Powiatowa "Gimnazjada" w lekkoatletyce

Powiatowa "Gimnazjada" w lekkoatletyce - Zdjęcie główne

Tartanowa bieżnia w Pleszewie ma być oddana do użytku dopiero 6 czerwca, toteż mistrzostwa pleszewskiego powiatu szkół gimnazjalnych w lekkoatletyce przeprowadzono tym razem w Choczu. Zawody odbyły się 8 maja i stanowiły eliminacje do rejonowej „Gimnazjady” (21 maja w Ostrowie Wlkp.).

Na całość złożyło się 14 konkurencji, w których ogółem wystartowało około 200 zawodników. Uczestnicy mieli prawo występu w dwóch startach i niektórzy wykorzystali to w 100 procentach. Dominik Foterek (Gimnazjum w Taczanowie Drugim) zwyciężył w biegach na 100 i 300 metrów, a Paweł Matuszak (Gimnazjum w Gołuchowie) wygrał w pchnięciu kulą i rzucie oszczepem. Po dwa medale zdobyły ponadto Sandra Kurkowiak (Gimnazjum w Dobrzycy) - "złoto na 300 metrów i "srebro" na 100m, a także Paulina Brzychcy (Gimnazjum w Gizałkach) - "srebro" na 300m i "brąz" na 600m. W nieoficjalnej klasyfikacji medalowej zwyciężyło Gimnazjum w Gołuchowie (5 złotych i 2 srebrne medale). Nazwiska wszystkich medalistów we wtorkowym "Życiu Pleszewa".