Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Powiat pleszewski. Starosta bez zmian, Marian Adamek przewodniczącym rady

› Aktualności 7 miesięcy temu    23.10.2018
Redakcja
komentarzy 56 ocen 0 / 0%
A A A
Maciej Wasielewski pozostanie starostą powiatu pleszewskiegoMaciej Wasielewski pozostanie starostą powiatu pleszewskiego

Powiat pleszewski. Znamy pierwsze ustalenia związane z nową radą powiatu pleszewskiego. Polskie Stronnictwo Ludowe dogadało się z Miłośnikami Ziemi Pleszewskiej i wraz z jednym radnym, który dostał się do powiatu z ramienia "Wspólnej Przyszłości" stworzą - jak na razie - 10-osobową koalicję.

 

R E K L A M A

Porozumienie PSL (5 mandatów w nowej radzie) z Miłośnikami Ziemi Pleszewskiej (4 mandaty) i radnym Piotrem Kopczyńskim z "Wspólnej Przyszlości" zakłada, że nie będzie zmian na najwyższym stanowisku - starostą nadal pozostanie Maciej Wasielewski, który - choć dostał sporo głosów - do rady się ostatecznie nie dostał.

Czytaj także: Powiatowe lokomotywy list. Oni zdobyli najwięcej głosów

Zmiany będą na stanowisku przewodniczącego rady, które przypadnie Miłośnikom Ziemi Pleszewskiej. Zostanie nim były burmistrz Pleszewa - Marian Adamek. Miłośnicy zdecydują także kto zostanie nowym wicestarostą.

JAK NOWĄ-STARĄ KOALICJĘ KOMENTUJĄ PRZEDSTAWICIELE PSL I MIŁOŚNIKÓW? JAKIE BĘDĄ DALSZE RUCHY? PRZECZYTASZ O TYM W PRZYSZŁY WTOREK W PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (56)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
~ Maciek
2 miesiące temu ocena: 100%  56
Bezczelność i nic więcej.
~ My i Oni
5 miesięcy temu ocena: 100%  55
Nie możemy przetrawić faktu, że p. Maciej Wasielewski mimo przegranej w wyborach ponownie został wybrany na starostę. To co się stało we władzach powiatu pleszewskiego jest nie do okiełznania, to skandal skandali., to rekord Guinnessa - przegrać wybory i zostać starostą. Ciekawe jakie on ma samopoczucie, gdy przegrało się wybory a mimo to znowu rządzę. Ten pan absolutnie nie ma honoru. Może by mu kupić z 1,5 kg honoru i ofiarować na Gwiazdkę jako prezent .
~ ...Honor i Powiat
6 miesięcy temu ocena: 100%  54
Czy p. Maciej Wasielewski w końcu uniósł się honorem i zrezygnował z zaproponowanego stanowiska ?
~ gumofilce sprzedam
6 miesięcy temu ocena: 100%  53
Pytasz czy uniósł się honorem - No co Ty, przecież pan Wasielewski to członek PSL ... i wszystko jasne. 10 000 zł/miesiąc nie chodzi piechotą.
~ Oni
6 miesięcy temu ocena: 79%  52
Zakpił pan sobie z wyborców, bo jak można po ich negatywnej,nie otrzymując wotum zaufania, objąć stanowisko starosty. To się absolutnie nie mieści w głowie, tak pana decyzja, przewodniczącego Rady powiatu pana Adamka i samej Rady. Współczuję wyborcom PSL, choć oni chyba akceptują to, że są pociągani za sznureczek.
R E K L A M A
~ buchachacha
6 miesięcy temu ocena: 83%  51
buchachacha
~ czl.PSLku
7 miesięcy temu ocena: 82%  50
Czy p.starostaWasielewski juz sobie kupił krawat ?
~ Jasiu
6 miesięcy temu ocena: 88%  49
...i płaszcz ?
~ PITERR
7 miesięcy temu ocena: 92%  48
BRAWOOO HURRRAAA PLESIEWSKIE BOLSZEWIKI ...WIDZEE ZE ZIELONAAA KONCZYNKEEE W TRAAABEE ROBICIE .....
~ Ola...
7 miesięcy temu ocena: 77%  47
Psy szczekają, karawana jedzie dalej.
~ wielbłąd
7 miesięcy temu ocena: 64%  46
Właśnie, to widać, słychać i czuć. Karawana ma w d.... wyborców. Byle tylko dojechać do wodopoju.
~ Taka PRAWDA
7 miesięcy temu ocena: 63%  45
Ta cała dyskusja tutaj to efekt propagandy. Napuszczanie jednych na drugich. Kto z nami to "zwykły obywatel". Przeciwnicy to mafia, klika, aferzyści i złodzieje. Moja rada trzeba ich wskazać i skazać, a nie ciągle o nich mówić. Tyle, że PiS-owi "nie chodzi o to by złapać króliczka, ale by gonić go". A naród głupi wszystko kupi.
~ Polak
7 miesięcy temu ocena: 59%  44
Niestety w Polsce mamy ten problem, że ludzie szybko zapominają. Zapominają o aferach, zapominają jak Bury i reszta kliki chciala sie uwlaszczyc kosztem obywateli, zapominają jaki nepotyzm szerzyl sie w kraju.
~ Slawo
7 miesięcy temu ocena: 54%  43
Pewna granica na forum wlasnie została przekroczona. ZSLowcy co piecze dupsko ? Lepszy swój Bierła niz zielona zaraza z logiem kończynki. Wy i te wasze obietnice dla rolnikow, phhhi żenada. Wincenty do ktorego tak czesto sie odwolujecie przewraca sie w grobie.
~ orban-ista
7 miesięcy temu ocena: 62%  42
Kto wygrał wybory ten rządzi. Kto umie rozmawiać z innymi ten ma realny wpływ na wydarzenia. Niestety PIS-iory i inni przegrani znaleźli tu miejsce na wylewanie żeli. Niestety obłuda i arogancja PiS-u pokazuje, że rządzić mogą tylko sami, bo dogadać z nikim się nie mogą. Przecież to ludzie wybrani przez pana (celowo pana piszę z małej litery, bo pan też mały nie tylko wzrostem zresztą) .
~ wiktor
7 miesięcy temu ocena: 83%  41
Widzę, żal dupska ściska! Pieprzenie o tym, że Słuchaj rozkłada PSL na łopatki. Zobacz jeden z drugim jego wynik i wynik PSL-u w jego gminie. To jest konkret, a nie wróżenie z fusów. I to by było na tyle. Już możecie mnie hejtować...
~ Mieszkaniec gminy
7 miesięcy temu ocena: 61%  40
A dlaczego taki wynik? Poprzez zastraszanie i wycofywanie się innych kontrkandydatow na radnych np. Przekazywanie obludnych i zaklamanych faktów. Ale czego nie robi się dla zdobycia głosu.
~ ooo
7 miesięcy temu ocena: 84%  39
To prawda!
~ zwykły człowiek, absolutnie nie wyżej wykszałcony
7 miesięcy temu ocena: 58%  38
Panie Macieju Wasielewski ! Jeżeli poddaje się Pan ocenie Pleszewian,wystawiając swoją osobę w wyborach, to,honor, jeżeli takowy Pan posiada, nie pozwalałby Panu przyjąć tego stanowiska. - Ale gdzie tam teraz kierować się honorem. Polska to jest dziki kraj /Miro/j. No niestety, ale taki właśnie mamy teraz klimat /Bieńkowska/- taka myśl przyszła mi do głowy. Niestety, ale wyborców potraktował Pan jak bydło.
~ Emi
7 miesięcy temu ocena: 50%  37
do Władysława - aleś Ty mądry. Komuś zwraqasz uwagę, a sam jesteś anonimowy
~ stary
7 miesięcy temu ocena: 96%  36
Starosta także powinien być z wyboru, a nie z układzików czy z kółka wzajemnych adoratorów. To powinno być zmienione.
~ Władysław
7 miesięcy temu ocena: 57%  35
Nie pisz o honorze u kogoś zacznij od siebie. Krytyka rozgoryczonych jest zrozumiała ale czy uzasadniona? Gdyby za wszystkimi wymyslnymi nickami pokazać nazwiska okazaloby się że to sami znajomi
~ Bezradny
7 miesięcy temu ocena: 89%  34
Osoba kierująca nie gmina czy miastem tylko całym POWIATEM nie była wybierana w wyborach to jest nienormalne ,to po co robić wybory ?
~ Polak
7 miesięcy temu ocena: 57%  33
Przepraszam o jakim wykształceniu tu się mówi pan Kaczyński to ma wykształcenie!
~ SamOn
7 miesięcy temu ocena: 73%  32
To się Polaki specjalisty zabrały za politykę, przecież każdy z Polaków zna się na wszystkim. Czego wam się nie widzi taki układ? Czyli wolelibyście układ PIS i ekipa Adamka?
~ Ja
7 miesięcy temu ocena: 64%  31
Jak patrzę na te wszystkie komentarze to krew mnie zalewa. To nie są komentarze wyborców, tylko osób które miały chrapkę na jakieś stanowisko, ale nie wyszło. Jeśli dobrze pamiętam to 4 lata temu obecny Starosta w ogóle nie startował do rady został wybrany spośród pracowników Starostwa na takie stanowisko. Osobiscie uważam, że sprawdził się w swojej roli. To mądry wykształcony człowiek. Co Wy komentatorzy chcecie, aby Starostą był ktoś z łapanki wyborczej kto nie potrafii wypowiedzieć się, albo ledwie podstawówkę skończył.
~ Dik
7 miesięcy temu ocena: 21%  30
A przepraszam, obecna wladza nie jest z lapanki politycznej ? Zastanow sie zanim inteligencie cos napiszesz. Zapewne myslisz ze oni są namaszczeni przez sily wyzsze. Amen
~ widły
7 miesięcy temu ocena: 50%  29
Sprawa wyboru starosty pleszewskiego jest przykładem patologi jaka panuje w samorządach i na pewno będzie rozdmuchana na kraj . Będzie to "wspaniała" promocja Pleszewa.
~ Gable
7 miesięcy temu ocena: 73%  28
I gdzie te żale zaniesiesz na Nowogrodzką?
~ Rock
7 miesięcy temu ocena: 67%  27
Do Sary !! To jest dziwne aby nie być radnym a być Starosta ? Kto to wymyślił . Jak Starosta może być każdy to tego nie rozumie i tyle
~ widły
7 miesięcy temu ocena: 75%  26
Masz rację - Rock. W przypadku wyboru starosty jest tak samo, jak w przypadku wyboru szefostwa Eurokołchozu, którego nikt ze zwykłych obywateli Europy nie wybiera, po prostu wybierają się sami. Jak widać, to starostą może zostać każdy obywatel schwytany podczas łapanki na ulicy. ZASTANÓWMY SIĘ PRZEZ CHWILĘ: DO JAKIEGO DIABŁA SA WYBORY SAMORZĄDOWE ?
~ Plesewiok
7 miesięcy temu ocena: 36%  25
Widać to ewidentnie. Ogon podkula i "wons" mu opada.
~ mieszkaniec
7 miesięcy temu ocena: 33%  24
Spychaj to mądry jak słabszych dostanie, ale jak mu mądrale z Pleszewa zarządzą to już nie taki mądry i ogon podkula
~ wieśmac
7 miesięcy temu ocena: 67%  23
Mieszkańcu nie doceniasz Wójta a przeceniasz mądrali... Skąd tyle jadu w tobie? Chyba wiem skąd....
~ Sara
7 miesięcy temu ocena: 56%  22
Takie są reguły porozumień koalicyjnych. Starostą może być każdy (wystarczą dobre, mocne, konkretne "plechy"). Ale wiem jedno ! W powiecie to jest początek końca PSL. Marian ich wciągnie prawą dziurką nosa (i nawet o tym nie będą wiedzieli). A wtedy zostaną im tylko te ich małe ojczyzny w których też za jakiś czas przyjdzie zmęczenie materiału.
~ jarock
7 miesięcy temu ocena: 90%  21
To jest porażka demokracji... Jeśli Pan Wasielewski poddaje się ocenie wyborców i nie uzyskuje poparcia ( brak mandatu radnego) to... w nagrodę otrzymuje stanowisko Starosty ??? Przepraszam ale brak logiki.
~ Ed
7 miesięcy temu ocena: 88%  20
Jak to jest i o co tu chodzi? Osoba nie mając mandatu w radzie powiatu zostaje Starosta ?
~ wyborca ale juz nie PSL
7 miesięcy temu ocena: 60%  19
panie Spychaj swoimi poczynieniami rozkłada pan PSL na łopatki .mało kto widzac co pan wyrabia zagłosuje juz na PSL,W nastepnych wyborach PSL juz nie bedzie się liczył,czeka was to co SLD.miłego kupczenia,
~ Wyborca
7 miesięcy temu ocena: 67%  18
Miejmy nadzieję, że tak się w końcu stanie. Jest jeden problem. PSL na każdym szczeblu władzy zawsze z kimś się dogada, byle tylko zostać przy korycie.
~ Dekretodegradacji
7 miesięcy temu ocena: 92%  17
Na wniosek nowego przewodniczącego rady powiatu pleszewskiego ,Wojewoda i Marszałek województwa wielkopolskiego odbierają mieszkańcom Pleszewo prawo do korzystania z obwodnic Jarocina , Ostrowa oraz autostrad A2 A4 i A8.Uprasza się o korzystanie z pasujących mentalnie dróg bocznych.
~ Programniedzielny
7 miesięcy temu ocena: 91%  16
Nowy przewodniczący powiatu zaprasza w niedzielę wszystkich zwolenników lewicy na uroczysty festyn dziękczynny na stadionie przy ognisku i pajdzie ze smolcem.Piwo już we własnym zakresie .Dla vipów biesiada w parku przy Ogrodowej przy elektrycznym grillu i kiełbasce oraz czymś ekstra na trawienie.Ścisła elita nowobogackich spotyka się u Baxa a limitowane wejściówki będzie sprawdzać wynajęta zaprzyjażniona firma ochroniarska.
~ rozczarowany Wydziałem Komunikacji
7 miesięcy temu ocena: 93%  15
Wszyscy maja jakieś oczekiwania od rządzących.. Ja mam jedno od Pana Adamka. Obiecał przed wyborami, że jeśli wygra to zajmie się Wydziałem Komunikacji. Właśnie tego oczekuję. Najlepiej niech usiądzie na miejscu szefowej właśnie tego wydziału. Tak dalej nie może być, że ludzie stoją godzinami w kolejkach. Nie rozumie też, dlaczego przychodząc przed godziną 15 całuje się klamkę właśnie tego wydziału!!!
~ Geo
7 miesięcy temu ocena: 100%  14
Najsam pierw obwodnica bo ziemia czeka a kasa potrzebna pózniej wydział
~ b. PSLczyk
7 miesięcy temu ocena: 91%  13
Miejmy nadzieję /.choc ona jest matka głupich/ że nowe władze wezmą się za rozliczenie ludzi, którzy doprowadzili do ruiny budynek po b. starostwie przy ul. Poznańskiej a opozycja w tym dopomoże.Ci ludzie już dawno powinni siedziec. Panie starosato Wasielewski - do roboty !
~ Referatnagród
7 miesięcy temu ocena: 81%  12
Sympatycy Koalicji Obywatelskiej i Nowoczesnej mogą już odbierać kartki na cukier i mięso.Osobiście wydawał je będzie nowy przewodniczący rady powiatu.Kartki na benzynę będą dostępne w II kw.następnego roku.
~ Edward
7 miesięcy temu ocena: 50%  11
Jak Leszek wejdzie do sejmiku to mozecie co najwyzej wietrzyc gacie swoim żoną. Boli niektórych, że urosła mocno opozycja, że ktoś patrzy na ręce. Żałosni jesteście i tyle.
~ Mały
7 miesięcy temu ocena: 80%  10
A kelner co nato styk grają
~ Marianek
7 miesięcy temu ocena: 76%  9
Że co, że w pupie trza się stawić? Ale że gdzie u góru na górze, czy u Wenus na pięterku?A tak na poważnie wołamy do nowych władz powiatu zróbcie porządek w pup.
~ df
7 miesięcy temu ocena: 50%  8
PiS w zawalił wybrey w powiecie.
~ Inspektor
7 miesięcy temu ocena: 92%  7
Rodzice dzieci pobierający 500+ i 300+ a nie głosujący na PiS są proszeni o stawiennictwo w tut.Urzędzie celem podpisania deklaracji o rezygnacji z pobierania powyższych świadczeń.
~ Petentka
7 miesięcy temu ocena: 62%  6
A moim zdaniem pierwszą decyzją nowej koalicji będzie przewietrzenie pupu! Czas najwyższy żeby zabrać się za to towarzystwo!
~ Miłośnik pisu
7 miesięcy temu ocena: 45%  5
Moim zdaniem patrząc po zdjęciach wice będzie wielki przegrany Wajsnys
~ Jerzy
7 miesięcy temu ocena: 78%  4
Ja się dziwię, że PSL weszło z Adamkiem w koalicję. To nie jest dobre. Adamek na emeryturę a nie na przewodniczącego Rady Powiatu. Panu Maciejowi Wasielewskiemu gratuluję stanowska, jest dobrym Starostą. Panu Adamkowi nie gratuluję.
~ pyza
7 miesięcy temu ocena: 75%  3
Ciepłe kluchy
~ Weterynorz
7 miesięcy temu ocena: 93%  2
Adamek wycykał PiS w białych rękawiczkach. Za naiwność się płaci wysoką cenę Panowie.
~ Okrągły Stół się kłania
7 miesięcy temu ocena: 71%  1
Jak widzimy, historia zatoczyła koło.Przebierańcy z PZPR dogadali się z ZSL.No i tak oto jesteśmy świadkami odrodzenia się proletariatu w naszym powiecie. No i niech mi ktoś powie, że komuna dawno już z Polski odjechała, ten dostanie w ...- wężykiem. Z komunistycznym pozdrowieniem - z mauzoleum na Placu Czerwonym w Moskwie - tow. Władimir Iljicz Uljanow
R E K L A M A
R E K L A M A