Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Prosto z DK 11/15: Korki, korki, korki… Obłęd!

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    26.10.2017
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
Roboty drogowe na DK 11/15 w okolicach Klęki (gm. Nowe Miasto)Roboty drogowe na DK 11/15 w okolicach Klęki (gm. Nowe Miasto) fot. Internauta jarocinska.pl

Droga krajowa nr 11/15. DK 11/15. Remont na DK 11. Utrudnienia na drodze krajowej w kierunku Poznania

R E K L A M A

[AKTUALIZACJA, piątek 14:00]

Przed nami piątkowy szczyt komunikacyjny. Tymczasem już teraz sytuacja na drodze krajowej 11/15 nie jest godna pozazdroszczenia.

- Jedziemy od Klęki i w tej chwili korek sięga początku obwodnicy Jarocina – informuje jedna z czytelniczek. Na dowód pokazuje zdjęcie aktualnej sytuacji.

[15:34]

- Taki krajobraz przez Witaszyce. 52 tiry na odcinku 3 km – komentuje z kolei pani Agnieszka i pokazuje zdjęcie. Widać ewidentnie, że w korku, na remontowanym odcinku, zostali tylko kierowcy dużych pojazdów, które nie mogą korzystać z lokalnych alternatyw.

- Super, że jest obwodnica Jarocina, tylko ona nie rozwiązuje problemu ogromnego ruchu. Powinna w błyskawicznym tempie powstać według pierwotnego planu i wychodzić za Kotlinem – dodaje mieszkanka.

Prosto z drogi krajowej nr 11 pisze do nas pani Justyna. „Droga zakorkowana od CPN-u w Nowym Mieście aż do Klęki do świateł. Nie wiem, jak dalej, ale obłęd. Musimy uzbroić się w cierpliwość” - informuje nasza czytelniczka.

 

 

Problemy na tym odcinku są od kilku tygodni, bo od tego czasu drogowcy remontują fragment między Wolicą Pustą (zjazd z obwodnicy Jarocina), a Nowym Miastem [ZOBACZ TUTAJ]

 

Problem jest tym większy, że jednocześnie trwa wykładanie nowej nawierzchni tuż za Jarocinem w kierunku Witaszyc [ZOBACZ WIĘCEJ TUTAJ].

 

Kierowcom nie pozostaje nic innego, jak rzeczywiście uzbroić się w cierpliwość. Oczywiście auta osobowe mogą szukać alternatyw.

 

Jadąc w kierunku Jarocina w Klęce skręcamy na Żerków, a następnie na Radliniec. Tam można wjechać na węźle Mieszków na DK 11, lub zjechać na stary odcinek krajówki.

Osoby, które chcą jechać dalej na Kalisz powinny na węźle Jarocin wybrać drogę na Wolę Książęcą, a następnie do Witaszyc. Pozwoli to na objazd korkujących się odcinków.

 

W Nowym Mieście, tuż za mostem, można też skręcić w prawo, a następnie przez Chociczę, Boguszyn, Kolniczki i Panienkę dojechać do DK 12.

 

Kto może powinien też unikać wjeżdżania do Jarocina od strony wschodniej drogą 443. Na ul. Św. Ducha trwa przebudowa skrzyżowania. Powstaje tam lewoskręt. Mimo wahadłowego kierowania ruchem, w szczycie tworzą się korki [ZOBACZ TUTAJ]

 

Pocieszające jest to, że jak informuje GDDKiA utrudnienia na obu odcinkach mają się zakończyć jeszcze w tym tygodniu.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
~ janek
ponad rok temu 7
Bardzo wdzięczny temat dla ZPl - wypadki drogowe, korki....
~ Remi
ponad rok temu 6
Tak wielce narzekacie a jak zrobiła to wypadek za wypadkiem będzie..
~ podróżnik
ponad rok temu 5
Czy ktoś wie jak wygląda dziś przejazd tam ?
~ zen
ponad rok temu ocena: 0%  4
macie dobrą zmianę !to jest zasługa pisu
~ Krzyżóweczka
ponad rok temu ocena: 100%  3
Ale głupoty piszecie z tymi objazdami. Przecież źródło korka jest właśnie w Klęce, więc jak ktoś ma w Klęce skręcić na Radliniec? Jak już dojechał do Klęki, to kierowanie się na Radliniec mija się z celem. Poza tym w Nowym Mieście tuż za mostem jeżeli ktoś skręci w prawo to wjedzie najpierw na parking, a później do lasu :) Chodzi o to drugie skrzyżowanie, a nie pierwsze. Swoją drogą ludzie nie wiedzą jak mają jechać w korku. Jak już puszczają ruch to niektórzy jadą 40km/h zamiast jechać jeden za drugim płynnie. Poza tym blokowane jest skrzyżowanie w Klęce.
R E K L A M A
~ Kierowca
ponad rok temu ocena: 100%  2
Wystarczy ze bada pracować od 8.30 do 15.30 żeby przetrwać największe natężenie ruchu w godzinach szczytu komunikacyjnego i później powrót do pracy od 18.30 do 5.30 szybko sprawnie i bez kłopotu praca przez cały tydzień na okrągło trasy zrobione szybko sprawnie i po kłopocie po korkach ale po co organizować prace w ten sposób nie warto . :-( przykre ale prawdziwe współczuje wszystkim z trasy DK11
~ uzytkownik
ponad rok temu ocena: 87%  1
Odradzam wszystkim jadącym DK11 do Poznania w "normalnych" godzinach np do Poznania,ja wyjątkowo musiałem jechać niedawno i jest MASAKRA,tragedia,dno i 10 metrow mułu. Korek zaczyna sie juz na nowej obwodnicy Jarocina wiec 20 min stalem żeby dojechac do tego ronda...tak tak ,tego nowego ronda przed Jarockiem a później było tylko gorzej,razem ponad godzina ! Godziny południowe. W podroż powrotną do Poznania wolałem jechac troszke dalsza drogą przez Wrześnie i podarowałem sobie 11-kę bo nie warto. Ponoć jest ona przejezdna w godzinach wieczornych i nocnych ale trzeba uwazac na "progi" których drogowcy oczywiscie, nie frezowali czy ścieli zostawiajac 5 cm roznice miedzy frezowanana wierzchnia a dotychczasowa ale po ch... niech sobie ludzie rozwalają zawieszenia.Aha takich progow na trasie do poznania jest kilkanascie...Ale poza tym jest swietnie!...chyba,ze tylko mi sie tak trafilo i miałem pecha :)
R E K L A M A
R E K L A M A