Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Remont ul. 70 Pułku Piechoty rozpocznie się jesienią?

› Aktualności 4 miesiące temu    17.04.2019
Redakcja
komentarzy 11 ocen 0 / 0%
A A A

Pleszew. Kowalew. Podczas ostatniej sesji do budżetu powiatu wprowadzono 200 tys. zł na przebudowę drogi z Pleszewa do Kowalewa.

 

Wielomilionowa inwestycja od dawna stoi pod znakiem zapytania. Tym razem władze starostwa liczą, że w ramach nowego rozdania - z Funduszu Dróg Samorządowych - w końcu uda się przeprowadzić tak bardzo oczekiwany przez mieszkańców remont.

Przypomnijmy: prób pozyskania pieniędzy na remont ul. 70. Pułku Piechoty było w ostatnim czasie wiele. Władze starostwa składały wnioski - m.in. w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej czy rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowego. Niestety, bezskutecznie. Albo byliśmy pod kreską albo dopiero na liście rezerwowej. Starostwo się jednak nie poddaje.

Więcej przeczytasz wkrótce w papierowym wydaniu "Życia Pleszewa"

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (11)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ mieszkaniec
4 miesiące temu ocena: 100%  11
To nie starosta zamieścił ten baner lecz wiecznie młody Adamek, który opuścił co prawda ratusz pleszewski ale teraz pilnuje Wasilewskiego. Ten wiecznie młody staruszek pisał jak denerwuje go ta droga. I co. Nie jest łatwo, teraz lepiej widać, że poprzednie władze mniej gadały a więcej robiły ... Panier Adamek mnie tyle dróg gminnych w pańskiej gminie wciąż denerwuje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ K
4 miesiące temu 10
Remont by się przydał żeby autobusy linii pleszewskich mogły gładko sunąć.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ refran
4 miesiące temu ocena: 100%  9
Jeżeli remont tej drogi stoi pod znakiem zapytania, to dlaczego przed wyborami samorządowymi Pan Starosta umieścił wielki baner z informacją, że droga ta będzie remontowana w roku 2019, czyżby była to tylko "kiełbasa wyborcza"?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Powiatowiec
4 miesiące temu ocena: 89%  8
Aktualny pan Starosta z powodu swojej niewiarygodności przegrał wybory do Rady Powiatu, ale dzięki pleszewskiej kaście "wiecznych samorządowców" i "stowarzyszeniu" Pleszewskie Towarzystwo Wzajemnej Adoracji ponownie jest u władzy. Poza tym reprezentuje on PSL a co to jest za klika wszyscy widzimy.
~ Piter
4 miesiące temu ocena: 100%  7
Tylko proszę nie robić ścieżki rowerowej z kostki brukowej. Po tym się tragicznie jeździ (i chodzi) nawet jak jest nowa. Nierówności na takich nawierzchniach powstają bardzo szybko a z naprawami to już się nikt nie kwapi. Może jest szansa na nawierzchnię asfaltową (dużo tańsza) lub z tartanu (też sporo tańsza). Skoro to ma być droga dla rowerów to niech będzie dobra dla rowerów. I to właściwie dotyczy wszystkich tras rowerowych.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ urzedas
4 miesiące temu ocena: 33%  6
A po co ścieżka rowerowa? Do Kowalewa jeździ /płynie/ motorówka, więc tylko poszerzyć i pogłębić koryto.
~ Zielony ale nie z KE
4 miesiące temu ocena: 91%  5
Pamiętajcie państwo starostwo, że przy tej drodze rosną ok. 100 letnie drzewa, które musicie wykarczować, bo droga musi być bez drzew, tak jak wszystkie dotychczasowe przez was remontowane.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ aaaa
4 miesiące temu 4
Worner, nie bój się, teraz już nie doprowadzi
~ rodzynka
4 miesiące temu 3
Diabli na pewno wiedzą ale nie powiedzą o co chodzi wornerowi, może ktoś z Pleszewian wie , to niech powie.
~ Zielony ale nie z KE
4 miesiące temu ocena: 100%  2
worner - ja to skomentowałem z przekorą,
~ worner
4 miesiące temu ocena: 50%  1
a ja bym je zostawił niech rosną przez nastepne 10, 100, 1000 lat a ich układ korzeniowy niech doprowadzi nową drogę, która mam nadzieje powstanie, do stanu obecnego.....