Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AGoogle Projekt A1

Powiat pleszewski. Wiemy, które szkoły są za strajkiem

› Aktualności 6 miesięcy temu    18.03.2019
Redakcja
komentarzy 61 ocen 1 / 0%
A A A

W powiecie pleszewskim trwają referenda, w których nauczyciele opowiadają się: strajkować od 8 kwietnia czy nie. 

 

W powiecie pleszewskim trwają referenda, w których nauczyciele opowiadają się: strajkować od 8 kwietnia czy nie.  Przypomnijmy: jeśli za strajkiem opowie się ponad połowa nauczycieli i innych pracowników szkoły, zostanie on zorganizowany od 8 kwietnia. I potrwa aż do odwołania. Przypomnijmy: związkowcy żądają podniesienia wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli, wychowawców, innych pracowników pedagogicznych i pracowników nie będących nauczycielami o 1.000 zł - z wyrównaniem od 1 stycznia 2019.

Jak wygląda obecnie sytuacja?

Jak na razie zakończyły się referenda m.in. w ZSP nr 2 i ZSP nr 3 w Pleszewie oraz w szkole w Gizałkach. - Wszyscy jak na razie opowiedzieli się za strajkiem - przyznaje Piotr Kowalik, prezes ZNP w Pleszewie.

Czytaj także: W szkołach ruszają referenda. Będzie wielki strajk nauczycieli?

Wyniki referendum z wszystkich szkół znane będą jeszcze w tym tygodniu. Do tematu wrócimy.

+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (61)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ boggie
3 miesiące temu 61
czy masz dobry lub zły BIK i wpisy w KRD? nie martw się więcej, możemy dać Ci pożyczkę o oprocentowaniu 3%, po prostu wyślij do nas maila, a my udzielimy Ci wniosku o pożyczkę. skontaktuj się z nami przez e-mail: boggiegroup@gmail.com
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nielegalnie powołana
5 miesięcy temu 60
Jedna z wicedyrektorek szkoly powiatu jarocińskiego uważa że nauczyciele bardzo dobrze zarabiają i od tego dobrobytu w głowie im się przewraca.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ppl
5 miesięcy temu 59
W 2009 roku pleszewski nauczyciel, nie zdradzę jakiej płci i jakiego przedmiotu, bo będzie to oczywiste mówił, że zarabia 2800. Wtedy nauczyciel byl w wieku ok 34-36 lat. Nie wiem jak teraz wygląda. Ale na tamte czasy, biorąc pod uwage wszystkie za i przeciw uważałam, ze to adekwatne wynagrodzenie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nauczyciel
6 miesięcy temu ocena: 100%  58
Mazowieckie...1270 ofert pracy dla nauczycieli http://mbopn.kuratorium.waw.pl... Wielkopolskie http://ko.poznan.pl/praca-dla-... Idźcie i pracujcie skoro to taki raj. Ofert bez liku, każdy znajdzie coś dla siebie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mirabelka
6 miesięcy temu ocena: 92%  57
http://edukacja.net/fakty-i-mi... to 46 godzin tygodniowo to i tak śmieszna wartość skoro jednego dnia szkoła zabiera mi niekiedy 16-17 godzin (dojazdy, lekcje, praca w domu)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ada
6 miesięcy temu ocena: 63%  56
Nie wiem skąd czerpiecie wiedzę na temat nauczycieli i jakich nauczycieli znacie. Pracuję w tym zawodzie ponad 20 lat. Mogłoby się wydawać, że praktyka czyni mistrza i każdego roku jest łatwiej... Niestety, każdego roku obarczano nas nowymi wymaganiami, przybywało dzieci z orzeczeniem z poradni. Teraz dzień pracy kończę zwykle około godziny 23, w weekendy krócej bo nie ma lekcji.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 1111
6 miesięcy temu ocena: 83%  55
Kino, to współczuję. Są nauczyciele i są...
~ Kino
6 miesięcy temu ocena: 27%  54
Wiedzę czerpiemy od najbliższej rodziny
~ Ada
6 miesięcy temu ocena: 90%  53
https://www.juniorowo.pl/dlacz...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Realista
6 miesięcy temu ocena: 91%  52
I właśnie przez taką demagogię, etos stachanowca, robi się z nauczycieli niewolników i życiowe ciapy. Czy lekarz, który kasuje w prywatnym gabinecie 150 zł za wizytę (20 min.), też ma poczucie misji? Czy ksiądz, który oczekuje w kopercie 100 zł za kolędę, minimum 1000 zł zła ślub, pogrzeb itp. też ma poczucie misji? Prawda jest taka, że każdy chce zarabiać, żeby godnie żyć. Nauczyciel bez pieniędzy nie będzie w stanie się dokształcać, dojeżdżać do pracy, kupić komputera z oprogramowaniem, czy nawet książek i eleganckiego ubioru. Będzie ciułać, żeby dotrwać do następnego miesiąca. Z biegiem czasu stanie się osobliwością, której uczniowie w klasie będą przyglądać się z politowaniem.
~ Nauczyciel
6 miesięcy temu ocena: 71%  51
Ludzie przestańcie pisać o dobrych i złych nauczycielach. Nauczyciele pracują pod nadzorem wewnętrznym i zewnętrznym. Podlegają też ocenie pracy. Zarobią tyle, ile zadecyduje aparat państwa. Ten aparat będzie mieć zawsze przewagę nad nimi, w innym wypadku musiałby upaść. Poważniejszy problem leży zupełnie gdzie indziej. Przyjrzyjcie się, ile pracy w naukę wkładają uczniowie. Ci, co jeszcze pracują, osiągają dobre i bardzo dobre wyniki w nauce. A ilu mamy w szkołach leniwych i rozwydrzonych nieuków? Całą masę, i jest to niewątpliwie patologia społeczna w tym kraju. Przecież żaden nauczyciel im łopatą wiedzy do głowy nie nakładzie. Mamy niestety do czynienia z pokoleniem, którego rodzice sami mieli szkołę „w głębokim poważaniu”.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kuzynka
6 miesięcy temu ocena: 50%  50
Kuzynka jest nauczycielką , nie mam pojęcia czy dobrą, czy lichą, bo tym się nie chwali. W chwili szczerości powiedziała mi, że poszła w ten zawód dla wakacji i kilkunastu godzin pracy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ In
6 miesięcy temu ocena: 53%  49
Gdyby nauczyciele tak mało zarabiali i tak ciężko pracowali,toby ich brakowało..jak pielegniarek....po co robicie te fakultety jak to takie małooplacale...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ABC
6 miesięcy temu ocena: 88%  48
Jest coś takiego jak powołanie, niektórzy marzyli o tym zawodzie od dziecka, a ich rodzice im tego z głowy nie wybili. Jest coraz gorzej, uczniowie stają się coraz gorsi, leniwi, a pracy papierkowej od groma - i nie chodzi o klasówki, kartkówki, ćwiczenia, zeszyty bo to nic.
~ Trelele
6 miesięcy temu ocena: 55%  47
A dzieci w domu trzeba uczyc albo korki brac... I za Co podwyzka???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ety
6 miesięcy temu ocena: 50%  46
W punkt. ...
~ jarock
6 miesięcy temu ocena: 53%  45
Ilu nauczycieli zmieniło zawód w Pleszewie w ciągu ostatnich pięciu lat ??? Żaden. Popatrzmy-18 godzin pracy w tygodniu(de facto jeśli co godzinę mamy przerwę to wychodzi około 16h/tydzień), trzy miesiące w roku wakacji, Karta Nauczyciela, itp. i żądanie 2 tys. ( 1 tys. to dla stażystów i kontraktowych) złotych podwyżki ?! Oczywiście zaraz nauczyciele zaczną wypisywać jakie 16h/tydzień ? Przecież my tyle pracujemy w domu, jezdzimy na szkolenia, itp. a np. jak trzeba zorganizować festyn to muszą to robić rodzice, jak są szkolenia(bezpłatne) to sale puste, itd
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Qwerty
6 miesięcy temu ocena: 75%  44
Do jarock: A gdyby Twój szef urządzał wieczorek i uznał, że wizerunkowo dobrze by było, gdybyś na nim był ale musisz sam zapłacić za tą "przyjemność" to byś poszedł? Będąc podczas tej "imprezy" obserwowany i oceniany przez szefa i klientów firmy? Bo w zasadzie tak to wygląda jeśli chodzi o wieczorki organizowane przez szkoły.
~ zbych
6 miesięcy temu ocena: 75%  43
Nie masz pojęcia o pracy i obowiązkach nauczyciela. Jeszcze festyn organizować..no błagam. Wystarczy, że na nich są jako opiekunowie, co moim zdaniem nie powinno mieć miejsca.
~ 123
6 miesięcy temu ocena: 76%  42
Nie stać mnie na wieczorki organizowane przez moją szkołę więc nie chodzę. Na wakacje zagraniczne stać mnie średnio raz na 3-4 lata, co nie oznacza, że w pozostałe spędzam w polskich kurortach. Jedynie RODOS pozostaje.
~ Prawda
6 miesięcy temu ocena: 57%  41
To prawda...wieczorek szkolny i ani jednego nauczyciela...nie liczac dyrektorki
~ janusz
6 miesięcy temu ocena: 63%  40
a co ja mam zrobić? pracuję u prywaciarza nie ma zawiązków zawodowych ani nic, dziad płaci ZUS od najniższej krajowej a nadgodziny i całą resztę płaci z bulami pod stołem w kopercie i nie odprowadza podatku ani ZUSU co mamy zrobić my robotnicy, pracownicy w zakłądach prywatnych? nikt się nami nie interesuje tylko BUDŻETÓWKA i MUNDÓRÓWKA wiecznie ma mało a my kutwa co?!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ okok
6 miesięcy temu ocena: 83%  39
Janusz, a ja sam muszę zarobić na swój zus i co z tego... taką drogę wybrałem, praktycznie ciągle jestem w pracy i też żadnych przywilejów nie mam. Ty przynajmniej po pracy masz święty spokój, czy siedzisz do wieczora nad papierami, czy późnym wieczorem dzwonią do ciebie rodzice z bzdurami, albo piszą smsy na ktore musisz odpisywac.
~ Nauczyciel
6 miesięcy temu ocena: 59%  38
Myślę że może najwyższy czas, aby wszyscy nauczyciele się zwolnili z pracy i poszukali czegoś innego, a wszyscy, którzy teraz wydziwiają i krytykują niech przyjdą za nas do pracy. KAŻDY NAUCZYCIEL MOŻE PRACOWAĆ PRZY KASIE W BIEDRONCE, ALE NIE KAŻDY MOŻE PRACOWAĆ JAKO NAUCZYCIEL
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ były
6 miesięcy temu ocena: 67%  37
do jok po 37 latach pracy odbieram co miesiąc niespełna 1600 , skoro przez całe życie zarabiałem dużo prawie niczym poseł to dlaczego do k ... nędzy mam tylko tyle?
~ Jok
6 miesięcy temu ocena: 45%  36
Właśnie niech starzy nauczyciele się pozwalają i dadzą szanse młodym.!
~ Była nauczycielka
6 miesięcy temu ocena: 61%  35
To, że każdy nie może pracować jako nauczyciel widać obecnie. Żaden z obecnych nauczycieli nie pójdzie do biedronki, czy lidla. Żaden :) Jestem byłą nauczycielka, 7 lat w oświacie. Zmieniłam na inna pracę, oczywiście jeszcze lepiej płatną. Wasze strajki i narzekania są żenujące. Zmieńcie pracę :)
~ Pleszewianka
6 miesięcy temu ocena: 76%  34
Pleszewscy nauczyciele... Czy znajdzie się jakiś uczciwy nauczyciel, w wieku podobnym do mnie i podzieli wynagrodzeniem? 25-26lat jestem po studiach, 3 lata dziennie, 2 lata zaocznie. Pracowałam już w 3 firmach. 8-16. Najpierw zarabiałam najniższą, wtedy było około 1360 (żadnych kopert), specjalista ds marketingu - mówię - zdobęde doświadczenie, pleszewska firma. Potem poznańska, inne stanowisko 2 tyś do ręki, za checi do pracy i kreatywnośc podwyżka po pół roku - 2350. Opieka medyczna lux med. Nagroda 1600 jednorazowa. Ze wzgledu na zmiany w zyciu prywatnym, nieszanowanie ze strony prezesa i dyrektorki rzuciłam tę pracę. Teraz zarabiam 2200. Brak nagród, kopert, 13-stek,, wolne weekendy, święta. Nie mam urlopu 2 miesiace, innych wolnych dni. Nie zabieram pracy do domu, spokój. Jednak ta praca nie spełnia moich ambicji, a strajk? Prosze odejść. Dlatego nadal rozwijam się, myślę o podyplomowych, szukam, obserwuję rynek i sama walczę. Nie dostaję pieniedzy od rodziców.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ takt
6 miesięcy temu ocena: 100%  33
Pracuję 20 lat w tym zawodzie, pensja o kilka stówek wyższa.
~ Nl
6 miesięcy temu ocena: 48%  32
Może będzie to w końcu godna zapłata za ten brak szacunku dla nauczycieli.... Jestem nauczycielem i mam 2 dzieci. Chcę im dać to co najlepsze a nie mogę bo mnie nie stac
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ We
4 miesiące temu 31
Zmień prace
~ Murarz
6 miesięcy temu ocena: 33%  30
A to tylko nauczyciele maja dzieci?!
~ ld
6 miesięcy temu ocena: 53%  29
~ prac. księgowości - jakie to polskie... Zamiast razem walczyć o polepszenie bytu innych, życzymy im gorzej... Brak słów... Właśnie dlatego ci kapitaliści tak sobie ujeżdżają. Zacznij myśleć!
~ prac. księgowości
6 miesięcy temu ocena: 61%  28
Ja też mam dwoje dzieci i też chcę im dać to co najlepsze ale nie mogę. Chodź popracować u kapitalisty.... Gdyby szkolnictwo byłoby prywatne, dopiero byś poczuł kim byłbyś jako człowiek.
~ Urzednik
6 miesięcy temu ocena: 48%  27
Jestem na nie...znam nauczycieli co jeżdżą na wakache za granice , na wakacje, nie to pracy, mnie na to nie stać...500+ nie pobieram...A czym się różni woźna od stróża?ona dostanie podwyżkę ,a ten drugi nie, bo nie pracuje w szkole.....proszę napisać ile ma dyplomowany, mianowany nauczyciel...również jestem po studiach i mam dwa fakultety i nie zarabiam tyle, pracuje od 8 do 16...w wakacje 2tyg urlopu bo inni też chcą. ..kiedyś nauczyciel miał pasję i dziciaki to wyczuwały a teraz?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ były
6 miesięcy temu ocena: 57%  26
taki z ciebie urzędnik po fakultetach jak ze mnie baletnica,uwierz mi baletnica ze mnie żadna...
~ ccc
6 miesięcy temu ocena: 60%  25
Oj Urzędniku, wątpię bardzo w to, że masz dwa fakultety. Twoje myślenie mówi mi, że bardzo płytko oceniasz rzeczywistość! Przykro mi, że ktoś o doświadczeniu dwóch fakultetów tak płytko myśli. Chyba nie bardzo zasłużyłeś na takie wykształcenie! Pretensje kieruj wyłącznie do siebie, bo nauczyciele kierują je do MEN i nie bez racji! Jeżeli zazdrościsz nauczycielom, to zapraszam do szkoły - z dwoma fakultetami - myślę,że praca czeka i "profity" też!
~ robotnica
6 miesięcy temu ocena: 48%  24
Ja też znam nauczycieli co jeżdżą na wakacje zagranicę i to daleko obnosząc się w tym po całym internecie. Też tak bym chciała. . ale mnie i mojej rodziny na to nie stać.Ciekawe jakby wyglądał świat, gdyby wszyscy byli nauczycielami. Dzisiaj dostrzegam, że nauczyciele nie mają szacunku dla tych co mniej zarabiają i ciężej pracują jednocześnie im usługując, np. kasjerka w markecie, pani w okienku na poczcie, pielęgniarka, spawacz u kotlarza, robotnik u ogrodnika...
~ NAUCZYCIEL
6 miesięcy temu ocena: 71%  23
W tym strajku nie chodzi o żadne podwyżki dla nauczycieli , bo oni będą robili w tym strajku jedynie, jako mięso armatnie . Chodzi o kilka mandatów w parlamencie UE dla tych z koalicji ZDRAJCÓW I ZŁODZIEI !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do Tadka
6 miesięcy temu ocena: 33%  22
MYLNIE SĄDZISZ - mysle o PO-paprańcach sprzedajnych ....
~ Tadek
6 miesięcy temu ocena: 54%  21
Myślisz o pislamistach o tej dojnej zmianie, która doji Polskę ile się da??!!
~ Nauczycielka
6 miesięcy temu ocena: 82%  20
Po ostatnim wystąpieniu Broniarza już nie wszyscy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Uczeń
6 miesięcy temu ocena: 51%  19
Wielcy nauczyciele to ja sie pytam kto wam kazał uczyć sie za nauczyciela mogliście isc do zawodówki i robić fizyczne a nie teraz narzekaćie bo wy jesteście po studiach
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pleszewianin
6 miesięcy temu ocena: 60%  18
Jesli ktos nie popiera strajku nauczycieli to znaczy ze nie wie co to praca z mlodzieza a druga sprawa niech sie uczy i skonczy 3 albo 4 fakultety to tez bedzie chcial podwyzki a nierobami to mozna nzzwac tych co dostaja 500+i nie pracuja tylko czekaja ze panstwo da im i z ludzi wyksztalconych i pracujacych na nich sie smieja
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Matka z Pleszewa
6 miesięcy temu ocena: 52%  17
Jesteś bezczelny "Pleszewian". Uwłaczasz godności innym niż nauczyciel Polakom. Brzydzę się takim człowiekiem.
~ Nauczyciel
6 miesięcy temu ocena: 45%  16
Mój drogi, trzeba było nie kończyć 3-4 fakultetów, nie być w ogóle nauczycielem. Wybrać inny zawód, próbować przekwalifikować się. Nauczyciele to jedyna grupa zawodowa, która nie potrafi i uwaga: nie chce się przekwalifikować. A obecne wynagrodzenie jest adekwatne do wolnego latem, weekendy, swięta.
~ Ja
6 miesięcy temu ocena: 66%  15
Nie jestem nauczycielem i nie mam w rodzinie jak i wśród znajomych nauczycieli. Mimo tego uważam, że podwyżka należy się nauczycielom. Jest to bardzo ciężki zawód, praca z dziećmi i młodzieżą to wielka odpowiedzialność. Mam 44 lata ale za moich czasów uczeń szanował nauczyciela, do dziś kłaniam się moim nauczycielom na ulicy. A dzisiejsza młodzież potrafi odwrócić wzrok i udaje że nie widzi. Tak jak wszędzie są wyjątki. A co do przerw świątecznych czy też wakacji to nie tak do końca, że jest to czas wolny dla nauczycieli. Oj można by długo dyskutować..... Trzeba poznać ich pracę aby móc się wypowiadać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rafal
6 miesięcy temu ocena: 47%  14
Ja bym ich zwolnił i przyjął na nowych warunkach 13 zł na godzinę to by się im oczy otwarly. W szkole jedno zadanie a 20 w domu, nieroby.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ccc
6 miesięcy temu ocena: 72%  13
Sam się zwolnij i idź do szkoły pracować za 13 złotych. Zobaczymy czy nie zmienisz zdania! Jestem pewien - nie wytrzymasz tygodnia! I głęboko pokłonisz się zawodowi nauczyciela! Jeżeli nie masz odpowiedniego wykształcenia - zapraszam do nauki - szkół kształcących nauczycieli jest wiele! Do roboty, a potem za 13 złotych!
~ n-el
6 miesięcy temu ocena: 65%  12
Właśnie dlatego potrzebujemy podwyżek, bo nawet czytając wpisy w internecie musimy poprawiać błędy... otworzyły, nie otwarły.
~ Uczeń
6 miesięcy temu ocena: 42%  11
Ja bym dał im strajkować. Zarabiają po 5 tys. Brutto, godzin mają pewnie koło 30 tygodniowo. Święta wolne, wakacje, wycieczki a im się strajkować chce nieroby.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ich troje M.S.A
6 miesięcy temu ocena: 25%  10
Do N. - w tylku mamy twoje pozdrowienia
~ Nowy
6 miesięcy temu ocena: 33%  9
Nie 30 godz a tylko 18. Niech pracują po 40 godz. tygodniowo to wtedy im się oczy otworzą, że z tą pensją to Oni są Bogami..
~ Nauczyciel
6 miesięcy temu ocena: 52%  8
Podyplomowe studia opłaca szkoła albo dofinansowuje większą część. Wszyscy nauczyciele, których znam skorzystali z takiej pomocy w ten sposób.
~ N.
6 miesięcy temu ocena: 67%  7
"Pewnie" wiesz... 5 tysięcy? 30 godzin? Wakacje i wycieczki? Też możesz mieć tak dobrze jak my. Skończ studia, dokształcaj się przez cały czas kursami i dodatkowymi studiami podyplomowymi (za które sam zapłacisz) i porozmawiamy za kilka lat, jakimi jesteśmy "nierobami". Pozdrawiam
~ Nauczyciel
6 miesięcy temu ocena: 58%  6
Zajęcia dodatkowe i dokumenty, czyli 30 h tygodniowo plus dodatkowe zajęcia i dokumenty, sprawdzanie kartkówek, sprawdzianów etc wychodzi 40 h, tyle co "przeciętna" osoba. Teraz wolne święta, weekendy i lato, pensja nadal adekwatna.
~ aa
6 miesięcy temu ocena: 71%  5
Nauczyciel pracuje 40h w tygodniu, poza lekcjami prowadzi wszelkiego rodzaju zajęcia dodatkowe oraz wypełnia dokumenty. Poza tym skupiamy się na szkole, nie zapominajmy o tym, że w przedszkolach też są nauczyciele i pracują w każdy "wolne" dni.
~ Pracownik
6 miesięcy temu ocena: 38%  4
Zgadzam sie z toba poniedziałek na 8 do10 wtorek 8-12 środa 8-13 czwartek 9.12 piątek 8.14 i w tym jeszcze co 45 minut przerwa oni sie najwięcej na robia strajkują tylko ci co nic nie robia bo maja czas nauczyciele lekarze policja a zwykly pracownik niema czasu na strajk bo musi robić żeby rodzinę utrzymać
~ anty
6 miesięcy temu ocena: 84%  3
ucz się pilnie to zaznasz tego miodu bo skoro tak nauczyciele mają dobrze to kimś innym nie chcesz zostać?
~ #R
6 miesięcy temu ocena: 41%  2
Tyle wolnego w wakacje i jeszcze strajkuja Jeśli za mało zarabiają to lipiec sierpień na truskawki do Holandii albo do Niemiec Jeśli chcą podwyżkę to w wakacje niech klasy remontują Malowanie dokręcanie ławek Naprawa zniszczonych pomalowanych ławek krzeselek itd #R
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nauczyciel
6 miesięcy temu ocena: 41%  1
Dokładnie! Ile osób bierze dodatkową pracę, pracując po 40 godzin w tygodniu na umowę o pracę. Pełno jest korepetycji, niech wuefiści trenują dzieciaki, wszelkie aktywności sportowe, polonistki - jak powyżej - poprawiają błędy np. dla firm - korekty dokumentów, a latem truskawki.