Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Przyczepa już jest, teraz strażacy z Kuchar czekają na nowy samochód

› Aktualności 9 miesięcy temu    13.08.2017
Redakcja
komentarzy 0 ocen 7 / 100%
A A A
 fot. arch. OSP Kuchary

Gmina Gołuchów. Kuchary. Jeszcze w tym roku ogniowcy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kucharach powinni otrzymać nowy samochód do akcji ratowniczych. Pojazd kosztować będzie ok. 200 tys. zł.

 

R E K L A M A

- Cieszymy się z tej inwestycji. Nowy samochód pozwoli nam zastąpić starego i wysłużonego żuka - opowiada Marek Garczarek, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kucharach.

Radni zapisali niedawno w budżecie dotację w wysokości 80 tys. zł na zakup lekkiego samochodu dla tej jednostki.

- Budują się fabryki, miejscowość też jest w takim położeniu, że konieczne są często różne działania, aby było tam bezpiecznie - komentował podczas ostatniej sesji m.in. radny Paweł Mielcarek.

Nowy samochód ma wspomniane bezpieczeństwo poprawić.

- Cel jest jak najbardziej zasadny, miejscowość położona jest przy drodze krajowej, poza tym OSP Kuchary to marka sama w sobie - dodawał również radny Andrzej Biesiada.

Jak zaznacza z kolei wójt gminy, cała inwestycja to koszt ok. 200 tys. zł. - We wniosku, jaki składaliśmy, podkreślaliśmy m.in. to, że OSP Kuchary to najliczniejsza jednostka w gminie - komentuje wójt, Marek Zdunek.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, nowy samochód powinien trafić do jednostki jeszcze w tym roku.

- Wspomniany pojazd to lekki samochód ratowniczo-gaśniczy z agregatem wysokociśnieniowym i zbiornikiem wody - tłumaczył szczegóły techniczne, podczas niedawnej sesji, skarbnik gminy Zdzisław Gorzeliński.

Sami strażacy nie ukrywają, że sprzęt przyda się bardzo, tym bardziej, że w dzisiejszych czasach praca strażaka wymaga wielu interwencji na różnych polach. - To nie tylko wypadki, ale także akcje takie jak wyjmowanie łabędzia z lodu czy zdjęcie kota z drzewa - wylicza na koniec prezes OSP z Kuchar.

R E K L A M A
+ 7 głosów: 7 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Janek
9 miesięcy temu ocena: 100%  1
Co redaktor ma na mysli piszac "ogniowcy"? Bo nie bardzo rozumiem a w słowniku nie moge znaleźć takiego określenia !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A