Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Powiat pleszewski. Kupujemy coraz więcej samochodów [SONDA]

› Aktualności 11 miesięcy temu    20.03.2019
Redakcja
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A

Powiat pleszewski. W powiecie pleszewskim z roku na rok rejestruje się coraz więcej samochodów. Dominują starsze modele - w roku 2017 ponad 10 tys. pojazdów miało ponad 30 lat!

 

To, że na drogach jest coraz więcej samochodów widzi każdy z nas. Łatwo to ocenić zwłaszcza w momentach, gdy szukamy miejsca parkingowego - z czym odwiecznie jest problem w dużych miastach. Powoli sytuacja zaczyna dosięgać także mniejsze miejscowości. 

Kupujemy bowiem coraz więcej samochodów. Według statystyk za 2017 rok - na ponad 63 tys. mieszkańców powiatu pleszewskiego przypadało ponad 61 tys. pojazdów - z czego ponad 46 tys. to były właśnie samochody osobowe. Oznacza to, że na tysiąc osób zamieszkujących powiat pleszewski aż 734 posiadało wówczas własny pojazd.

Co jednak ciekawe - najwięcej po drogach jeździ starych pojazdów - ze wspomnianej wyżej liczby osobówek ponad 10 tys. aut miało więcej niż 30 lat. A jeszcze rok wcześniej było ich o 500 mniej. Z kolei w przypadku pojazdów nowych - od roku do piąciu lat - w naszym regionie odnotowano ich 2021. 

Skąd tak duża liczba samochodów, która regularnie - z roku na rok wzrasta? Mieszkańcy mówią wprost: samochody - zwłaszcze te starsze - nie są drogie i stać na nie coraz więcej osób.

- Dziś kupno auta generalnie nie jest problemem - niektóre są tańsze od dobrej klasy roweru - mówi jeden z mieszkańców Pleszewa.

- Osobną kwestią jest eksploatacja, jednak po swojej rodzinie i znajomych widzę, że niemal każdy ma własne auto - dodaje.

A WY? CO SĄDZICIE O TYM ZJAWISKU?

JAK WYGLĄDAŁ ZAKUP WASZEGO PIERWSZEGO SAMOCHODU? CO SĄDZICIE O MIEJSCACH PARKINGOWYCH? ZAPRASZAMY TEŻ DO UDZIAŁU W SONDZIE:

 

 

Ile lat ma Twój samochód?

ankieta dodana 19.03.2019, ilość wszystkich głosów: 84
1-5 lat
15%
6-10 lat
20%
11-15 lat
29%
16-20 lat
25%
21-25 lat
5%
26 lat i starszy
6%
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Bobek
11 miesięcy temu 2
Chcemy być otyli i niezdrowi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ oki
11 miesięcy temu 1
I coraz grubsi my.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji