Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Regularny rozwój gwarancją sukcesu

› Gospodarka ponad rok temu    7.03.2017
Artykuł partnera
komentarzy 0 ocen 16 / 75%
A A A

Prawie osiem milionów złotych wynosi wartość innowacyjnego projektu przygotowanego w ubiegłym roku przez Jarocińską Fabrykę Obrabiarek. - Wiemy, że tylko regularny rozwój technologii i podnoszenie jakości naszych usług pozwoli nam odnieść sukces na rynku - mówi Robert Tondaś - prezes zarządu spółki.

Jarocińska Fabryka Obrabiarek to firma z ponad siedemdziesięcioletnią tradycją. Od kilkunastu lat należy do skandynawskiej grupy producentów frezarek SMG - Swedish Machine Group. 65% produkcji wysyłana jest na eksport, przede wszystkim do Niemiec, Szwecji i Francji. JAFO to także jeden z największych pracodawców na Ziemi Jarocińskiej. Regularnie rozwija i modyfikuje park maszynowy. - Sukcesywnie inwestujemy w rozwój nowych technologii. Zależy nam na tym, żeby zawsze być na bieżąco. Jesteśmy obecni na targach branżowych, z których przywozimy nagrody i wyróżnienia - mówi prezes.

Unijne wsparcie
W ubiegłym roku firma opracowała innowacyjny projekt o wartości prawie ośmiu milionów złotych, na który pozyskała prawie trzy miliony wsparcia z Funduszy Europejskich w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. - Celem naszego projektu jest przede wszystkim wzrost konkurencyjności, produktywności i efektywności naszej spółki. Inwestycja nie jest zwykłą wymianą zużytego parku technicznego, ale obejmuje wdrożenie do produkcji innowacyjnej w skali światowej rodziny frezarek FNJB35H. Zadanie to odbywać się będzie przy użyciu najnowocześniejszych i najbardziej wydajnych maszyn, urządzeń i technologii dostępnych obecnie na świecie - tłumaczy prezes JAFO.

R E K L A M ANowe miejsca pracy
- Dzięki nabyciu nowoczesnego sprzętu zwiększymy nasze zdolności produkcyjne. W związku z tym do końca roku zamierzamy przyjąć do pracy kolejne 20 osób - zapowiada Robert Tondaś. - Rekrutację rozpoczniemy od drugiego kwartału. Dla zainteresowanych mamy ofertę pracy na następujących stanowiskach: technolog, technolog programista, konstruktor, operator CNC, specjalista ds. gospodarki narzędziowej, kontroler jakości, monter obrabiarek, elektronik - automatyk, mechanik (praca związana z utrzymaniem sprawności maszyn i urządzeń) - dodaje. Unowocześnienie parku maszynowego poprawi konkurencyjność i sprawi wzrost przychodów ze sprzedaży oferowanych przez JAFO produktów i usług. Planowane jest również zwiększenie eksportu do 75%.

Nie tylko obrabiarki
JAFO to nie tylko produkcja najnowocześniejszych obrabiarek. To także szeroka oferta usług przemysłowych. Spółka prowadzi remonty wyprodukowanych przez siebie maszyn oraz frezarek i tokarek innych firm. Wykonuje również komponenty i części do maszyn. Zajmuje się również serwisowaniem.Nauka zawodu
Od wielu lat JAFO prowadzi także praktyczną naukę zawodu. Zajęcia teoretyczne odbywają się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. - Wszyscy absolwenci otrzymują od nas propozycję pracy, zapewniamy im również możliwość dalszego kształcenia. Aktualnie prowadzimy nabór na rok szkolny 2017/2018 w zawodach: operator obrabiarek skrawających oraz mechanik - monter maszyn i urządzeń - mówi Robert Tondaś. - Oferujemy także staże i bardzo ciekawą formę jaką są studia dualne. To połączenie nauki z praktyką. Przez tydzień studenci chodzą na wykłady, a w kolejnym uczą się zawodu pracując w fabryce. Wyróżniający się studenci mają szansę na zatrudnienie w naszej firmie. Zależy nam na ciągłym rozwoju naszej kadry - dodaje prezes JAFO.

Jarocińska Fabryka Obrabiarek S.A.
Jarocin, ul. Zaciszna 14
tel. (62) 747 26 01
fax. (62) 747 27 15
www.jafo.com.pl
email: jafo@jafo.com.pl

R E K L A M A
+ 12 głosów: 16 (75%) 4 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
R E K L A M A