Remis LKS-u, porażka Stali

Remis LKS-u, porażka Stali - Zdjęcie główne

LKS Gołuchów po raz trzeci z rzędu zremisował swój mecz. Pleszewska Stal poniosła trzecią tej wiosny porażkę.

Drużyna LKS-u Gołuchów do 93. minuty meczu przegrywała z rywalami z Opatówka, a mimo tego mogła pokusić się o zdobycie kompletu punktów. Od 17 minuty gołuchowianie, którzy musieli sobie radzić bez „wykartkowanych” Michała Laluka i Marcina Szymkowiaka, przegrywali 0:1, bo Mateusz Spychalski wygrał rywalizację „jeden na jeden” z Tomaszem Szymkowiakiem. Zanosiło się na dziesiątą porażkę w sezonie ekipy Macieja Dolaty. Ale gracze LKS-u grali do końca. W 93’ Krzysztof Czabański wyprowadził akcję skrzydłem i dośrodkował piłkę na głowę Dawida Guźniczaka. 1:1! A mogło być jeszcze lepiej. Minutę później Krystian Benuszak znalazł się w sytuacji „sam na sam” z Adamem Dwornikiem, jednak górą był bramkarz „Kosy”.

KS OPATÓWEK – LKS GOŁUCHÓW 1:1 (1:0)

LKS Gołuchów: Tomasz Szymkowiak , Paweł Majusiak (80’ Adrian Hajdasz), Grzegorz Kuś, Krzysztof Czabański, Marcin Wandel, Dawid Gużniczak, Mateusz Szkudlarski, Paweł Stempień (70’ Szymon Hajdasz), Maciej Marcinkowski, Szymon Gałczyński (30’ Patryk Cierniewski), Krystian Benuszak

1:0 – Mateusz Spychalski (17’) 1:1 – Dawid Guźniczak (93’ głową)

Pleszewska Stal przegrała tej wiosny już trzeci mecz, tym razem wyjeżdżając „na tarczy” z Czekanowa. Po pół godzinie gry nic nie wskazywało na porażkę, bo stalowcy wygrywali 2:0. Gabriel Sołtysiak dośrodkował piłkę na głowę Błażeja Ciesielskiego i piłka po raz pierwszy wpadła do siatki. Na 2:0 podwyższył Jacek Pacyński, który wykorzystał nieporozumienie w szeregach obronnych gospodarzy. Niestety, sześćdziesiąt sekund później było już 2:1, a gola „na raty” strzelił Eryk Leśnierowski. Pierwsze jego uderzenie Tobiasz Wojcieszak wybronił, ale zawodnik Piasta już skutecznie poprawił głową. Jeszcze przed przerwą było 2:2, a akcję czekanowskiej drużyny wykończył głową Tomasz Adamczyk. Pod koniec meczu miejscowi zadali decydujący cios. Po błędzie naszej defensywy w sytuacji „sam na sam” znalazł się Kacper Grzmil i sytuacji „jeden na jeden” z Tobiaszem Wojcieszakiem nie zmarnował.

PIAST CZEKANÓW – STAL PLESZEW 3:2 (2:2)

KS Stal Pleszew: Tobiasz Wojcieszak, Gabriel Sołtysiak (58’ Michał Siuda), Jakub Klauza, Tomasz Kapałka, Michał Kozłowski, Łukasz Jańczak, Damian Stasiak (68’ Emil Poczta), Patryk Kaczmarek, Tomasz Zawada, Błażej Ciesielski, Jacek Pacyński

0:1 – Błażej Ciesielski (14’ głową) 0:2 – Jacek Pacyński (31’) 1:2 – Eryk Leśnierowski (32’ głową) 2:2 – Łukasz Adamczyk (38’ głową) 3:2 – Kacper Grzmil (83’)