Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AOrlen_A1

Rozwodzimy się...

› Aktualności› Wydarzenia 3 miesiące temu    12.03.2019
Redakcja
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. www.fotolia.com

Teraz jest moda, że jak coś się zepsuje, to się wyrzuca, a kiedyś się naprawiało...

W 2017 roku zawarto w Polsce prawie 193 tys. małżeństw, ale rozwodów w tym samym czasie było ponad 65 tys. To dwa tysiące więcej niż rok wcześniej. W skali całego kraju rozwodów było o 3 proc. więcej niż przed rokiem.

Według GUS główną przyczyną rozwodów w Polsce jest "niezgodność charakterów" - bezpośrednio odpowiada za co czwarty rozwód. Kolejne przyczyny to zdrady małżeńskie, które skutkowały rozstaniami w 6 proc. związków. Dalej są: alkohol oraz dłuższa nieobecność. Z jej powodu rozpadło się niecałe 900 małżeństw. W przypadku ponad połowy małżeństw przyczyn rozpadu jest wiele. Jednak socjologowie podkreślają, że przyczyny podawane przez GUS nie są odzwierciedleniem rzeczywistości – choćby ta najczęstsza - "niezgodność charakterów" - to takie ładne, ogólne wyjście z sytuacji w związku.

 

 

Dlaczego się rozwodzimy?

ankieta dodana 12.03.2019, ilość wszystkich głosów: 72
zdrada
54%
nadużywanie alkoholu
7%
niezgodność charakteru
38%
przemoc
1%
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ mężatka
3 miesiące temu 3
jestem z mężem 10 lat. Różnie bywało i bywa...jednak uczucie trzeba pielęgnować. dla nas czas i chwile które spędziłyśmy razem są bezcenne. i mamy 2 dzieci wspólnych dwóch małych cudów
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zdradzajacy
3 miesiące temu ocena: 0%  2
Zdrady byly sa i beda tylko ze ludzie nia potrafia zdradzac bo sprobuja innej i zaraz sie rozwodza bo inna lepsza a druga sprawa meczyc sie z kims na sile to lepiej sie rozwiesc ty?ko ze biedne sa dzieci ktore na swiat same z nieba nie spadly i tu trzeba sie zastanowic
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ aaa
3 miesiące temu 1
Wiesz, jestem dzieckiem rozwiedzionych rodziców. Przez lata nie rozstawali się dla dobra dzieci a dzieci w tym czasie marzyły o tym, żeby rodzice się rozeszli i żeby wreszcie mieć spokojny dom.