Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Robili budki dla bezdomnych kotów. Ludzie o wielkich sercach [FOTO]

› Aktualności 10 miesięcy temu    13.11.2017
Ewa Andersz-Wanat
komentarzy 4 ocen 2 / 100%
A A A

22 budki dla bezdomnych kotów zrobili ochotnicy, którzy spotkali się w Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich w Pleszewie. Na spotkaniu pojawiło się ponad 20 osób, którym koci los nie jest obojętny. Najmłodszy pomocnik miał 4 lata. Wszyscy przez ponad 3 godziny wspólnie przygotowywali ocieplane budki, wykonane z kartonów i styropianu, wyłożone w środku polarowymi kawałkami.

Budki będą wspierać koty wolno-żyjące w ich naturalnym środowisku w sezonie zimowym. W ciepłej i suchej budce kotom dużo łatwiej będzie przetrwać trudny, mroźny czas. Trafią one wszędzie tam, gdzie będą potrzebowały ich koty - na osiedla, działki, do parków. Oczywiście wszystko pod kontrolą i w porozumieniu z zarządcami danego terenu.

Podczas spotkania w CWIO udało się wykonać 22 domki dla kotów. Wszyscy, którzy chcieliby wesprzeć budowę kolejnych budek lub opiekują się kotami bezdomnymi i chcieliby postawić im budkę na zimę, mogą się skontaktować z wolontariuszami z azylu w Pleszewie pod nr 663/199-166.
 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (4)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Monika
  10 miesięcy temu ocena: 100%  4
  Budki niestety niezniszczalne nie są, ale prototypy już trochę przetrwały więc mamy nadzieję że zapewnią kotom na zimę trochę ciepłego i suchego miejsca. Oczywiście docelowo chcemy postawić solidne drewniane budki, ale musimy mieć rozeznanie gdzie ile kotów idt, żeby nie stawiać ich w ciemno bo to jest duże przedsięwzięcie. I spore koszty. Poprzez budki będzie łatwiej zorientować się gdzie jest najwięcej kotów i ułatwi to wyłapywanie zwierząt oraz kastracje, która także jest planowana. Może małymi krokami, ale wierzymy że uda się realnie poprawić los kotów oraz zapobiec nadmiernemu rozmnażaniu się. Każda pomoc się przyda bo niestety jeśli chodzi o koty to jest to trochę kwestia zmiany myślenia i podejścia, zbyt wiele osób traktuje koty jak szkodniki.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ nn
  7 miesięcy temu 3
  a może by tak miasto zakupiło domki dla kotów , inne miasta już to zrobiły
  ~ nn
  7 miesięcy temu 2
  a może by tak miasto zakupiło domki dla kotów , inne miasta już to zrobiły
  ~ Joa
  10 miesięcy temu ocena: 100%  1
  Podstawą jest wspieranie sterylizacji wolno żyjących kotów. Starania są oczywiście pozytywne, ale te budki widać, że są zupełnie amatorsko wykonane przetrwają bardzo krótko. Czy budki będą znajdować się w miejscach niedostępnych dla ludzi? Jeśli nie to będzie to straszliwa dla kotów pułapka i pole do popisu dla chuliganów, których niestety nie brakuje.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A