Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Powiat pleszewski. Nadciąga kryzys w gospodarce?

› Aktualności miesiąc temu    6.01.2020
Redakcja
komentarzy 24 ocen 4 / 100%
A A A

Powiat pleszewski. Coraz większe dziury i cięcia w budżetach samorządów, zwolnienia urzędników, rosnące koszty firm przy jednoczesnym zmniejszeniu zamówień – tak może kształtować się 2020 rok.

 

Czy po okresie dobrej koniunktury czekają nas chude lata? Przedsiębiorcy nie ukrywają: spowolnienie gospodarcze jest powoli zauważalne. A od 2021 możemy odczuć je już bezpośrednio na własnej skórze.

Sami przedsiębiorcy mówią zresztą wprost: Jak może być dobrze w gospodarce, skoro na przedsiębiorców co rusz nakładane są kolejne daniny? I wyliczają. - ZUS, podatki, teraz dojdzie podniesienie płacy minimalnej.

Warto zaznaczyć, że pierwsze symptomy spowolnienia gospodarczego są już wyraźnie odczuwalne na rynkach u naszych sąsiadów - m.in. w Niemczech. Czy i my powinniśmy obawiać się nadchodzących chudych lat?

WIĘCEJ O SPRAWIE - M.IN. WYPOWIEDZI SZEFÓW NAJWIĘKSZYCH FIRM W POWIECIE PLESZEWSKIM - PRZECZYTASZ W NAJBLIŻSZYM PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (26)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Marek
miesiąc temu ocena: 100%  26
Każdy powinien spróbować własnego biznesu, wtedy by zrozumiał. Tak debata nie ma sensu. A działalność pozarolnicza na KRUS to następna niesprawiedliwość w stosunku do działalności na ZUS.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ strażak
miesiąc temu ocena: 100%  25
Gdzie się podział artykuł pt: "Nasi strażacy lecą do Australii!" ? Usunięto go totalnie. Czyżby to była bzdura czyli kaczka redakcyjna ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ anty
miesiąc temu ocena: 95%  24
rozgonić powiaty na cztery wiatry tylko co ze stanowiskami dla kolesi partyjnych, ?dlatego powiaty muszą istnieć
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gumofilc z PSL
miesiąc temu ocena: 100%  23
...kolesiów, głównie z PSL
~ Karolina
miesiąc temu ocena: 100%  22
Sprzątanie mieszkań, domów, biur. Zapraszam http://mile-sprzątanie.pl...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ekonomista
miesiąc temu ocena: 93%  21
A skąd wy w redakcji wiecie ze nadciąga kryzys ? Ciekawe kto wam napisał ten artykuł ? Czyżbyście zatrudnili dziennikarza zajmującego się zagadnieniami z ekonomii ? Nieprawdopodobna rzecz się stała.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pepik
miesiąc temu ocena: 75%  20
Acha, były zmiany - mówisz. Zresztą to widać, słychać i czuć - z daleka /usmej se/
~ obrońca uciśnionych
miesiąc temu ocena: 100%  19
Był czas zmiany kadry co było widać po nowych nazwiskach w stopce to może z oszczednosci wynająli jakiegoś eksperta. Nie podważaj kompetencji redakcji
~ Pank
miesiąc temu ocena: 100%  18
Odrazu zaznacze ze nie jestem kotlarzem
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nkwd
miesiąc temu ocena: 95%  17
bo pleszew jako stolica powiatu to wielka komunistyczna oszibka
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dragon
miesiąc temu ocena: 96%  16
W powiecie to zmowa nik nie da zarobic gdzie bys nie poszed to wszedzie tak samo placa a na papierku najnizsza krajowa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jestem z powiatu
miesiąc temu ocena: 96%  15
A kto tak ogromnie zadłużył Powiat, czyżby to byli jego mieszkańcy, którzy grzecznie płacą podatki ? ! - NIE, TO BYLI PANOWIE STAROŚCI, BYŁY I OBECNY. Tak panowie, to Wy odpowiadacie za krach w powiecie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Julian
miesiąc temu ocena: 97%  14
Przestańcie w końcu dawać się oszukiwać i upodlać. Niech każdy pracodawca z każdej branży czy to badylarze, kierowcy, piecownicy itp.wykazuje faktyczne zarobki i id nich odprowadza wszelkie składki i podatki, a nie będzie żadnego kryzysu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PIT & PET
miesiąc temu ocena: 100%  13
Gdyby "skarbówka" chciała kontrolować, to by kontrolowała, a na pewno o tym,, że taki oszukańczy proceder kwitnie wie. Gdyby urząd skarbowy był prywatny, a nie państwowy, to można sobie wyobrazić co by się działo....
~ Mieszkaniec
miesiąc temu ocena: 100%  12
Zgadzam się z tobą, że pracodawcy oszukują,ale gdzie są ci co mają ich pilnować, by tego nie robili?
~ spawacz
miesiąc temu ocena: 95%  11
A kto dzisiaj pracuje u kotlarza, badylarza ...za najniższą krajową ? Trzeba być głupim, żeby wierzyć w takie bzdury. Julian ma rację.
~ Miji
miesiąc temu ocena: 74%  10
Za chwile Pleszew bedzie czarna dziura. Zamkna sie zaklady kotlarskie i ciekawe gdzie ci wszyscy ludzie pojda.... pozdro
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kaka
miesiąc temu ocena: 33%  9
Zobaczycie co się stanie jak w tym roku zwiększą wymogi spalania w piecach...
~ Mieszkaniec
miesiąc temu ocena: 38%  8
Masz rację. Tylko w tv mówią,że nie ma bezrobocia.
~ kierowca
miesiąc temu ocena: 48%  7
na 500+ i sztucznemu zawyżaniu pensji korzystają tylko ci najmniej wykwalifikowani - ja zarabiając teraz 4000 muszę się starać, robić kwalifikacje, przedłużać je, robić badania, znać przepisy tacho a teraz zwykły robotnik - pijaczyna będzie zarabiać tyle co ja w prostej pracy nie wymagającej żadnych kwalifikacji - pytanie w takim razie po co ja mam się starać?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Robotnik
miesiąc temu ocena: 100%  6
Sam sobie odpowiedziałeś, przestań się starać i zostań zwykłym robotnikiem
~ -
miesiąc temu ocena: 0%  5
Zostań pijaczyną - robotnikiem
~ X-men
miesiąc temu ocena: 84%  4
Przestańcie gadać o najniższej krajowej. W Pleszewie mało kto zarabia najniższą. Na papierku TAK a reszta pod stołem, na czym zarabiają tylko pracodawcy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tymek
miesiąc temu ocena: 33%  3
Do Pracownika Co znaczy zamknij biznes? Czyli wywalić kilku ludzi, gdzie są jedynymi żywicielami w swoich rodzinach i powiedzieć im, bo mi się nie opłaca, bo nie zarabiam pod stołem??? Pytanie brzmi - dlaczego tak jest, że pracodawca, który daje wynagrodzenie pracownikowi musi płacić za niego ZUS??? Czy nie powinno być tak, że to każdy osobiście powinien płacić swój ZUS albo chociaż 50%??? Może liczby są dla was istotne? To może zróbmy tak - daje 3 tys. na rękę ale nie opłacam zusu. Pasuje wtedy? To pracodawca w Polsce dostaje po dupie. Teraz minimalna w górę, to tym co już pracują długo też trzeba dołozyć, bo różnica pomiędzy początkującym a stażystą musi być, ZUS większy o 10%, wszystko droższe... K.... mać! A wy narzekacie. Jak was zwolnią to powiecie, że czyja to wina??? Idzie kryzys a oni chcą zrobić z polski drugą grecję...
~ Pracownik
miesiąc temu ocena: 75%  2
Tymek nie narzekaj. Gdy jest Ci źle, to zamknij biznes i idź na pracownika, wtedy zobaczysz jak zarabia taki człowiek. Poza tym nie znam pracodawcy, który by nie narzekał.
~ Tymek
miesiąc temu ocena: 15%  1
Na czym zarabia pracodawca? Ciesz się że z bólem dupy możesz pójść do państwowej służby zdrowia, a też do garnka masz co włożyć. To pracodawca opłaca ci zus i daje wynagrodzenie. Obecnie jeden pracownik kosztuje pracodawcę przy najniższej krajowej około 3 tys. Zrozum, że on też musi opłacić swój zus i mieć co do garnka włożyć. Może nie każdy pracownik opłaca sobie chociaż 50 procent składek. Ciekawe co wtedy powiesz...