Przeciwmgłowe z głową

Opublikowano:
Autor:

Przeciwmgłowe z głową - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jesień to mało przyjemna pora dla kierowców – szybko zapadający zmrok, zalegające na drodze liście czy opady, mogą skutecznie odebrać przyjemność z jazdy. Z punktu widzenia bezpieczeństwa ruchu najgorsze są jednak mgły. Nasze auta wyposażone są w światła przeciwmgłowe, ale czy wykorzystujemy je właściwie?

W listopadowe wieczory kilkukrotnie w tym roku towarzyszyły nam już mgły. Zmuszeni byliśmy zmniejszyć prędkość, wyjątkowo skupić się na jeździe oraz włączyć światła przeciwmgłowe. Jednak czy wszyscy wiemy, jak właściwie wykonać ostatnią z tych czynności, tak, by nie oślepiać innych użytkowników ruchu, a także nie narazić się na mandat?

Samochody wyposażone są przynajmniej w jedno tylne, czerwone światło przeciwmgłowe. Zgodnie z przepisami, intensywne światło, mające „pokazać” nas jadącym za nami kierowcom, możemy włączyć dopiero, gdy widoczność spadnie poniżej 50 metrów. Z kolei jeśli chodzi o przednie, białe bądź żółte światła przeciwmgłowe, ich wykorzystanie jest możliwe w warunkach zmniejszonej widoczności, a także od zmierzchu do świtu w warunkach dobrej przejrzystości powietrza na krętym odcinku, oznaczonym odpowiednimi znakami (A-3 „niebezpieczne zakręty”) oraz tabliczką (T-5 „droga kręta”) .

Więcej o światłach przeciwmgłowych piszemy w najnowszym "Życiu Pleszewa".

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE