Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M APIASECKI ROWERY

Sakrament namaszczenia. Co z odwiedzinami chorych?

› Aktualności› Wydarzenia 4 dni temu    25.03.2020
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Koronawirus. Czy ksiądz może odwiedzić chorego? Co z sakramentem namaszczenia?

 

Wielu chorych, co miesiąc, a szczególnie przed świętami, korzysta z posługi księży. Kuria Diecezjalna w Kaliszu wyjaśnia, jak mają wyglądać takie odwiedziny w czasie trwania epidemii koronawirusa.

CZYTAJ TAKŻE: Co ze spowiedzią wielkopostną? Mamy odpowiedź

Chorzy nie mogą być pozbawieni opieki duchowej. Dlatego, gdy chory wyraża pragnienie przyjęcia księdza, ten nie może odmówić, chyba że stan zdrowia duszpasterza miałby zaszkodzić choremu. W przypadku udzielania sakramentu namaszczenia chorych w uzasadnionym przypadku wystarczy jedno namaszczenie na czole lub innej części ciała i wypowiedzenie całej formuły - informuje ks. Marcin Papuziński, Kanclerz Kurii.

CZYTAJ TAKŻE: Czy komunie zostaną przesunięte? Znamy stanowisko kurii

Względem chorych objętych kwarantanną należy przestrzegać postanowień kompetentnych władz. Kapelani w szpitalach mają obowiązek stosować się do zarządzeń dyrekcji placówek. Należy zawiesić w parafiach posługę nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej.

CZYTAJ TAKŻE: Co ze święceniem pokarmów w Wielkanoc? Jest odpowiedź Episkopatu

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!