Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Powiat pleszewski. Do wydziału komunikacji zapiszesz się przez internet

› Aktualności 10 miesięcy temu    6.04.2019
Redakcja
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A

W poniedziałek - 8 kwietnia - w wydziale komunikacji pleszewskiego starostwa wystartował elektroniczny system, który znacznie poprawi załatwienie spraw w tym miejscu.

 

Wprowadzony system - tzw. „e-kolejki” - zakłada koniec tradycyjnego oczekiwania do okienka - zamiast tego będziemy pobierać specjalny bilet. Mało tego - możliwe są wcześniejsze zapisy do kolejki przez internet.

- Chcieliśmy dokonać pewnego usprawnienia dla obsługi mieszkańców. Co ważne, dziś - dzięki temu systemowi - możemy praktycznie zarejestrować się w domu - przed komputerem - na wizytę w wydziale na konkretny dzień i godzinę - opisuje starosta Maciej Wasielewski.

Jak nowa obsługa ma wyglądać w praktyce? Przed drzwiami do wydziału stanął specjalny automat. Tam drukowane są bilety - po wcześniejszym wybraniu przez nas konkretnej usługi (np. wyrobienie prawa jazdy lub rejestracja auta). Na wydruku zobaczymy m.in.: ile osób jest aktualnie przed nami w środku oraz do jakiego stanowiska mamy podejść po wywołaniu - na korytarzu przez głośnik będzie bowiem specjalna głosowa informacja - który numer może wejść już do środka. Możliwe jest wydanie biletu w wybranym przez języku obcym (np. angielski, niemiecki) - wówczas informacja głosowa będzie również nadawana w tym języku.

Co ważne, w kolejkę możemy zapisać się w domu przez internet. Wystarczy wejść na stronę starostwa i wybrać w systemie dany dzień i godzinę, które są akurat wolne. Wówczas otrzymamy na naszego maila specjalny kod, który wpisujemy później na urządzeniu w starostwie. Warto jednak przyjść ok. 10 minut wcześniej, ponieważ później system kasuje rezerwację, jeśli nie zostanie potwierdzona na czas.

- System jest bardzo intuicyjny, jednak na pewno nasze pracownice z biura podawczego będą pomagały osobom, które będą potrzebowały jeszcze chwilę, by się w tym odnaleźć - komentuje wicestarosta powiatu Damian Szwedziak.

- Pamiętajmy jednak, że jeden numerek oznacza załatwienie jednej sprawy. Taka jest zasada - przypomina na koniec Renata Garsztka, naczelnik wydziału komunikacji.

Cały system kosztował ok. 40,5 tys. zł. W przyszłości może być jednak dowolnie modyfikowany na życzenie starostwa. Można go nawet - jeśli zajdzie kiedyś taka potrzeba - rozszerzyć go o kolejne wydziały.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ l
  10 miesięcy temu 1
  Nareszcie! Brawo!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji