleszewa czego Bardzo współczuje. Pozdrawiam
~ JIj
9 miesięcy temu ocena: 63%  5
Prawda w oczy kole. /do Sprawiedliwości/
~ Sprawiedliwość
9 miesięcy temu ocena: 40%  4
A może szanowni/y oni ujawni się z imienia i nazwiska zamiast ukrywać się jak szczur w kanałach. I wtedy okaże się że ów oni sam miał chrapkę na fotel Starosty zwalniając wszystkich urzędników a zatrudniając swoich po linii partyjnej. No to oni odwagi ujawni się. Czekamy na coming out.
~ Oni
9 miesięcy temu ocena: 72%  3
do XXL - XXL - przepisy przepisami ale w tym przypadku można z nich nie skorzystać a one nie zostanią złamane. Po prostu wyboru na starostę czy v-ce dokonać z tych osób, które zostały obdarzone zaufaniem wyborców. Prawo prawem, a honor honorem a takiego p. M. Wasielewskiemu brak. Nadal uważamy, że zakpił sobie z wyborców.Będziemy ten fakt ciągle wypominać. W świetle Twojej wypowiedzi dojść można do wniosku - po co w ogóle są wybory na szczeblu krajowym. Wystarczyłoby wybrać prezydenta, a on wtedy dobiera sobie ludzi na wszystkie stanowiska.Jak ma być demokracja to niech będzie, a nie tylko cząstkowa.
~ xxl_1985
9 miesięcy temu ocena: 35%  2
Kto sobie zakpił??? Czy Ty znasz w ogóle przepisy na jakich jest wybierany Starosta??? Jeżeli ktoś ma większość w radzie to desygnuje sobie osobę na starostę i w tajnym głosowaniu jest popierany lub nie. Pan Maciej Bardzo dobrze zarządzał powiatem przez ostatnią kadencję i dlatego dostał jeszcze jedną szansę. SKANDAL to Twój komentarz i brak wiedzy!!!! Wynik Pana Macieja mieszającego w Dobrzycy a startującego w Pleszewie ponad 600 oddanych na niego głosów to pokazuje że społeczeństwo pleszewskie widzi go jako osobę uczestniczącą w ich życiu społecznym i dbającą o potrzeby Pleszewian.
~ xxl_1985
9 miesięcy temu ocena: 32%  1
Kto sobie zakpił??? Czy Ty znasz w ogóle przepisy na jakich jest wybierany Starosta??? Jeżeli ktoś ma większość w radzie to desygnuje sobie osobę na starostę i w tajnym głosowaniu jest popierany lub nie. Pan Maciej Bardzo dobrze zarządzał powiatem przez ostatnią kadencję i dlatego dostał jeszcze jedną szansę. SKANDAL to Twój komentarz i brak wiedzy!!!! Wynik Pana Macieja mieszającego w Dobrzycy a startującego w Pleszewie ponad 600 oddanych na niego głosów to pokazuje że społeczeństwo pleszewskie widzi go jako osobę uczestniczącą w ich życiu społecznym i dbającą o potrzeby Pleszewian.