Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Poznajcie KGW z Rokutowa

› Kultura i Rozrywka 10 miesięcy temu    12.11.2017
Redakcja
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. Archiwum prywatne

Koło Gospodyń Wiejskich w Rokutowie działa od 1964 roku. Jego założycielką i pierwszą przewodniczącą była Teresa Juszczak. – W tamtych czasach koło zajmowało się przede wszystkim sprowadzaniem kurcząt, organizowaniem wieczorków, zabaw, dożynek, spotkań i pokazów – wylicza obecna przewodnicząca KGW Rokutów, Gabriela Szwedek. Do tej wyliczanki trzeba jeszcze dodać prowadzenie wypożyczalni sprzętu AGD. – Wypożyczalnia ta działa do dziś – podkreśla nasza rozmówczyni.

 

R E K L A M A

KGW Rokutów zrzesza obecnie aż 39 pań. – Przedział wiekowy jest szeroki. Mamy kobietki, które mają po 30 lat, ale też takie, które sięgają 80 i dalej – mówi z uśmiechem Gabriela Szwedek. Członkinie aktywnie włączają się w życie swojej wsi. – Organizujemy Dzień Kobiet, razem z sołtysem przygotowujemy Dzień Dziecka i mamy, razem z kołem z Brzezia, swoje „babskie ognisko” – wylicza pani Gabriela. To oczywiście nie wszystko.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich chętnie biorą udział w konkursach i akcjach społecznych. Na uwagę zasługuję III miejsce jakie wywalczyły w powiatowym plebiscycie „Wielkopolskie KGW 2015”. – Konkurs polegał na SMS-owym głosowaniu. Pamiętam, że w ostatnich sekundach jego trwania, przegrałyśmy walkę o II miejsce z KGW z Kowalewa – wspomina szefowa organizacji. I dodaje. – Byłyśmy też laureatkami konkursu „Jesienna Spiżarnia 2016”. Jednak najważniejszą akcją, zdaniem przewodniczącej, była ta, w której zbierały pieniądze dla chorej Otylii. – Było to na nowym targu przy Ogrodowej, gdzie zorganizowano maraton zumby. Tam wystawiały się różne koła, które zbierały pieniądze. Zebrałyśmy wtedy pokaźną sumę – opowiada.

Przewodnicząca koła zdradza też, że panie uwielbiają wręcz wycieczki, to ich ulubiona forma spędzania wolnego czasu. Pani Gabriela była organizatorką, zorganizowanej dla mieszkańców Rokutowa, wycieczki do Oświęcimia i Wadowic. – Jechało wtedy około 60 osób – wspomina Gabriela Szwedek.

R E K L A M A
+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A