Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AKRAFT-BOX
R E K L A M A

Powiat pleszewski. Masz firmę? Możesz dostać do 20 tys. zł!

› Aktualności 5 miesięcy temu    23.11.2018
Redakcja
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. fotolia.pl

Powiat pleszewski. Praca. Do 20 tys. zł może pozyskać pracodawca, który zdecyduje się zatrudnić u siebie osobę bezrobotną - zarejestrowaną w Powiatowym Urzędzie Pracy w Pleszewie. Wszystko w ramach zwrotu kosztów utworzenia nowego miejsca pracy. Trzeba się jednak spieszyć - wnioski składać można najpóźniej do 30 listopada.

 

R E K L A M A

Program, dzięki któremu przedsiębiorcy mogą pozyskać pieniądze na zwrot kosztów utworzenia nowego stanowiska pracy funkcjonuje już od wielu lat.

- W tym roku również udało się nam pozyskać środki na ten cel - informuje Leszek Bierła, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pleszewie. W sumie chodzi o ok. 600 tys. zł. - Zwrot dotyczy kosztów do 20 tys. zł. Oznacza to, że skorzystać może z tego ok. 30 osób - komentuje dyrektor.

Jak jednak dodaje, trzeba się spieszyć, ponieważ wnioski przyjmowane są do wyczerpania zapasów, ale nie później niż do 30 listopada.

- Rozliczenie nastąpić musi z kolei do 7 grudnia. Wystarczy spełnić warunki określone w regulaminie dostępnym m.in. na naszej stronie internetowej - komentuje Leszek Bierła.

W praktyce można uzyskać zwrot kosztów m.in. zakupu mebli, nowego sprzętu jak np. komputer - które są niezbędny by dane miejsce pracy utworzyć. - Wymaganiem jest jednak to, aby był to nowy sprzęt. Nie mogą być to ponadto pojazdy - podkreśla dyrektor PUP.

Ostatnim z warunków jest utrzymanie przez minimum dwa lata danego stanowiska pracy.

- Przy czym zatrudniona bezrobotna osoba może się zmieniać - jeśli np. sama zrezygnuje. Wówczas na jej miejsce powinien wejść kolejny bezrobotny zarejestrowany w PUP. Ważne jest również, że zatrudnienie ma być na cały etat - zaznacza Leszek Bierła.

W sumie przez minione lata z dofinansowania skorzystały setki pracodawców. - Dziś chodzi głównie o firmy produkcyjne: stolarze, mechanicy, kotlarze, ale są też fryzjerki czy nauczycielki w żłobkach czy przedszkolach - wylicza na koniec szef pleszewskiego PUP.

Szczegółowe informacje można uzyskać bezpośrednio w siedzibie urzędu (pokój nr 12) lub pod numerem telefonu: 62 742 74 25, wew. 263).

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ janusz
4 miesiące temu 3
w ogóle nie powinno być dopłat, dziś jest rynek pracownika a nie pracodawcy, to jest sztuczne wyciąganie pieniędzy przez cwaniaczków pseudo biznesmenów
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adam
4 miesiące temu 2
Bez sensu . Kto normalny jest dziś zarejestrowany w UP. Do tego dwa lata trzymać kogoś na siłę. Lepiej nie brać tych pieniędzy i spokojnie robić swoje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Biznes
4 miesiące temu ocena: 0%  1
Te dofinsowania są bez sensu. Trzeba wyłożyć 25 tys zwrot jest 20 tys, ale trzeba się uwiązać z pracownikiem na 2 lata a koszt utrzymania pracownika przez 2 lata to ponad 50 tys zł. Lepsze są dopłaty bezpośrednio przez 12 miesięcy do wynagrodzeń.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A