Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AWOZNY A1

Rokutów. O wyborze sołtysa zdecydowały zaledwie trzy głosy

› Aktualności 8 miesięcy temu    28.03.2019
Redakcja
komentarzy 44 ocen 0 / 0%
A A A
120 osób było uprawnionych do wyboru sołtysa w Rokutowie120 osób było uprawnionych do wyboru sołtysa w Rokutowie

Rokutów. Gmina Pleszew. To była niezwykle wyrównana walka o urząd sołtysa. W szranki stanęło dwóch kandydatów: dotychczasowy sołtys Grzegorz Szwedek oraz Piotr Wojcieszak.

 

Na zebranie sołeckie w Rokutowie, podczas którego decydowano kto ma zostać sołtysem na kolejne pięć lat przybyło 120 osób. Wszystko odbywało się w remizie strażackiej - wszystko oczywiście z powodu trwającego remontu sali wiejskiej.

Na urząd sołtysa kandydowały dwie osoby: obecny sołtys Grzegorz Szwedek oraz pretendent: Piotr Wojcieszak.

I jak się okazało o ostatecznym zwycięstwie zdecydowały dosłownie trzy głosy. Na 119 poprawnie oddanych głosów (jeden był nieważny) 61 osób poparło Grzegorza Szwedka, natomiast 58 osób było za Piotrem Wojcieszakiem. 

- Bardzo dziękuję wszystkim - także tym, którzy mnie nie popierali - komentował już po wszystkim Grzegorz Szwedek.

Wyraźny podział w Rokutowie zauważył obecny na zebraniu burmistrz Arkadiusz Ptak. - Ten podział widać choćby po wynikach głosowania - komentował, odnosząc się już później do gorącej dyskusji, która wywiązała się między samymi mieszkańcami.

Nie brakowało oczywiście także kolejnych pytań o budowę słynnej gminnej drogi - o czym dyskutuje się praktycznie co roku na zebraniu w Rokutowie. Burmistrz nie pozostawiał jednak złudzeń. - Nie mogę obiecać i nie obiecam budowy tej drogi - mówił wprost do mieszkańców. Zaznaczał jednak, że na pewno gmina będzie walczyć o inne kwestoe - choćby o dostęp do szerokopasmowego internetu, którego losy właśnie się ważą dla Rokutowa. Zapowiedział ponadto, że - jeśli będzie taka wola samych mieszkańców - w przyszłym roku dożynki miejsko-gminne - mogą zostać zorganizowane właśnie w Rokutowie.

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (43)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Mieszkanka Rokutowa.
  8 miesięcy temu ocena: 29%  43
  Przestańcie już obrażać naszego sołtysa... Grzegorz to bardzo dobry człowiek on jak i jego syn.. Bardzo pomocni Grzegorz w roli sołtysa jak i prywatnie.. Tak samo Szymon... Nigdy nie odmówi drugiemu pomocy.. I wcale nie robią tego tylko dla pieniędzy.. Dlatego darujcie sobie te komentarze... A państwo W. Niech wezmą się za robotę.. A nie pierdoly..
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ XYZ
  8 miesięcy temu ocena: 76%  42
  Kobieto daruj sobie ten komentarz ,jest już prawie tydzień po zebraniu I każdy żyje własnym życiem a ty nadal rzucasz błotem w tych ludzi. Piszesz aby wziąć się za robote a nie za pierdoły wiec sama sie do tego dostosuj.
  ~ Xx
  8 miesięcy temu ocena: 100%  41
  Dlatego mi wstyd , że mieszkam w tej miejscowości-przez ludzi ,którzy na każdym kroku ubliżają drugiemu jak osoby niżej w komentarzach. A co niedzielę każdy do kościoła pędzi
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Anonim
  8 miesięcy temu ocena: 46%  40
  Tacy z was mieszkańcy Rokutowa? Jak są jakieś imprezy np. taki darmowy dzień dziecka to normalnie rodziny spraszacie! Sami przychodzicie! a teraz tak plujecie na twarz sołtysowi, który co roku organizuje takie rzeczy?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Oo
  8 miesięcy temu ocena: 25%  39
  Kto przychodzi to przychodzi może wcale nie robić
  ~ Porażka z tymi ludźmi...
  8 miesięcy temu ocena: 38%  38
  Nie rozumiem jak można tak obrażać Pana Grzegorza, który co roku, gdy są jakieś imprezy tak się stara...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Paweł Nowacki
  8 miesięcy temu ocena: 80%  37
  Brakuje odwagi ludziom jak widzę do pisania w internecie. Każdy impreza jest dla kogoś dzień dziecka dla dzieci wieczorki dla ludzi chcących się zabawić. Wszystkim nigdy się nie dogodzić niestety ktokolwiek by nie był soltysem wójtem burmistrzem czy prezydentem.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Anonimowy
  8 miesięcy temu ocena: 100%  36
  Proponuje skończyć tę dyskusje, która nie prowadzi do nikąd. Teraz anonimowo oskarżać jest łatwo. Nie ma sensu dolewać oliwy do ognia. Miejmy nadzieje ze sołtys wyniesie wnioski i w ciągu tej kadencji udowodni, że potrafi jednak zrobić coś dla wszystkich mieszkańców Rokutowa
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Aaa
  8 miesięcy temu ocena: 14%  35
  Szkoda ze Pan Wojcieszak nie zostal soltysem bo przynajmniej moglby sie wykazać i w koncu wszyscy zobaczyliby ze wiele rzeczy nie zalezy od sołtysa. A smutna rzecza jest to ze najpierw pan Wojcieszak trZymał z rodzina obecnego sołtysa a teraz pluje mu w twarz. Bardzo to smutne i malo kulturalne. Ale o poziomie kultury swiadczy zachowanie
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Anonim
  8 miesięcy temu ocena: 100%  34
  Nie sądzę żeby Piotr pluł komukolwiek w twarz. Nie należy do takich ludzi. (...) Pan sołtys, i pan sołtys.... Taka wygrana 3 głosami to żadna wygrana, a raczej porazka... Wybory odbyłyby się godzinę później i losy mogły się odwrócić .....
  ~ OOO
  8 miesięcy temu ocena: 93%  33
  Ludzie widać, że nie macie co robić tylko zajmować się plotkami które są przykre dla obu kandydatów, każdy ma prawo do swojego zdania i swojego wyboru, po co się kłócić i wyzywać. A co do kultury pana Piotra to ją ma, ponieważ osobiście pogratulował obecnemu sołtysowi następnej kadencji, a nie każdy by się na to zdobył.
  ~ ZYX
  8 miesięcy temu ocena: 76%  32
  Poziom kultury właśnie pokazał pan Grzegorz ubliżając panu Piotrowi na poprzednim zebraniu wiejskim, na którym byłem, aby dorównać panu Piotrowi najpierw niech sołtys podniesie swój poziom i niech sobie nie myśli, że jest ponad wszystkimi.
  ~ iiii
  8 miesięcy temu ocena: 22%  31
  ta rodzina jest specyficzna i pluć w twarz potrafią
  ~ Ooo
  8 miesięcy temu ocena: 63%  30
  Niestety wygral tylko 3 glosami to o czymś świadczy i faktycznie jak by byla inna godzina to by przegrał zreszta wygrać tylko 3 glosami to nie wygrana tylko porażka
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Uu
  8 miesięcy temu ocena: 33%  29
  Zgadzam się
  ~ Xxx
  8 miesięcy temu ocena: 56%  28
  Godzina kompletnie nie do przyjecia chcialam głosować na pana Piotrka i nie zdążyłam i moi znajomi też
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ YYY
  8 miesięcy temu ocena: 100%  27
  Walka o droge do Rokutowa jest od kilku nastu lat. I nie jest to wina tego sołtysa, że nie jest zrobiona ale lepiej wieszać na nim wszystkie psy. Starał się o nią jeszcze poprzedni sołtys i nic nie wskórał bo powiat to totalnie olewa.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Zyx
  8 miesięcy temu ocena: 29%  26
  Najlepiej krytykować a na zabawy i dzień dziecka przychodzić i korzystać ze wszystkiego co jest za darmo
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ttt
  8 miesięcy temu 25
  Jak sie nic nie działo w dupie bylo źle jak się dzieje nadal w dupie źle czego wy chcecie! A najwięcej krytykuja ci co na zabawy nie chodzą!
  ~ Pp
  8 miesięcy temu 24
  Przestancie z tymi zabawami i dzien dziecka to sa dziecinne argumenty
  ~ Ppp
  8 miesięcy temu ocena: 60%  23
  Ns zabawy i dzirn dziecka chodzą znajomi soltysa
  ~ Xyz
  8 miesięcy temu ocena: 33%  22
  Zawsze komuś coś będzie nie pasować, a zwłaszcza jednej rodzinie która jest bardzo męcząca. Jakoś wcześniej imprezy organizowane przez sołtysa im nie przeszkadzały bo sami na nich się świetnie bawili !!!!! Oszczerstwa pod adresem sołtysa -nie na miejscu, co nie można powiedzieć o konkurencie który głosy za alkohol dostał
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ XYZ
  8 miesięcy temu ocena: 78%  21
  Alkohol się lał, ale od sołtysa, który bał się o swój stołek, że może go stracić. Panu Piotrowi ani nie przybyło, ani nie ubyło, po prostu chciał lepiej dla mieszkańców. Mieszkaliśmy, gdzie komary zawracają, tak mieszkamy i tak zostanie.
  ~ Xyz
  8 miesięcy temu ocena: 64%  20
  Nie chodzi tu tylko o jedna rodzine bo jakoś inni mieszkańcy tez to zauważają. I mówi Pan ze oszczerstwa w stronę sołtysa są nie na miejscu a sam rzuca oskarżenia.
  ~ Abc
  8 miesięcy temu ocena: 44%  19
  Jedno wielkie kolesiostwo....
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ romcio
  8 miesięcy temu 18
  Jedna różnica a w zasadzie sprostowanie - droga relacji Pleszew - Rokutów - Bogusław o nr 4340P to powiatowa a nie gminna! Z tym problemem właśnie ROKUTÓW ożenił się przynajmniej na kolejnych 5 lat! Proponuję, bo ZDP płaci za odszkodowania, zgłaszać, szczególnie po zimie!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Brak
  8 miesięcy temu ocena: 67%  17
  Tu nie chodzi o droge relacji rokutow boguslawice tylko o droge rokutow grodzisko
  ~ 1234567890
  8 miesięcy temu ocena: 45%  16
  Głupoty piszecie
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mieszkaniec Rokutowa
  8 miesięcy temu ocena: 68%  15
  Porażką są osiągnięcia ubiegłoroczne sołtysa które przedstawił. Zorganizowanie sylwestra, spływu kajakowego o których wiedzieli i zaproszeni zostali znajomi Pana Szwedka. Żadnych ogłoszeń zaproszeń dla pozostałych mieszkańców wsi. I to właśnie uczestnicy tych „imprez” głosowali na niego jako sołtysa. Bo teraz po wyremontowaniu sali będą mieli jeszcze lepsze warunki do wspólnych zabaw.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Zxcv
  8 miesięcy temu ocena: 71%  14
  Skąd ma wiedzieć jeśli Pan sołtys nie przedstawia dokładnych rozliczeń
  ~ Brak
  8 miesięcy temu ocena: 86%  13
  A czy Pan lub Pani wie ze dochod z tych imprez został przeznaczony na dzień dziecka? Na który zapewne xo roku za darmo przychodza Panskie dzieci?
  ~ As
  8 miesięcy temu ocena: 50%  12
  Błagam was.... Te imprezy w zawszawionej, obskurnej sali gdzie nawet kible są roz.... Nie ma czym się ekscytować. Chodzi tam tylko elita której nie stać na nic lepszego...
  ~ Rokutowianin
  8 miesięcy temu ocena: 43%  11
  Zebranie, które zorganizował sołtys wsi było kompletnie niezorganizowane w obskurnej, ciasnej i śmierdzącej remizie strażackiej. Pomijając fakt, że było dużo ludzi, bardzo ciasno, to jeszcze nikt nie zadbał o sprzęt nagłaśniający. Mieszkańcy którzy przyszli na zebranie wiejskie siedzący z tyłu nic nie słyszeli (pewnie celowo bo przecież z przodu siedziała "elita" rodzinka sołtysa, a ten raczej nie miał szczególnych osiągnięć żeby się pochwalić - oprócz tych paru metrów chodnika którego w takim tempie nie skończy przez jeszcze dziesięć kolejnych kadencji)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mieszkaniec Rokutowa
  8 miesięcy temu 10
  Tu k... IDIOTO mało Ci w dupie!!! Głowno masz i co jeszcze byś chciał?
  ~ Brak słów
  8 miesięcy temu ocena: 83%  9
  A to mam pytanie? Gdzie mialo byc zorganizowane? Na sali wiejskiej w gruzach? Ludzie zacznijcie sie zajmowac własnym zyciem. Poprzedni soltys sie nie podobal. Ten się nie podoba zapewne kolejny tez by byl zły.
  ~ Wxx
  8 miesięcy temu ocena: 71%  8
  Witam Przyszedlem na zebramie dosc pozno a miejsca na przodzie były tyle ze każdy siadał z tylu. Do godziny zebrania raz na 4 lata mozna sie przygotowac wczesniej. A rade solecką wybierają mieszkancy wiec do kogo pretensje?
  ~ Rrr
  8 miesięcy temu ocena: 71%  7
  Gdzie niby miało odbyć się zebranie skoro sala w remoncie ? Trzeba było zaprosić do siebie...