Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 LESZEK B

Rusza walka o czyste powietrze. Strażnicy sprawdzą nasze piece

› Aktualności 6 miesięcy temu    6.02.2019
Redakcja
komentarzy 10 ocen 0 / 0%
A A A
Strażnicy miejscy będą inwentaryzować piece na terenie Miasta i Gminy PleszewStrażnicy miejscy będą inwentaryzować piece na terenie Miasta i Gminy Pleszew

Pleszew. Dron latający nad kominami, nowy telefon alarmowy dla mieszkańców do zgłaszania „kopciuchów” i inwentaryzacja wszystkich pieców na terenie naszej gminy. Władze miasta zapowiadają prawdziwą rewolucję, jeśli chodzi o podejście do ekologii i czystości powietrza w Pleszewie. Wszystko koordynować ma „odnowiona” i powiększona straż miejska.

 

- Chcemy zrobić pewne nowe otwarcie - jeśli chodzi o ochronę środowiska i czystość na terenie Miasta i Gminy Pleszew - komentuje wprost burmistrz Pleszewa, Arkadiusz Ptak.

Początkiem wielkich zmian jest kompletna reorganizacja straży miejskiej w naszym mieście. Od 1 lutego formacja ta powiększyła się o dwa etaty - przez co ostatecznie pracuje tam teraz 6 osób. Główny cel działań: walka o czyste miasto.

- Odpowiadając na pytanie: po co ma być straż miejska w Pleszewie - mówimy: ma dbać i egzekwować prawo w zakresie szeroko pojętej czystości i ochrony środowiska. Kwestie związane z ruchem drogowym pozostawimy policji - komentuje wprost burmistrz.

Zasadniczą zmianą są godziny pracy strażników. Dzięki zwiększeniu etatów od teraz będą pracować dłużej: od 6.00 do 22.00. Wszystko po to, by miasto mogło reagować na sygnały od ludzi, którzy wieczorami zauważają nienaturalne kłęby dymu nad kominami.

Pomocą w zgłaszaniu tego typu przypadków ma być również uruchomienie - mniej więcej w okolicach marca - nowego telefonu alarmowego dla mieszkańców Pleszewa, który będzie łączył bezpośrednio ze strażnikami. - Mamy już zgodę urzędu komunikacji na uruchomienie telefonu alarmowego - 986. Zacznie on funkcjonować jak tylko sześcioro strażników będzie w pełni przygotowanych do działania - zapowiada burmistrz.

To nie wszystko. Mieszkańcy domków jednorodzinnych w gminie Pleszew muszą liczyć się także z odwiedzinami strażników, którzy otrzymali zadanie zinwentaryzowania wszystkich pieców na naszym terenie. Pierwsze patrole już ruszyły.

WIĘCEJ PRZECZYTASZ WKRÓTCE W PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (10)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ppl
6 miesięcy temu ocena: 67%  10
Straż miejska jest nie potrzebna to nie Roby chodzące po ulicach a jeszcze chcą sprawdzać kominy najpierw u siebie niech sprawdza
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ passat
6 miesięcy temu ocena: 50%  9
straż miejską wpuszczę jak będą mieli nakaz od prokuratora !!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gregor
6 miesięcy temu ocena: 86%  8
Na początek, należało by edukować. A nie inwigilować, przepraszam "inwentaryzować". Czy strażnik bez uzasadnienia ma prawo wchodzić na czyjąś posesję ? Policjant nie a Strażnik tak ? Po co drony srony, jak niemal cały dym z kominów pochodzi z nie właściwiej metody palenia ? I to nie śmieci a normalnego opału. Gonienie za spaloną klapkę czy rozpalanie gazetą, a o najważniejszym ani słowa. W wielu miastach Polski także Straż miejska edukuje niereformowalnych głąbów o tym, że należy wreszcie w tych swoich zasypowych kopciuchach nauczyć się palić od góry. A jak się już wypali to wyczyścić i rozpalić na nowi, a nie dosypywać do bólu i generować kłęby niedopalonej smoły w powietrzu. Jak się widzi za często to wymienić na piec z podajnikiem. https://www.gdynia.pl/co-noweg...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ GGG
6 miesięcy temu ocena: 100%  7
Też się zastanawiam jak i po co działa taki polski alarm smogowy. Zero realnych działań, tylko mącenie, wstawianie zdjęć jak kto dymi. Zamiast pomóc, edukować to tylko szczują ludzi na siebie, dymiącymi kominami i odczytami z czujników.
~ Tomek
6 miesięcy temu ocena: 100%  6
Problem polega na tym, że Polski Alarm Smogowy nie akceptuje palenia od góry i zamiast wspierać wszelkie tego typu inicjatywy edukacyjne walczy z nimi. A ponieważ PAS dysponuje dużymi wpływami i dużą siłą nacisku oraz dodatkowo traktowany jest przez ludzi nieuświadomionych za autorytet w tej dziedzinie walka ze smogiem tą metodą jest skazana raczej na mierne wyniki...
~ Kubson
6 miesięcy temu ocena: 67%  5
Powinno być więcej dotacji na likwidację smogu, np na fotowoltaikę. W Krotoszynie dotacje były po 80%, u nas nikt nawet nic w tym kierunku nie robi. Te dopłaty do piecy niczego nie zmienią.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gregor
6 miesięcy temu ocena: 80%  4
I gdzie ty tę fotowoltanikę chcesz montować ? na kamienicach w rynku czy na Sienkiewicza ?
~ Pleszew PL
6 miesięcy temu ocena: 67%  3
Strażnicy są od czystości to pora zlikwidować PK ......po co nam kolejne etaty nic nie robiących strażników miejskich????On się nie nadaje na burmistrza!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ brykiet
6 miesięcy temu ocena: 100%  2
Najpierw sprawdzić handlarzy węglem pod kątem jakości.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomekw
6 miesięcy temu ocena: 92%  1
taki burmistrz i jego świta sa za ciency w uszach by ruszyć handlarzy wolą łazić i zawracać tyłek tym na samym dole drabinki :) a co jak taki ala straznik teksasu przyjdzie zobaczy że ktoś ma piec kopciucha ale pali weglem i ma na to wszystkie papiery od zakupu ? Dym leciał i bedzie leciał a kolędnik może iść sobie dalej :)