Pucharowy awans LKS-u i Stali

Pucharowy awans LKS-u i Stali - Zdjęcie główne

LKS Gołuchów i pleszewska Stal zgodnie awansowali do IV rundy Okręgowego Pucharu Polski edycji 2015/2016, pokonując na wyjazdach swoich rywali.

LKS zwyciężył w Opatówku miejscowy KS 3:1. Gołuchowianie dominowali na boisku, a przed przerwą jedynego gola wbił Mateusz Kubiak. Gospodarze w zamieszaniu w podbramkowym doprowadzili do wyrównania, ale z remisu cieszyli się tylko cztery minuty. Mateusz Szkudlarski uruchomił wówczas prostopadłym podaniem Przemysława Skibiszewskiego, a ten okazji nie zmarnował. Wynik meczu ustalił Jakub Kościelniak. Stal wygrała w Żerkowie z GKS-em 4:1. Do przerwy był remis 1:1, bo na trafienie gospodarzy odpowiedział Alan Mann, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu wolnego Tomasza Zawady. Mecz rozstrzygnął się w odstepie czterech minut, bo tyle potrzebowali stalowcy, by wbić po przerwie trzy gole. Rozpoczął Tomasz Zawada (asysta Remigiusza Korzeniewskiego), poprawił Krystian Benuszak, który minutę później po podaniu od Tomasza Zawady ustalił rezultat potyczki, strzelając swojego drugiego gola.