Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Prezydent podjął decyzję w sprawie ustaw o sądach [WIDEO]

› Aktualności› Wydarzenia 10 miesięcy temu    24.07.2017
Bartek Nawrocki
komentarzy 42 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP

Prezydent Andrzej Duda ogłosił na konferencji prasowej swoją decyzję, dotyczącą przegłosowanych przez Parlament nowych ustaw regulujących działalność miedzy innymi Sądu Najwyższego.

R E K L A M A

 

- Wymiar sprawiedliwości z całą pewnością wymaga w Polsce naprawy i to na wielu płaszczyznach -  proceduralnej, formalnej, ale wymaga także naprawy niestety na płaszczyźnie etycznej - mówił prezydent. -  Przy każdych nominacjach sędziowskich mówię o tym, jakie są moje, jako prezydenta RP oczekiwania wobec sędziów – że będą fachowcami, że będą etyczni i krystalicznie uczciwi.

 

Duda zapowiedział veto w sprawie Krajowej Rady Sądowniczej i ustawy o Sądzie Najwyższym. Tego domagali się Polacy podczas organizowanych w ostatnich dniach protestach, również w Jarocinie [ZOBACZ TUTAJ].

Rzecznik prezydenta informuje, że głowa państwa podpisze ustawę o ustroju sądów powszechnych.

Czy prezydent powinien podpisać nową ustawę o Sądzie Najwyższym?

ankieta dodana 22.07.2017, ilość wszystkich głosów: 524
Tak
37%
Nie
62%
Nie wiem
1%
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (42)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ .
9 miesięcy temu ocena: 100%  42
Tylko ...http://wpolityce.pl/. Tutaj dowiesz się prawdy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lola
9 miesięcy temu 41
Polecam także http://telewizjarepublika.pl/... oraz http://m.niezalezna.pl/...
~ Precz z nadzwyczajną kastą
10 miesięcy temu ocena: 33%  40
Błędy popełnia każdy. Zobaczymy czy potrafi naprawić ten błąd....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MATKOWSKI
10 miesięcy temu ocena: 63%  39
http://strajk.eu/powrot-adrian... I co już ugrali to co ugrane być miało. A pozostałe 2 po kosmetycznych poprawkach też przyjęte zostaną. Z taką opozycją to tylko " kury szczać prowadzać a nie politykę robić".
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ADrian Smith
10 miesięcy temu ocena: 25%  38
PiS zapowiedział, że żadnych nowych ustaw o sądach nie przewiduje.
R E K L A M A
~ DARIUSZ KYCIA
10 miesięcy temu ocena: 55%  37
Bez reformy nie będzie odpowiedzialności .My Polacy nie potrafimy rozliczyć ludzi za okradanie swojego kraju Firmy otwierane na słupy,złodziejstwo ,korupcja. Nasi dziadowie umierali za Polskę na froncie w obozach koncentracyjnych w celach na Rakowieckiej.Polski sędzia uniewinnia złodzieja a polski ksiądz daje mu błogosławieństwo w kościele.Jaki los czeka naród pozbawiony honoru .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anty ADrian
10 miesięcy temu ocena: 56%  36
Tylko rozpad i zagłada. Bo taka nacja, nie naród, na nic innego nie zasługuje!
~ jest OK
10 miesięcy temu ocena: 61%  35
Prezydent wetując te dwie ustawy zadbał o siebie i swój interes. Zostawił natomiast tą dotycząca sadów powszechnych czyli nas wszystkich. A ta ustawa pozwala na wymianę prezesów i vice prezesów Ministrowi Sprawiedliwości - więc spokojnie - wymiana będzie i świeża krew zasili Polskie sądownictwo Takie same zmiany konieczne sa też między innymi w oświacie. Dyrektorów szkól powinien powoływać minister oświaty za pośrednictwem KURATORA a nie kliki samorządowe pod płaszczykiem konkursów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Piotr
10 miesięcy temu ocena: 100%  34
Prześwietlić dziunię komu liżała i wszystko będzie jasne.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Układ ma się dobrze. Śmieją się z nas.
10 miesięcy temu ocena: 86%  33
Pajęczyna powiązań które zostały zapoczątkowane pod koniec lat 90, które zniszczyły człowieka. Na szczęście On się podniósł i jak Feniks z popiołów wstał i pokonał ponownie komuszków i przebierańców których pełno w po, PSL, SLD i nawet w pisie. Co najmniej 5 w koalicji rzadzacej powiatem miało legitymacje PZPR.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nn
10 miesięcy temu ocena: 63%  32
A w gminie to niby ich nie ma ? W ziemi jest ich ok +- 6 pezetperowcow. Ziemia to dopiero postkomuna.
~ walc
10 miesięcy temu ocena: 55%  31
Gdyby postąpiono tak jak w Niemczech, gdzie wszystkich współpracujących z władzami komunistycznymi wyrzucono na zbity pysk po 1990r. to by nie było problemu A tak dziś polujemy na tych z PZPR. A za 30 lat ktoś nas podpuści na tych z PIS- u . I będziemy sie tak wieki wyrzynać - ku uciesze pewnej nacji (Gieremka, Kuronia itp.)
~ Jak wam się śpi? Macie czyste sumienia? Jedna klika
10 miesięcy temu ocena: 78%  30
A już w 1990 roku, nie wiem czy wcześniej była sędzią sądu rejonowego w Jarocinie. I ona skazała Adama pracując w sądzie okręgowym w Kaliszu. Założę się że znała sędziów z Jarocina, prokuratorów z Jarocina którzy oskarżeni Adama i na pewno znała żonę rozpierduchy , Sykorską i magnata prasowego i jarocińskich adwokatów którym się nie podobało że Adam na obrońcę wziął adwokata z poznania, naruszając tym samym ich łowiska czyli teren Jarocina na który w ich opinii mieli wyłączność. To mu pokazali kto tu rządzi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anty ADrian
10 miesięcy temu ocena: 86%  29
Jak zdrajcy POlski mogą mieć czyste sumienia? I czy w ogóle te POtwory z piekła rodem mają coś takiego jak sumienie?!?
~ Ekipa wzajemnej adoracji
10 miesięcy temu ocena: 72%  28
A wiecie że sędzia Elżbieta Kościelniak która skazała Adama Pawlickiego w 1996 roku była prezesem jarocińskiego sądu. I miała mnóstwo znajomych w Jarocinie, którzy byli wrogami politycznymi Adama. Orzekł podajze w Ostrowie Wlkp albo w Kaliszu skazując Adama. Zbieg okoliczności, że do niej trafiła ta sprawa? I teraz ci co najgłośniej krzyczą w obronie sądów z po, nowoczesnej niech to przemyślą czy nadal oczekują takich sądów?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jola Medzińska
10 miesięcy temu ocena: 93%  27
Tak to nie pomyłka Adama skazywała w 2010r pracując w Kaliszu. A w roku 1990 była sędzią sądu rejonowego w Jarocinie, a 1996 nawet prezesem sądu rejonowego w Jarocinie. Czy moglibyśmy poznać życiorys osoby która wrzuciła swoim wyrokiem 10.000 kartek wyborczych jarociniaków do kosza? Z kim studiowała, z kim mieszkała na stancji, kiedy rozpoczęła karierę w Jarocinie, kto ją nominował na prezesa sądu etc
~ Ślepa jak temida
10 miesięcy temu ocena: 56%  26
Tak, tak na pewno zbieg okoliczności. Korporacja sędziowska która wydała wyrok bezstronnie, tak jak przysięgała. A dzisiaj oni nie bronią siebie, tylko konstytucji.
~ Dydol II
10 miesięcy temu ocena: 93%  25
Wróg polityczny to i wróg na codzień.
~ jarock
10 miesięcy temu ocena: 70%  24
Reforma w sadownictwie jest konieczna. Przecież nie zrobią jej Ci którzy jak powiedział Pan Czarzasty dogadali się z komunistami. Do dziś w sądownictwie orzekają sędziowie bez lustracji. Pan Prezydent nie powiedział, że nie będzie reformy ! Wręcz przeciwnie - w ciągu dwóch miesięcy doczekamy się zmodyfikowanej propozycji. Z czego ten CIAMAJDAN się cieszy ???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anty adrian
10 miesięcy temu ocena: 83%  23
Dzisiaj dobitnie "zreformował" Adrian sądownictwo podając im dłoń.
~ Rozegrali komuszowatych z peło, peesel, eslde jak dzieciaczki.
10 miesięcy temu ocena: 50%  22
Chcieli przepchnąć ustawę o ustroju sądów powszechnych i przepchnęli. I od początku o to chodziło. Ustawy o KRS, SN i opłacie paliwowej to była tylko ściemka - zasłona dymna. Brawo Jarek, brawo Andrzej. Na pohybel komuszkom. Niech sobie palą te swoje świece na własnym grobie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kahał
10 miesięcy temu ocena: 75%  21
To oni rozjechali PIS przy pomocy ADriana zdrajcy! A nie na odwrót!
~ Łehehe
10 miesięcy temu ocena: 52%  20
I z nowoczesnej. Ale beka z komuszowatych baranów.
~ Gudłaj
10 miesięcy temu ocena: 85%  19
 To prawdziwy POLAK "Patryk Jaki OSTRO o wecie Andrzeja Dudy" Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki bardzo ostro skomentował weto prezydenta Andrzeja Dudy. Na swoim facebookowym profilu napisał, że gdy przychodzi czas trudnych decyzji "wszyscy wymiękają". Uznał, też, że mówienie o "innej" reformie sądów to pomyłka. Jaki nie wymienił wprost Andrzeja Dudy, ale swój komentarz opublikował tuż po ogłoszeniu jego decyzji o wecie. Oto, co napisał dosłownie: 1. W Polsce od kiedy pamiętam było tak, że jak dekomunizacja w różnych obszarach państwa była blisko to zawsze ktoś wymiękał. I tak Polska się nie zmieniała i nie mogła rozwijać na miarę swoich możliwości. 2. Na co dzień spotykacie masę polityków, którzy mają buzie napchane patriotyzmem, mocnymi reformami (np. Kukiz) etc. , jednak jak przychodzi co do czego, jak trzeba podjąć trudne decyzje wszyscy wymiękają. 3. Nie wierzcie w te bzdury, że reforma potrzebna, ale „inna”. Dokładnie tak samo było w Polsce z dekomunizacją, lustracją, ustawą reprywatyzacyjną etc. Zawsze mówili, że reforma potrzebna „ale nie taka” , „ale za szybko” etc. W warunkach medialnych jakich funkcjonujemy nigdy nie będzie fundamentalnej reformy naruszającej interesy „oligarchii III RP” – przeciwko której nie będzie protestów. Będą zawsze. Dlatego kluczowa jest odpowiedź na pytanie kim chcemy być ? I po co jesteśmy w polityce? Czy jesteśmy tylko po to, aby podejmować decyzję popularne, które się wszystkim podobają? Czy przeprowadzać trudne reformy państwa? Albo jesteśmy „fajną partią PR” jak PO albo jesteśmy inni, i dla naprawy państwa też możemy poświęcić swój partykularny interes i wizerunek? Ja zawsze chciałem reform, dlatego jestem tu gdzie jestem. I wiem, że czasem dla Polski trzeba iść pod prąd!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mazurkiewicz
10 miesięcy temu ocena: 60%  18
Duduś po co to veto? Chcesz się przypodobać komuchom i żydom? Dla mnie jesteś zdrajcą a nie prezydentem RP! Wszyscy wiedzą z kim trzymasz. Pokazałeś to w Jerozolimie przy ścianie płaczu. To veto to POtężny kopniak dla rządzącego PiSu, który cię zrobił prezydentem RP Duda. Twoje veto to hańba dla naprawy państwa i status quo dla komuchów nadal. A takiego udawałeś "praworządnego". Tfujjjjjjj!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ola
10 miesięcy temu ocena: 51%  17
P. Matkowski ma pan rację jest to zabieg z góry ustalony w życiu Duda nie zrobi nic o czym nw Kaczor. A ludzie naiwni w to wierzą i tym sposobem Duda następne wybory ma w kieszeni a wraz z nim Kaczor. I tyle
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ olaf
10 miesięcy temu ocena: 25%  16
Mi pseudonim ,,Kaczor" zawsze kojarzy się z Donaldem, wiadomo dlaczego i niech tak zostanie
~ brawo Staszek
10 miesięcy temu ocena: 18%  15
Dobrze że Staszek pojechał do Poznania i reprezentował nasz region. Lokalne pisiory umieją tylko na skinienie kaczora lecieć. Maliniak tworzacy ówczesnie SP z Derą - za co ma teraz rade w ostrowie fachowiec od 7 boleści powinien być spuszczony przez kaczora, tak jak mokrą czarny z sekty PC potraktowałza wystepy u maliniaka, a ta wcześniej robiła konferencje jaki to zły burmistrz
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Janek s
10 miesięcy temu ocena: 29%  14
Pisiory nie wiadomo co i z kim reprezentują w Jarocinie-ja już nie nadążam-wytłumaczcie może -kto z kim?
~ Janek s
10 miesięcy temu ocena: 17%  13
Pisiory nie wiadomo co i z kim reprezentują w Jarocinie-ja już nie nadążam-wytłumaczcie może -kto z kim?
~ Janek s
10 miesięcy temu ocena: 17%  12
Pisiory nie wiadomo co i z kim reprezentują w Jarocinie-ja już nie nadążam-wytłumaczcie może -kto z kim?
~ Janek s
10 miesięcy temu ocena: 23%  11
Pisiory nie wiadomo co i z kim reprezentują w Jarocinie-ja już nie nadążam-wytłumaczcie może -kto z kim?
~ Janek s
10 miesięcy temu ocena: 23%  10
Pisiory nie wiadomo co i z kim reprezentują w Jarocinie-ja już nie nadążam-wytłumaczcie może -kto z kim?
~ Precz z komuszatymi
10 miesięcy temu ocena: 69%  9
W dup.. mam twojego Staszka i tą całą PO z PSL em i Nowoczesną razem wzięte . Nie zreformuje się państwa jak takie Staszki będą bronić swoich i komuszych interesów . Ale co się odwlecze to nie uciecze .
~ Precz z komuszatymi
10 miesięcy temu ocena: 73%  8
W dup.. mam twojego Staszka i tą całą PO z PSL em i Nowoczesną razem wzięte . Nie zreformuje się państwa jak takie Staszki będą bronić swoich i komuszych interesów . Ale co się odwlecze to nie uciecze .
~ $€£
10 miesięcy temu ocena: 83%  7
Duda możesz podać łapę Gersdorf bo jesteś takiej samej nacji jak i ona. U pędzącego królika zjesz z nią kolację ://// O to weto właśnie im chodziło...
~ PITER
10 miesięcy temu ocena: 69%  6
PREZYDENT ALBO NAIWNY ALBO SŁABY - BO ULEGŁ PRESJI ŁAJDACTWA ... ALBO WIE COŚ , O CZYM MY NIE WIEMY ...???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MATKOWSKI
10 miesięcy temu ocena: 58%  5
VETO, to kolejny PIS na wodę, który zaordynował J.. Kaczyńskim. Ten ruch pozwala Pis wycofać się z twarzą ze zmmian, a opozycji upajac się pozorną wygraną. Tymczasem, to była jedynie próba generalna. Widząc zajadły opór drobnej części Polaków (opozycji) i liberalnego Zachodu, wycofano trefne ustawy. Po tempie prac nad tymi dokumentami i po ilosci zawartych w nich błędów można sądzic, ze były to akty prowioryczne, przeznaczone do kosza. Dzięki zapowiedzi veta, wzrosło zaufanie do Pana Prezydenta. W efekcie, zaproponowane przez niego nowe wersje ustaw, które najpewniej będą zawierały jedynie kosmetyczne poprawki, zostaną przyjęte życzliwiej. I O TO WLASNIE CHODZI!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PoPis siebie warci. Myślą, że z glupkami mają do czynienia
10 miesięcy temu ocena: 50%  4
Trafiłeś w 100%. Dziwię się tylko martuzali, że dał się nabrać na tą ustawkę. Przecież tę metodę platfusy stosowały kilkukrotnie, straszyły czymś, potem się wycofywali i mieli sukces. Pisiorki tę metodę udoskonaliły. Chcieli ptzepchnąc ustawę o sądach powszechnych i przepchneli. A ustawy o KRS i SN to były jedynie króliki, tak jak 25groszy opłaty paliwowej.
~ Ola
10 miesięcy temu ocena: 40%  3
Bardzo dobra decyzja prezydenta!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Radecki
10 miesięcy temu ocena: 71%  2
Veto to dobra decyzja?!? Przecież tak naprawdę to veto, to dalej status quo i podtrzymanie POstkomunistycznego bagna wymiaru niesprawiedliwości!!! To wygrana POstkomunistów!!! I PODTRZYMANIE STAREGO UKŁADU POSTKOMUNISTYCZNEGO W SĄDACH I PROKURATURACH!
R E K L A M A