Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AGoogle Projekt A1

Przekaż 1% podatku dla potrzebujących z naszego powiatu!

› Aktualności› Wydarzenia 6 miesięcy temu    17.03.2019
Piotr Budnik
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A

Przekaż 1% podatku dla potrzebujących z naszego powiatu!

Ponad pół miliona złotych przekazujemy co roku organizacjom pożytku publicznego, rozliczając się z fiskusem. Zapewne większość z tej kwoty trafia na subkonta dzieci oraz osób, które mieszkają na naszym terenie, po sąsiedzku, bądź w inny sposób są z nim związane. Podobnie, jak w poprzednich latach, wznawiamy naszą akcję, prosząc naszych czytelników, by wypełniając PIT nie zapomnieli o 1% i przekazali go na naszych mieszkańców.


 

Bartłomiej Pankowiak

            Ma 30 lat, niedawno dowiedział się, po wielu cierpieniach i badaniach, że choruje na  Zespół Arnolda Chiariego typu I. - Gwałtowny, przeszywający ból głowy, utrata wzroku przy kichnięciu, czy śmiechu. Wiedziałem, że coś jest nie tak. Wykonałem wiele kosztownych badań, by usłyszeć diagnozę - opowiada Bartek. Jak się okazuje, jest to wada wrodzona. - Potworne bóle głowy, drgawki, bezpodstawne utraty przytomności, ból odczuwany nawet przy najmniejszym ruchu, powolne tracenie wzroku, pogorszenie się słuchu - to tylko niektóre z objawów choroby, która ciągle się pogłębia. Moim ratunkiem jest operacja przecięcia nici końcowej rdzenia kręgowego - mówi Bartek Pankowiak z Dobrzycy. Choroby na co dzień nie widać. Tylko on czuje ten ból. Widzą to bliscy chłopaka, którzy cierpią razem z nim. Jedyna nadzieja, to operacja w Institut Chiari & Syringomyelia & Skolioza w Barcelonie. Bartka już na nią zakwalifikowano, a dzięki akcji zbiórki pieniędzy przez fundację, której jest podopiecznym oraz serwis "siepomaga", dojdzie ona do skutku. Pieniądze będą jednak nadal potrzebne: na badania kontrolne, wizyty lekarskie, rehabilitację. - Jestem osobą młodą, prowadzę własną działalność gospodarczą, spełniam marzenia, podróżuję. Gdybym miał oddawać się tylko przyjemnościom w związku z realizacją moich hobby, nie miałbym czasu spać. Jestem osobą pełną pasji. Komponuję muzykę, tworzę aranżacje muzyczne, piszę piosenki dla dzieci. Jestem również informatykiem z zamiłowania. To wszystko - to moje życie. Nie chcę tego stracić... - dodaje Bartek Pankowiak.

Fundacja Blisko Ciebie

KRS: 0000404633

Cel szczegółowy: Bartłomiej Pankowiak


 

Judyta Guz z Kowalewa

            Judyta ma 24 lata. Uczęszcza na zajęcia do Ośrodka Wsparcia w Pleszewie. Jej pasje to: gotowanie i śpiewanie. Dawniej chodziła do szkoły specjalnej w Pleszewie, gdzie miała swoja ukochaną nauczycielkę, panią Kasię. Do dziś utrzymują ze sobą kontakt. - Pani Kasia mnie odwiedza, ale ja także jeżdżę do niej - mówi Judyta. Dziewczyna choruje na przepuklinę oponowo-rdzeniową oraz wodogłowie. Nie chodzi. W ośrodku ma zapewnioną rehabilitację i rozmaite zajęcia. - Lubię tańczyć, śpiewać, żartować i w ogóle, wygłupiać się. Taka wesoła ze mnie dziewczyna - śmieje się Judyta. Pomoc z 1% podatku chciałaby przeznaczyć na turnusy rehabilitacyjne, które jej najbardziej pomagają.

KRS 0000037904

Cel szczegółowy: "11151 JUDYTA GUZ"


 

Ania i Igor Grabowscy z Pleszewa

Ania ma dziś 17 lat, a Igor – 11. Oboje są chorzy. Mają orzeczoną niepełnosprawność i są podopiecznymi Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Ania urodziła się w 30-tym tygodniu ciąży. Do dziś przeszła już kilka operacji: usunięcia jajnika, torbiela oraz dwie operacje kolan. Jest po osteotomii. Igor, z powodu niedotlenienia okołoporodowego ma zaburzony rozwój psychoruchowy oraz integrację motosensoryczną. Chłopiec chodzi do szkoły specjalnej, gdzie jest objęty terapią pedagogiczną, logopedyczną, psychologiczną i neurologiczną. Ze względu na koślawość kolan wymaga intensywnej rehabilitacji i opieki ortopedycznej. – Od pięciu lat moje dzieci poddawane są rehabilitacji. Wiąże się to jednak z ogromnymi kosztami. NFZ finansuje tylko małą część tych wydatków. W chwili obecnej nasza sytuacja finansowa jest bardzo trudna. Rodzinę utrzymuje tylko mąż, który ze względu na niepełnosprawność pracuje w zakładzie pracy chronionej – mówi Ewelina Grabowska, mama Ani i Igora. Rodzice nie są w stanie ponieść całych kosztów tak ważnej dla dzieci rehabilitacji, która daje ogromne efekty. – Trudno mi prosić o pieniądze wiedząc, że każdy ma swoje problemy, troski i smutki. Ale to właśnie dzięki ludziom dobrej woli moje dzieci mogą dostać szansę na kompleksową rehabilitację, a tym samym na możliwość funkcjonowania w przyszłości. Z góry dziękuję za jakąkolwiek okazaną pomoc i dobre serce – mówi pani Ewelina.

FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”

UL. ŁOMIAŃSKA 5, 01-685 WARSZAWA

ALIOR BANK SA 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

TYTUŁEM: 25460 GRABOWSKA ANIA I IGOR – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

 

KRS 0000037904

CEL SZCZEGÓŁOWY: 25460 GRABOWSKA ANNA I IGOR


 

 

PODOPIECZNI FUNDACJI "HUMANA"

 

Antosia z Pleszewa

            W 2017 roku Antosia doznała oparzeń termicznych mnogich części ciała ok. 50% powierzchni III stopnia - brody, klatki piersiowej, kończyny górnej lewej i kończyny dolnej lewej. Od nieszczęśliwego wypadku minęły już 2 lata, Antosia rośnie, rozwija się. Dzięki wsparciu wielu darczyńców fundacja "Humana" mogła zrefundować koszt zakupu 3 ortez uciskowych, oraz 2 operacji. Pierwszą ortezę szytą we Francji zakupiono w sierpniu 2017 roku, w styczniu 2018 zakupiono drugą, tym razem szytą w Łodzi. W październiku 2018 roku specjalista z Krakowa wykonał pierwszą operację, którą miała na celu uwolnienie przykurczu pachy, dołu łokciowego, nadgarstka lewego - Z-plastyka. Kolejna operacja odbyła się w listopadzie 2018r. -uwolnienie przykurczu dołu podkolanowego - Z-plastyka wielokrotna. W styczniu 2019 roku zakupiono trzecią ortezę uciskową szytą w Łodzi.

KRS 0000460069

CEL SZCZEGÓŁOWY: DLA ANTOSI


 

Eryk

Jest 12- letnim wychowankiem Domu Dziecka w Pleszewie. Ma wadę wrodzoną - nieprawidłowo ukształtowaną lewą dłoń, a niewykształcone palce utrudniają chłopcu normalne funkcjonowanie.

KRS 0000460069

CEL SZCZEGÓŁOWY: DLA ERYKA


 

Agata

Agata jest wychowanką pleszewskiego domu dziecka. 18-latka cierpi na Zespół Sturge'a-Webera, który objawia się naczyniakiem płaskim twarzy oraz atakami padaczki. Agata jest pod stałą kontrolą neurologa, a także systematycznie zażywa leki, które skutecznie zmniejszają napady padaczkowe. Zmiany skórne mogą być poddane laseroterapii, co pozwala na rozjaśnienie lub częściowe usunięcie znamienia. Przed Agatą liczne konsultacje medyczne, dlatego ważne jest wasze wsparcie!

KRS 0000460069

CEL SZCZEGÓŁOWY: DLA AGATY


 

Antoś z Pleszewa

 Ten mały mieszkaniec Pleszewa urodził się w 30 tygodniu z wagą 680 gram. U maluszka zdiagnozowano: wadę serca, niewydolność oddechową, niedokrwistość wcześniaków i torbiel w splocie naczyniowym komory mózgu. Rodzice Antosia, choć są bardzo młodzi walczą o niego z całych sił. Warto ich wspierać!

KRS 0000460069

CEL SZCZEGÓŁOWY: DLA ANTONIEGO


 

Zdzisława z gminy Chocz

W 2015 roku u pani Zdzisi zdiagnozowano ostrą białaczkę szpikową. Po licznych chemiach w lipcu 2018 roku nastąpiła transplantacja szpiku. Od tego czasu pani Zdzisia musi co trzy tygodnie wracać do szpitala, a także zażywać leki.

KRS 0000460069

CEL SZCZEGÓŁOWY: DLA ZDZISI


 

OSP Pleszew

Pleszewscy strażacy jak co roku kierują prośbę do wszystkich identyfikujących się z OSP, o wspólne zaangażowanie się w kampanię 1% podatku. Środki uzyskane z 1% za pośrednictwem Związku OSP RP wspomogą Pleszewską Straż Pożarną w działaniach na rzecz mieszkańców miasta i gminy.

KRS 0000116212

CEL SZCZEGÓŁOWY: OSP PLESZEW, UL. OGRODOWA 13, 63-300 PLESZEW

 


 

WAŻNE INFORMACJE:

 

JAK PRZEKAZAĆ 1 PROCENT PODATKU NA RZECZ OPP?

Kto może przekazać jeden procent podatku organizacji pożytku publicznego?

- podatnik podatku dochodowego od osób fizycznych,

- podatnik opodatkowany ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,

- podatnik objęty liniową, 19-procentową stawką podatku,

- podatnik uzyskujący dochód z odpłatnego zbycia papierów wartościowych oraz pochodnych instrumentów finansowych.

 

KROK 1

            Należy wybrać organizację pożytku publicznego, na rzecz której chcemy przekazać 1% podatku.

            Lista organizacji uprawnionych do otrzymywania 1% podatku, a więc: posiadających status opp na dzień 30 listopada 2008 r., nie prowadzących działalności gospodarczej, polegającej na wytwarzaniu wyrobów przemysłu elektronicznego, paliwowego, tytoniowego, Spirytusowego, winiarskiego, piwowarskiego, a także pozostałych wyrobów alkoholowych o zawartości alkoholu powyżej 1,5%, oraz wyrobów z metali szlachetnych albo z udziałem tych metali, lub handlu tymi wyrobami, została opublikowana w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej MONITOR POLSKI z dnia 31 grudnia 2008 r. ukazało się Obwieszczenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 grudnia 2008 r. w sprawie wykazu organizacji mających status organizacji pożytku publicznego na dzień 30 listopada 2008 r. (Nr 96, poz.827)


KROK 2

            Należy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT-28, PIT-36, PIT- 36L, PIT-37 lub PIT - 38.

            W odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego wpisujemy nazwę organizacji pożytku publicznego, jej numer KRS i kwotę, którą chcemy przekazać na rzecz tejże organizacji. Kwota nie może przekraczać 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

            Podatnik może także zamieścić dodatkowe informacje, dotyczące jego preferencji, co do rozdysponowania środków z 1% przez organizację pożytku publicznego (np. konkretny cel), w rubryce Inne informacje, w tym ułatwiające kontakt z podatnikiem. Urząd Skarbowy przekaże następnie łączną kwotę, którą podatnicy przekazali danej organizacji, na jej konto.

 

Dodatkowe informacje:

- 1% można przekazać tylko w zeznaniach podatkowych złożonych w terminie.

- W przypadku niezgodności numeru KRS i nazwy organizacji w zeznaniu podatkowym, podatnik zostanie wezwany do złożenia wyjaśnień.

- Podatnik nie może podzielić swojego 1% na kilka organizacji.

 

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Rafał
6 miesięcy temu 1
Warto pomagać! Szczególnie, że to nic nie kosztuję! 1% w przypadku większych firm to dużo pieniędzy, https://ubezpieczeniakosteleck...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji