Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Powiat pleszewski. Która gmina przyciągnie bliżej węzeł S-11?

› Aktualności 8 miesięcy temu    30.08.2018
Redakcja
komentarzy 32 ocen 0 / 0%
A A A

Powiat pleszewski. Niedawne korekty korytarzy przyszłej drogi S-11 wzbudzają nie mniejsze emocje niż propozycje pierwotne. Władze Pleszewa optują za wariantem pierwszym - który zakłada przebieg drogi oraz przyszłego węzła bardzo blisko miasta. Innego zdania są z kolei samorządy Kotlina i Dobrzycy, swoją propozycję ma Gołuchów, a wątpliwości nie ukrywają radni powiatowi...

 

O zmianach przebiegu korytarzy przyszłej drogi S-11 pisaliśmy w ostatnim wydaniu naszej gazety. 

R E K L A M A

Władze Pleszewa nie ukrywają, że najlepszym rozwiązaniem - z perspektywy rozwoju - jest wariant korytarza pierwszego. Punkt widzenia zmienia się oczywiście w zależności od gminy. Nieco inaczej widzą wszystko władze Dobrzycy oraz Kotlina. Swoją opinię wystawiła dla GDDKiA także po raz pierwszy gmina Gołuchów.

JAKIE SĄ KONKRETNE STANOWISKA POSZCZEGÓLNYCH GMIN? CO MÓWIĄ RADNI POWIATOWI? PRZECZYTASZ O TYM W AKTUALNYM PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA".

MOŻESZ TAKŻE KUPIĆ JE ONLINE - TUTAJ

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (32)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
~ TAK dla S11
8 miesięcy temu ocena: 38%  32
Najgłośniej teraz krzyczą ci co tanio kupili działki blisko planowanej drogi i się pobudowali a przecież plany i korytarz drogi były już ponad 20 lat temu. Trza było budować się w innym miejscu to byście teraz nie narzekali na spotkaniach wiejskich. Droga jest potrzebna i mam nadzieję, że szybko ruszy budowa.
~ S11
8 miesięcy temu ocena: 92%  31
Ludzie nie protestują przeciwko S11 a przeciwko nielogicznemu wariantowi forsowanemu przez obecne władze miasta. Droga ta jest bardzo potrzebna i każdy to wie. Tylko nie musi iść przez "środek miasta" i przecinać wiosek. Może iść całkiem innym korytarzem a jednocześnie będzie blisko Pleszewa. Tylko nie wiadomo dlaczego aktualne władze mają tylko jedną wizję a o drugiej chcą zapomnieć.
~ Mieszkaniec
8 miesięcy temu ocena: 100%  30
Dlaczego nie ma żadnej wzmianki o wczorajszym zebraniu z Panem Burmistrzem w Ludwinie i informacji, że wieś zostanie przecięta na pół prawdopodobnie bez możliwości dojazdu do Pleszewa przez drogę nr 11, a druga połowa będzie jeździć przez Taczanów do Pleszewa. To ma bardzo podobno wpłynąć na rozwój miasta. Ale jak przez 20 lat za dużo się nie rozwinęło to chyba i węzły nie pomogą.
~ Jan
8 miesięcy temu ocena: 100%  29
Dlatego też tylko wariant nr 2 jest optymalny i korzystny dla Ludwiny i innych miejscowości.
~ Pleszewiok
8 miesięcy temu ocena: 90%  28
A jo chce ringu ośmiopasowego wokół metropolii pleszewskiej i 15 węzłów, żebym mógł moja furmanką dojechać do każdy dzielnicy mojego miasta stołecznego Pleszewa. To mi się należy bo jo jezdym pleszewiok i mom mieć 4 zjazdy do Tomaszewa i 2 do dzielnicy Śmieją Młyn. Mi się należy i już.
R E K L A M A
~ adamus258
8 miesięcy temu ocena: 17%  27
I niech będą w Pleszewie 2 węzły - kogo to w oczy szczypie? Jak mają być a są takie plany, to znajdzie się grupka ludzi o zerowym poczuciu swojej wartości i niskiej inteligencji i będzie wypisywać, "że tam jest jeden węzeł, a po co w Pleszewie dwa". Gdyby ludzie tacy jak Wy rządzili, to większość rozdrapałaby wszystko do jednego miasta, inni do swojego, a w środku Polski były by fatamorgana S11 i innych ekspresówek i sahara z jedną palmą wraz z pustym alladynem....
~ Tomek
8 miesięcy temu ocena: 33%  26
A co ma do węzła w powiecie pleszewskim Kotlin? Mają swój powiat mogli robić wszystko, żeby węzeł był u nich a nie w okolicach jarocina. Albo mogli ubiegać się o to, by eska idąc przez kotlin zrobiła w połowie drogi do jarocina węzeł. Sorry, ale węzeł ma być w Pleszewie, więc sorry mieszkańcy Kotlina. Nie chcę, by mieszkając w znaczącym ośrodku jakim jest Pleszew dojeżdzać na eskę do pobliskiego Kotlina - no chyba ŻART!!!!!!!!!!!!!!!
~ adamus258
8 miesięcy temu ocena: 0%  25
Zawsze możesz się wyprowadzić. Znaczący, że tu znajdują się wszystkie urzędy od spraw cywilnych, komunikacyjnych itp. Nie rozumiesz co autor miał na myśli. A wg Ciebie znaczący to jaki? Mówimy o regionie a nie o świecie. W świecie to nawet cała polska nie ma znaczenia
~ sebastian
8 miesięcy temu ocena: 86%  24
Mieszkasz w Pleszewie i mówisz, że mieszkasz w znacznym ośrodku? Mhmmmm, to się leczy?
~ Prorozwojowy
8 miesięcy temu ocena: 90%  23
Albo opcja 2 lub 3 albo Pleszew się udusi od smoki. No ludzie kto buduje taka drogę pod oknami osiedli i bloków. Z 2 będzie blisko do węzła bo tak jak ktoś napisał to tylko 2 km. No i te wyburzenia w wariancie 1 to jest masakra. Po co komu wchodzić na działkę jak można inaczej i bez szkody dla rozwoju miasta. Ja jestem za wariantem 2.
~ hmm
8 miesięcy temu ocena: 67%  22
zamiast wyburzać komus cos przedzielimy mu pole na poł i będzie miał pol po 1 stronie pol po 2 stronie czyli nie będzie miał pola wogole :)
~ Hmm
8 miesięcy temu ocena: 29%  21
Albo OPCJA NR 1 albo żadna ... kto widział żeby nitka przechodziła tak daleko od miasta ? PROSZE ZOBACZYC JAK BLISKO PRZECHODZI NITKA W JAROCINIE !!!!!!!!!!!!!! 20-30 M OD ULICY OKRĘŻNEJ A TAM JEST DUZE OSIEDLE DOMKÓW ... ALE NIE MA CO, NIE BEDZIE DROGI NIE MA KOLEJI, AUTOBUSOW NIE MA, NIE BEDZIE NIC WIEC MIASTO SAMO UMRZE ...Ciekawe czym będzie rządził nowy włodarz ? pozdrawiam mieszkaniec Kowalewa obok którego będzie przechodzić nitka .... ps. kandydat walczacy ze smogiem na drodze powinien zabrać się najpierw za zwalczanie smogu w mieście od palenia byle czym no chyba ze nie chodzi tylko jeździ po miescie i nic nie czuje ...
~ Markus
8 miesięcy temu ocena: 71%  20
Rondo jest w Jarocinie ale do eski trzeba dojechać 3 km i nie ma innej opcji. Pleszew będzie miał 2 km dojazdu, więc korzystniej i nie narzekaj.
~ HMM
8 miesięcy temu ocena: 50%  19
do `Markus RONDO ZJAZDOWE JEST W JAROCINIE !!!! A NIE 3 KM OD JAROCINA I CALY WEZEL LACZACY JEST W BLISKIEJ ODLEGLOSCI OD ZABUDOWAŃ !
~ Markus
8 miesięcy temu ocena: 56%  18
Z Jarocina ż ronda do węzła są 3 km. W Pleszewie będą 2 km w wariancie 2 i 3, więc co to za problem? Tylko wariant 2 ewentualnie 3. Ale lepiej 2 bo jest mniej szkodliwy. 1 zamknie miasto i oddzielić od Kowalewa więc zdecydowanie 1. No i masa wyburzen jest w 1.
~ romcio
8 miesięcy temu ocena: 60%  17
Logicznie rzecz ujmując. Tam gdzie są stolice powiatów przez które ma pójść droga ekspresowa i nie ważna jak czy S5, czy S11, czy S12 itp. mają mieć te miasta dostęp do tych dróg za sprawą węzłów. Wyjątkiem są miasta położone na drogach wojewódzkich, bo ich znaczenie nieco spada. Wobec tego zdania są podzielone. Uważam, że S11 w przypadku Pleszewa powinna iść wariantem 1 czyli między Pleszewem a Kowalewem. Jest to najmniej kosztowny, a zarazem najbardziej efektywny plan realizacji tej inwestycji. Ktoś powie, ze trzeba coś wyburzyć itp. TAK, bo nie idzie zrobić coś bez szkody, nawet w małym stopniu, przy tak wielkiej inwestycji. Plan 1 to bliżej Pleszewa, łączniki krótszy, brak wiaduktów nad koleją itp. Ale ludzie mają inne pomysły.
~ jaPiotr z Kow
8 miesięcy temu ocena: 100%  16
A wiadukt nad bocznicą do Pleszewa? Zapomniałeś? Taki sam jak nad koleją bo będzie też i nad drogą. Zresztą taki sam jest w ciągu 11 na granicy Kowalewa i Pleszewa tylko, że będzie dwa razy szerszy. W wariancie 1 Kowalew będzie oddzielony dwoma wiaduktami od Pleszewa z jednej strony i 1 wiaduktem z drugiej. Taki mur obronny hehe
~ rozwojowy
8 miesięcy temu ocena: 100%  15
Najlepszy do rozwoju jest korytarz 2 a korytarz 1 zamyka rozwój w tym kierunku i odcina całkowicie Pleszew od rozwoju .
~ adamus258
8 miesięcy temu ocena: 0%  14
Czytam te komentarze to błazny i błazny tu siedzą i piszą. Muszę odpisać im, choć do nich nie należę i ukłonię się nad nimi, by zniżyć się do ich poziomu. Barany!
~ Plesz
8 miesięcy temu ocena: 100%  13
Przykre to @adamus258 i @peterek, że nie rozumiecie prostej ironii. Poza tym to ubliżanie... ja nikomu nie ubliżałem. Należę do już wiekowego pokolenia, my od wielu lat marzyliśmy o porządnej drodze do Poznania i na Śląsk. Teraz kiedy może się to ziścić nagle wszyscy są przeciw, nie odpowiada wariant 1, 2 ani 3.
~ peterek
8 miesięcy temu ocena: 14%  12
Bo ludzie piszą bzdury. Kto wpadł na pomysł żeby pójść S11 z jeb... jarocina do ostrowa w linii prostej? Może trzeba było tak pomyśleć, żeby w linii prostej z Poznania do Ostrowa, ominęłoby i środę, i jeb... jarocin i kochany Pleszew. Zadowoleni wtedy? Bo Pleszew jest to trzeba go ominąć? Kto takie ma pomysły? Może w końcu omińmy jarocin, bo to skupisko pederastów z lat 80-tych na tych festiwalach bywało i teraz myślą, że ich głos jest coś warty. Tylko że w głowie mają pustkę, a słoma z butów jeszcze 100 lat będzie wychodzić.
~ Adam
8 miesięcy temu ocena: 100%  11
A coś mądrego mógłbyś może napisać? Bo ż Twojego komentarza geniuszu nic nie wynika.
~ Plesz
8 miesięcy temu ocena: 100%  10
A nie prościej przeciągnąć prostą linię od końca obwodnicy S11 Jarocina do początku obwodnicy Ostrowa? Wtedy S11 byłaby krótsza i przebiegała by zaraz przed Dobrzycą. Mieszkańcy Dobrzycy byliby raczej zadowoleni :-)
~ ja
8 miesięcy temu ocena: 100%  9
Pewnie, że najprościej bo to najkrótsza trasa, ale obszary Natura 2000 niby na to nie pozwalają. Ale przez Pleszew jest dalej i nienaturalnie ta droga musi się wygiąć w łuk. Więc najlepszy jest korytarz 2, bardziej naturalny i krótszy. No i oczywiście w nim jest najmniej wyburzeń. Sami projektanci zresztą to piszą.
~ S11
8 miesięcy temu ocena: 0%  8
W którym momemcie Pleszew jest "dużo mniejszy"? Chyba nie byłeś na lekcjach geografii. Tu różnice są 1-2 tysięcy a ty piszesz dużo mniejszy. Tak, ma być w Pleszewie 2 a nawet z 3 węzły bo rzecz w tym, że aglomeracja Pleszewska jest dużo większa niż osamotniony jarocin czy już w ogóle środa....
~ Mieszkaniec PPL
8 miesięcy temu ocena: 0%  7
I nie rozumiem jak piszą o tym zasranym jarocinie. co w nim takiego? Wiocha jak każda inna. Nie czaję wręcz irytuje mnie to jak mówią że jarocin to miasto, Pleszew to miasteczko. I jarocin i Pleszew to małe miasta, a powiedzenie że Pleszew jest dużo mniejszy jak ktoś napisał to taka różnica jakby porównać Bydgoszcz do Torunia - Lublin jest mniejszy o 8 tysiecy to w końcu jest dużo mniejszy Haha :)
~ QWERTY
8 miesięcy temu ocena: 0%  6
Z sejmiku województwa:Obszar aglomeracji Pleszew wyznacza się w oznaczonych na planie granicach, na terenie poniżej wymienionych miejscowości: 1) miasto Pleszew, 2) Kowalew z wyłączeniem ulic: Dworcowej (od ulicy Chrobrego do ulicy Łąkowej), Fabianowskiej, Cmentarnej, 3) Lenartowice z wyłączeniem posesji nr: 54, 55, 56, 57, 60, 61 62, 63, 64, 4) Marszew z wyłączeniem ulic: Jodłowej, Cedrowej, Magnoliowej oraz Marszew nr 32, 5) Nowa Wieś z wyłączeniem przysiółka - Folusz, 6) Piekarzew, 7) Prokopów, 8) Suchorzew z wyłączeniem ulic: Madera, Zachodniej, Wąskiej, Słonecznej, Równej, Przylesie, Lipowej, Leśnej, Krawczykowo, Kowalewskiej (od ulicy Krawczykowo do końca ulicy Kowalewskiej), Krótkiej, Kolejowej, 9) Taczanów Drugi, 10) Zielona Łąka z wyłączeniem ulic: Grzybowej, Malinowej, Zbożowej.
~ Piotr
8 miesięcy temu ocena: 33%  5
No to jeśli Pleszew będzie się rozwijał i rozbudowywał to eska nie może iść przez środek zabudowy. W tym wypadku tylko korytarz 2 lub 3. Nie ma innej opcji bo tylko wtedy droga będzie na zewnątrz rozbudowującego się miasta.
~ 64109538
8 miesięcy temu ocena: 86%  4
Kolego banBethoVen czy jakoś tak, aglomeracja to jest kalisko-ostrowska albo poznańska czy wrocławska a Pleszew ż Tomaszewm i Przydzialkami ... No proszę Cię. Na papierki może i tak ale co na to Jarocin ż Golina i Witaszycami. Tylko te 3 miejscowości mają więcej ludzi niż sama gmina Pleszew. No i 1 węzeł drogowy.
~ erickVANbethoVEN
8 miesięcy temu ocena: 0%  3
Kolego dlaczego myślisz tak, jakbyś rozumu nie miał? Jakbyś wiedział po pierwsze co to aglomeracja to nie musiałbym Ci tłumaczyć. Ale w podpleszewską zaliczamy m.in. Zieloną Łąkę, Kowalew, Przydziałki, Lenartowice, Nowa Wieś, Korzkwy, Tomaszew, Marszew, Prokopów, Baranówek. Większość z nich niedługo (do kilku lat) zostanie wcielona w granice miasta. Miasto i zresztą pobliskie miejscowości się cały czas rozwijają, przybywa mieszkańców, szczególnie teraz osiedla Marszew, Przydziałki, Zielona Łaka. Więc wyobraź sobie, że jeśli ta eska będzie za kilka lat (2021-2024 chyba) to mieszkańców będzie więcej niż obecnie. A Ty myślisz że skoro jest mniejszy na papierku to najlepiej zamknąć ulicę ludzi wyprosić i gitara. A z porównywaniem Jarocina do Pleszewa to bym się wstrzymał. I ja jako mieszkaniec Pleszewa nie życzę sobie głupich wypisów pod adresem mojego miasta. Mają być 2 węzły to Ci już żal du.... ściska czy co? Ludzie nie myślą jak ty, tylko że ten obszar jest mocno zurbanizowany
~ S11
8 miesięcy temu ocena: 93%  2
Co to jest aglomeracja pleszewska? Pleszew z Kowalewem? Z Zieloną Łąką i Nową Wsią? Hehe To rozcinaj sobie aglomerację eską przez środek. Ja nie byłem na lekcjach geografii - chłopie, Ty chyba z konia spadłeś. Pleszew ma 17 437 mieszkańców (miasto i gmina: 30 026), a Jarocin ma 26 238 (miasto i gmina: 45 571), Środa Wlkp. ma 23 124 (miasto i gmina 32 160). Pleszew to najmniejsze miasteczko z tych wszystkich i ciesz się, że będzie miał 1 węzeł a nie polityka imperialna.
~ S11
8 miesięcy temu ocena: 100%  1
To jest źle postawione pytanie. Przecież węzłów może być kilka: 3 w powiecie to nie jest przesada. A Pleszew nie musi mieć 2 węzłów. Jarocin ma 1 węzeł, Środa Wlkp. też ma mieć 1 węzeł a Pleszew przecież jest dużo mniejszy.
R E K L A M A
R E K L A M A